ســرخـط خـبــرهـا :
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 / 09:25|کد خبر : 988|گروه : سیاسی

خط گیری از اربابان غیر بومی برای مهندسی انتخابات و خلق وکیل الدوله های بنفش

خط گیری از اربابان غیر بومی برای مهندسی انتخابات و خلق وکیل الدوله های بنفش

دراین دوره از انتخابات شاهد اتفاقات جالبی هستیم که انتخابات معنای واقعی خویش را از دست داده وتبدیل به انتصابات شده است، بعضی افراد دردولت تدبیروامید به خود جرأت میدهند که در استان کردستان تمام تلاش خود را بکار گیرند تا با شعور سیاسی مردم بازی کرده و با استفاده ابزاری از انتخابات در راه رسیدن به اهدافشان گام بردارند.

به گزارش سارال خبر،  دراین دوره از انتخابات شاهد اتفاقات جالبی هستیم که انتخابات معنای واقعی خویش را از دست داده وتبدیل به انتصابات شده است، بعضی افراد دردولت تدبیروامید به خود جرأت میدهند که در استان کردستان تمام تلاش خود را بکار گیرند تا  با شعور سیاسی مردم بازی کرده و با استفاده ابزاری از انتخابات در راه رسیدن به اهدافشان گام بردارند.

اکثریت آراء در دوره یازدهم ریاست جمهوری برای تفکر اصلاحات بود و در این میان دولت روحانی در استان کردستان  با کسب بیشترین آراء نسبت به سایر استان های دیگر پیشتاز بود و شاید همین باعث شده است که سران اصلاحات خود را داعیه دار کُرد و کردستان دانسته و حق انتخاب را از آنان میگیرند.

البته ناگفته نماند که مرم کردستان به دنبال اصلاحات رفتند و با حداکثر آراء در انتخاب شیخ تدبیر پیشتاز شدند چون به دنبال تغییر بودند؛ به دنبال بهبود وضع اقتصادی استانشان و تغییروضعیت معیشتی جوانانشان. و اکنون این تغییر را مشاهده می کنند؛ با گذشت سه سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، مردم کردستان فقیرتر و تنگ دست تر از گذشته شده اند و کردستان بیش از پیش از قافله توسعه عقب مانده است.

حال بعد از انتخابات مرحله اول دور دهم، حامیان دولت ناامید و بی تدبیر در پی افزایش کُرسی های خود در مجلس و فرستادن وکیل الدوله ها به جای وکیل الرعایا به پارلمان بر آمده اند و بر همین اساس در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران به حمایت از کاندیدایی برخاسته اند که هیچگونه سابقه اصلاح طلبی ندارد و فقط با فشار آقایان منفعت طلب دولتی در حوزه انتخابیه و اصلاح طلبان مرکز نشین پا بر سر منافع مردم حوزه انتخابیه گذاشته و آقای عارف را به شهر سنندج دعوت نموند.

آقایانی که با مجوز کُرد بودن و کُردستانی بودن، به خود اجازه می دهند که همشهریان خود را با بدترین الفاظ مورد حمله قرار دهند و خود را بزرگ مردم می دانند، بسیار اشتباه می کنند چرا که شعور سیاسی مردم کردستان آنقدر بالا است که تشخیص دهند همه آنها وابسته به مرکزنشینان فرصت طلب بوده  و هرگز اجازه نمی دهند که پایتخت نشینان اصلاح طلب برای آنها تعیین تکلیف کنند و آینده خود را به دست آنها بسپارند.

حضور عارف در سنندج و سخنان توهین آمیزی که از سوی داعیه داران کُرد و کردستان در محفل اصلاح طلبان عنوان شد دل مردم فهیم کردستان را به درد آورد....

و اینجا جای چند سوال از  آقای عارف باقی می ماند؛ جناب عارف ای کاش جمعیت حاضر در مجتمع فجر این چند سوال را از شما مطرح میکردند که در زمانی که معاون اول رئیس جمهور دولت اصلاحات بودید چرا در کابینه دولت، نخبگان بومی این سرزمین چندان حضور نداشت ؟! و اصلا عملکرد خود در زمان معاونت اول رئیس جمهور برای استان کردستان را تشریح کنید ؟! چرا جنابعالی با طرح پیشنهادی یکی از کاندیداهای مجلس ششم در خصوص لایحه منطقه آزاد شهرهای استان کردستان موافقت ننمودید و به شدت به مخالفت با آن برخاستید ؟! آیا اکنون دلسوز مردم کردستان شده اید؟!!! جناب عارف مردم این سرزمین از شعار و تعارف بیزارند و فرزندان عملگرا میخواهند...

و البته به آقای داعیه دار کُرد و کردستان در پاسخ به سخنان بیجایی که عده ای را با واژه بی سرو پا و بی ادبانه، خطاب کرد، باید گفت: آیا با اینگونه نطق های شرم آور می خواهید در پی دفاع از حقوق مردمی که رئیس غیر بومی خودتان،  آنها را ایرانی ترین قوم در میان اقوام ایرانی خواند، دفاع کنید؟!

دیگر سکوت و سازش در برابر خطاهای فزاینده دولتمردان کنونی و تداوم عقب ماندگی های استان از قافله پیشرفت، کافی است؛ دیگر مردم فهیم کردستان اجازه نخواهند داد داد که عده ای با خط گیری از اربابان غیر بومی خود به مهندسی انتخابات و زمینه سازی برای خلق وکیل الدوله های بنفش، بله قربانگو و مطیع، سُکان نمایندگی کردستان را در پارلمان بر عهده گیرند.

منبع:کردتودی

انتهای پیام/برچسب ها :

پارلمانوکیل الدوله هابنفشنمایندگان کردستانتوهین اصلاح طلبانکردستانمهندسی انتخاباتاصلاح طلبان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر