ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 25 فروردین 1395 / 08:33|کد خبر : 942|گروه : سیاسی

انتقاد تند نماینده سابق مجلس از دولت تدبیر و امید

ابتلای دولت تدبیر و امید به بیماری صعب العلاج آلزایمر/جناب آقای دکتر روحانی بهار92 را به خاطر دارید؟

ابتلای دولت تدبیر و امید به بیماری صعب العلاج آلزایمر/جناب آقای دکتر روحانی بهار92 را به خاطر دارید؟

نماینده اصلاح طلب دوره ششم مجلس شورای اسلامی در نامه ای به دکتر روحانی به شدت از عملکرد اقتصادی وی در کردستان انتقاد کرد.

به گزارش سارال خبر به نقل از کُردتودی،عبدالله سهرابی نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در نامه ای به دکتر روحانی رئیس جمهور از اقدامات دولت تدبیر و امید در استان کردستان به شدت انتقاد کرد.

متن نامه که در شبکه های اجتماعی نیز منتشر شده است، بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی بهار92 را به خاطر دارید؟

بی مناسبت نیست در آغاز سال 1395 هجری شمسی ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت در تحقق خواسته های ملت، حسب وظیفه و به عنوان پیش نیازانتخابات ریاست جمهوری سال 96، نکاتی را یادآور و مورد تاکید قرار دهم.
آقای روحانی هیچ گاه واقع بینی و تعامل و مواضع دمکراتیک و عدالت محور و در نتیجه وعده ها و تعهدات شما را البته قبل از انتخابات 22 خرداد در بهار 92 و در همین ایام را فراموش نخواهم کرد. امیدوارم مشغله و مسئولیت اجرایی کشور و از آن مهمتر دیوار های آهنی که رانت خواران و قدرت طلبان میان مقامات حاکمیت و بدنه جامعه ایجاد می کنند موجب فراموشی و غفلت از این تعهدات و وعده ها نشده باشد. با این حال بعید می دانم فرصت و امکان دیدن و خواندن این درد دل نماینده مردم را داشته باشید و اساسا دیوارهای آهنی کمافی سابق مانع دسترسی شما به واقعیت ها خواهند شد زیرا ممکن است با درک واقعیت ها و درصورت عزم و اراده، این دیوارها فرو بریزد و منافع و مقام و منصب برخی ها به خطر افتد.
اما جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اطمینان دارم نشست انتخاباتی با نمایندگان اقوام و مذاهب در اردیبهشت 92 را به خاطر دارید که پیش نویس بیانیه "حقوق اقوام،ادیان و مذاهب"را تقدیم نمودم، همان بیانیه معروف و تاریخی که پس از تایید و تصویب جنابعالی، براساس آمار و اطلاعات موجود در آرشیو انتخابات، شکست حتمی شما را با میلیونها آرای اقوام و مذاهب ایرانی به پیروزی تبدیل نمود حتما به خاطر دارید بعنوان یکی از حامیان و همراهان شما در سفر انتخاباتی کردستان تیتر و محتوای سخنان و مواضع اصولی و عدالت محور جنابعالی را تدوین و در طول پرواز تهران – سنندج با توضیح و تشریح شرایط و مطالبات کردستان تقدیم نمودم و چقدر شفاف اعلام موضع نمودید، مواضعی که موج شوق و امید را در میان مردم کردستان ایجاد نمود و به ستادهای بی رمق شما جان تازه ای بخشید و به عنوان کسی که به اتفاق دیگر فعالان سیاسی- مدنی در شرایطی که سایه تحریم بر فضای انتخاباتی مناطق کردنشین سنگینی می کرد در غالب شهرها تا صفر مرزی میتینگ های خیابانی به پا کردیم. تا شاید با اجرای بیانیه حقوق اقوام و مذاهب و اصول معطل و معوق قانون اساسی شاهد تحقق عدالت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و... باشیم. امیدوارم ادعای این اقدامات شائبه خودستایی و خودبینی در اذهان عمومی ایجاد نکند زیرا این یادآوری برای دولت مردان ضروری بود که متاسفانه به بیماری صعب العلاج آلزایمر مبتلا شده اند در حالی که مردم ما کمترین انجام وظیفه را در مجلس ششم و در 16 سال پیش از یاد نبرده اند و با این حسن نیت و اعتماد به درخواست ما برای حضور و حمایت از جنابعالی پاسخ مثبت دادند. بنابراین به خاطر همین نقش موثر در پیروزی دولت تدبیر و امید روزانه از نقاط مختلف شهرها و روستاهای کردستان برای پیگیری مشکلات و معضلات عمومی و خصوصی در تماس هستند اما با تاسف و با پذیرش کاستی ها و ناتوانی های خود همواره محدودیت ها و معذوریت ها را گفته ام و به حکم وظیفه و بر مبنای عهد و پیمانی که با خدای خود و مردم بسته ام صادقانه بار دیگر عرض می کنم من و امثال من دخالتی و نقش و قدرتی در فرایند سیاسی- اداری دولت تدبیر و امید نداریم و شاید اصرار و حضورم در صحنه انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی برای پر کردن این خلاء ها و ایفای نقش موثر و کارساز بود.

لذا تحت چنین شرایطی صرفا به لطف خدا و هوشیاری مردم امیدوارم و البته بیش از پیش بعنوان نماینده مردم بطور قانونمند منتقد دولت و مدافع ملت خواهم بود. در نتیجه از سر دلسوزی و احساس مسئولیت، به شخص جناب آقای دکتر روحانی و مقامات دولت تدبیر و امید چند توصیه دارم:
1-  گرچه در بخش سیاست خارجی آشتی با جهان و سیاست تنش زدایی و بخصوص توافقات هسته ای مهم ترین دست آورد دولت تدبیر و امید و موجب امیدواری ملت است.  و در سیاست های کلان داخلی نیز رویکردهای مثبتی در فاز سیاسی- فرهنگی محسوس است اما در سطوح مدیریت میانی و اجرایی و در نتیجه در حال و روز و رفاه و سفره مردم تحول مثبتی قابل مشاهده نیست بلکه شاخص های اشتغال و معیشت و رکود اقتصادی وضعیت بغرنج تر از گذشته را نشان می دهد.خاطره خوبی نیست اما نمی توان واقعیت ها را پنهان کرد روزجمعه ششم فروردین فرصتی بود خیابانهای اصلی سنندج را از خیابان انقلاب(شاپور سابق) تا فردوسی و پاسداران دوری بزنم. پیاده روها یک پارچه و بدون فاصله بساط دستفروشی بود با لطف و ترحم شهرداری سنندج فرصتی برای کسب و کار دستفروشهای جوان فراهم شده بود که اجبارا به جای تفریح و مسافرت اجاره مسکن و اقساط معوق را پرداخت نمایند البته عبور از پیاده روها هم بسیار مشکل و مملو از جمعیت بود زیرا خانواده ها و بخصوص خانمهای خانه دار ترجیح داده بودند به جای مسافرت و خرید در خارج کشور که برخی از مدعیان اصولگرایی جز خرید در لندن و شانزه لیزه پاریس رضایت نمی دهند با کمترین بها و کمترین کیفیت مایحتاج ضروری خود را با استفاده ازاین فرصت تامین کنند دردناک تر از آن ناگهان در میدان انقلاب انبوهی از خودروهای پیکان مدل پایین و اسقاطی توجه و تاسف و تاثرم را برانگیخت که غالبا تاکسی های زرد رنگی بودند در صف مسافرانی که فقط توان و آمادگی پرداخت 500 تومان کرایه را داشتند اگر قدری دقت کنید سنندج کلکسیونی از پیکانهای خارج از رده کشور است.

تردیدی نیست چنین وضعیت و صحنه هایی هر انسان سنگ دلی را به گریه می اندازد ای کاش مقامات و مسئولین البته با تامل و تفکر و عمیق چنین صحنه هایی را مورد بازدید و بررسی قرار می دادند. بدون شک دچار عذاب وجدان می شدند و به جای شعار مرگ بر این و آن، به زندگی و معیشت مردم بیشتر توجه می کردند خلاصه  میدان انقلاب و خیابانهای سنندج تابلویی از فقر و محرومیت بود. اما اگر چنین وضعیتی را معلول آثار تحریم ها و سیاست های غلط دولت آقای احمدی نژاد در فاز اقتصادی بدانیم اما مدیریت و سازماندهی و سیاست های اجرایی بخصوص در سطوح اجرایی و بویژه در مناطق اقوام و مذاهب قابل دفاع نیست. مفاد بیانیه 10 ماده ای "حقوق اقوام و مذاهب" که کف مطالبات و کاملا منطبق و در چارچوب قانون اساسی است مرهمی بر آلام این دیار است.

عملکرد مسئولان اجرایی کمترین سنخیتی با رسالت و مواضع شما و دولت تدبیر و امید ندارد. برخی از مفاد بیانیه شماره 3 "حقوق اقوام و مذاهب" بر مشارکت نخبه گان و شایسته گان اقوام ایرانی در پستهای کلان و کلیدی تا سطح کابینه اشاره دارد و جنابعالی در سالن آزادی سنندج بر اجرای آن تاکید نمودید اما آنچه می بینیم نه در سطح کابینه و نه در سطوح عالی و میانی بلکه صرفا انتصاب مسئولان اجرایی و در بهترین شرایط فرماندارانی ست که با ظاهر بومی، آنگونه در شهرستان مریوان به وضوح قابل مشاهده است شان و جایگاه مدیران شایسته بومی را خدشه دار کرده اند فرمانداری که می باید بعنوان نماینده دولت نقش رئیس جمهور را در شهرستان ایفا کند فاقد تخصص، بینش و سابقه و شم سیاسی و فرهنگی و بی بهره از متد ها و مهارتهای مدیریتی باشد و صرفا با روشهای تاریخ گذشته و سنتی شهرستان سیاسی- فرهنگی و استراتژیک مانند مریوان را اداره کند خروجی کار بحران ها و حوادث و نا امنی هایی ست که گاه و بی گاه رخ می دهد. بنابراین خواسته مردم ما بکارگیری نیروهای نخبه و شایسته و کارآمد در سطوح عالی و میانی و اجرایی است و گر نه "از طلا شدن پشیمانیم لطفا ما را مس کنید."

2-  جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری همان گونه یادآوری شد پس از مواضع و تعهدات و وعده های جنابعالی ما جمعی از نمایندگان ادوار و فعالان سیاسی – مدنی مناطق کردنشین اعتماد از دست رفته مردم احیا نمودیم و با مشارکت و رای هدفمند و مطالبه محور زمینه پیروزی شما را فراهم ساختیم. و  پس از شروع بکار دولت تدبیر وامید حسب وظیفه از سوی مردم صاحب حق پیگیر تعهدات دولت و مطالبات مردم شدیم اما تاکنون موفق به ارتباط حضوری با شخص جنابعالی نشده ایم و هیچگاه جنابعالی و مشاوران و مقامات دولتی چنین ضرورتی را احساس نکردید با اینحال در سطح دوم به مقامات کلیدی مانند معاون اول، ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزیرصنعت و معدن و تجارت و برخی دیگر از معاونین و مشاوران ریاست جمهوری که البته درستاد انتخاباتی 92 و یا در مجلس ششم هم سنگر و همراه بودیم پناه بردیم با این تفاوت آن زمان آنان صرفا تشریفاتی و ستادی با حداقل نقش در جلب آرای مردم و اکنون با بالاترین پست های کلیدی و ما با نقش موثر و بیشترین جلب و جذب آرا و اکنون در پشت درهای بسته قرار داریم. گرچه ما کُرد و اهل سنت هستیم اما براساس روش های تحقیق تفاوت معنا داریست. تفاوت دیگر ما و مقامات دولتی در دفاع از حقوق و مطالبات عمومی است. با این حال باور و قبول این واقعیت ها از سوی مردمی که آگاهانه و براساس وعده های شما، وساطت ما را پذیرفتند و پای صندوق های رای آمدند مشکل است به همین خاطر همچنان مشکلات و معضلات عمومی و خصوصی خود را با ما در میان می گذارند. قابل ذکر است در کلیه دیدارها با مقامات مسئول بسته ای از سوابق و مدارک با بیان توجیهات و مطالبات و خواسته های عمومی تقدیم آنان شده است اما ظاهرا تاکنون فرصت پرداختن و پاسخگویی حتی به روال اداری را نیافته اند.

3- جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری گر چه شخص جنابعالی و مجریان طالب انتخابات عادلانه و رقابتی و تایید صلاحیت ها بر اساس قانون انتخابات بودید و با وجود اینکه اکثریت قاطع اصلاح طلبان در هیئت های اجرایی تایید صلاحیت شدند اما بعنوان مسئول اجرای قانون اساسی و البته مسئول اجرای انتخابات در دفاع از حقوق کاندیداهای رد صلاحیت شده بخصوص در استانهایی مانند کردستان که همه نمایندگان ادوار و بیشتر فعالان سیاسی و مدنی رد صلاحیت شدند کاملا منفعل عمل نمودید در حقیقت نه تنها حق انتخاب شدن و انتخاب کردن از مردم و سلب شد بلکه سئوالات بی پاسخی برای دولت تدبیر و امید مطرح است. با این حال رای آگاهانه و معنا دار مردم با فرهنگ تهران به لیست 16+30 نشان از بیم و امید مردم دارد بیم از تکرار دوران گذشته و امید به آینده بهتر؛ و در هرحال ضعف دولت در دفاع از حق انتخاب مردم باقی است.
4-  اکنون که قریب 14 ماه تا انتخابات 96 فرصت دارید پیشنهاد می کنم چنانچه علاقه مند ادامه سکونت در پاستور هستید ضمن ارزیابی کلی و عمومی و کشف نقاط قوت و ضعف دستور فرمایید مقامات مسئول موارد فوق را مورد بررسی و چاره جویی قرار دهند یادآور می شوم منظور صرفا شهرستان های استان کردستان نیست و بلکه هدف تنها مناطق کردنشین هم نیست موضوع کاملا ملی است و فراموش نکنیم بر اساس آرای شمارش شده بیش از 5/5 میلیون رای جنابعالی مربوط به حوزه اقوام و مذاهب بود؛ امیدوارم با عملکرد دولت تدبیر و امید این میزان در انتخابات سال آینده افزایش یابد نه کاهش. با این حال و با وجود انتقادها و گلایه های مردم که روزانه به دست ما می رسد و شاید مسئولان اجرایی به دلیل تراکم کاری فرصت پرداختن به آنها را ندارند!!! در صورت تجدید نظر و اصلاحات و اقدامات مورد نیاز بویژه پیرامون موارد فوق به رای اعتماد مجدد مردم امیدوارم و ما نیز کمافی سابق در اجرای این اقدامات و اصلاحات اعلام آمادگی می نمائیم. در غیر اینصورت شمارا به خیر و مارا به سلامت.

عبدالله سهرابی

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم

انتهای پیام/برچسب ها :

عبدالله سهرابیانتقادنماینده مجلسمریواندولتروحانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر