ســرخـط خـبــرهـا :
سه شنبه 31 فروردین 1395 / 15:02|کد خبر : 971|گروه : سیاسی

مدیران بازنشسته در صدر ریاست اجرایی استان کردستان/گذراندن بازنشستگی در استانداری کردستان

مدیران بازنشسته در صدر ریاست اجرایی استان کردستان/گذراندن بازنشستگی در استانداری کردستان

تاس مدیریت در کردستان 11 سال است که تنها به نام بازنشستگان می چرخد و فقط مدیران بازنشسته در صدر ریاست اجرایی آن قرار می گیرند.

به گزارش سارال خبر به نقل از  کُردتودی، اسد الله رازانی 10 مهر ماه سال 80 هجری در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی به سمت استاندار کردستان منصوب شد، وی آخرهای خدمت خود را سپری می کرد، قبل از او هم بودند تعداد زیادی از استاندارهای که در کردستان دوران بازنشستگی خود را سپری می کردند.

اما در سال 84 یعنی 15 دی ماه اسماعیل نجار، 5 سال بعد 15 تیر 89 علیرضا شهبازی هم استاندارانی بودند که از خدمت معاف شده و بازنشسته شده بودند! یعنی دوران بعد از؛ ازکارافتادگی و بازنشستگی خود را در کردستان به خدمت می گذرانند.

متاسفانه کردستان برای مسئولان کشوری آنقدر کم اهمیت است که از افراد بازنشسته برای صدارت در آن استفاده می شود، یا شاید هم آنقدر پراهمیت و استراتژیک است که دولت ترجیح می دهد افراد پر تجربه خود را برای خدمت در این استان به کار ببرد.

30 سال تمام دورانی است که باید هر شخصی خدمت کند، اما در ایران برعکس تمام کشورهای دیگر تازه بعد از 30 سال خدمت مدیران و مسئولان در ایران تمام شده و در نهایت به پست های مهم اجرایی در کشور مثل وزارت خانه نفت و صنعت و یا استانداری در کردستان می رسند.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان هم که از سال 60 تاکنون در وزارت کشور فعالیت می کند اکنون 5 سال از بازنشستگی وی می گذرد و دو سال قبل از اینکه به استان کردستان بیاید وی خانه نشین شده بود.

در حقیقت تاس مدیریت در کردستان 11 سال است که تنها به نام بازنشستگان می چرخد و فقط مدیران بازنشسته در صدر ریاست اجرایی این استان قرار می گیرند.

این فرصت گیری از جوانان و باز گذاشتن میدان به کام مدیران بازنشسته تنها فرصت سازندگی و توسعه همگام با ساز و کار جهانی شدن را از کشور و استان های کمتر برخوردار می گیرد، کاری که فقط به نفع مدیران و مسئولان پیر کشور خواهد بود.

حال سوال مهمی که به ذهن هر کسی خطور می کند؛ این است که چرا واقعا در استان کردستان از استانداران بازنشسته استفاده می کنند؟

انتهای پیام/برچسب ها :

استانداری کردستانبازنشستگیمدیران بازنشستهاستانداران از کار افتادهفرصت گیری از جوانانمدیریت ضعیف و پیر کشوری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر