ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 16 فروردین 1395 / 12:43|کد خبر : 906|گروه : اجتماعی

لزوم آموزش فرهنگی درحوزه اجتماعی و دینی/

داعشی درنده و حیوان صفت است ، هوشیار باشیم جوانان ما اغفال نشوند

داعشی درنده و حیوان صفت است ، هوشیار باشیم جوانان ما اغفال نشوند

حضور جوانی کامیارانی در داعش می تواند زنگ خطری برای شهروندان وجوامع شهری باشد. مسئولین علاوه بر کنترل بیشتر بر افراد شناخته شده الحادی و تکفیری، بهتر است برای جلوگیری از الگوبرداری جوانان، از راه های شناخته شده آموزشی روشنگری نمایند.

به گزارش سارال خبر به نقل از  شاهوخبر؛ در روزهای گذشته بریدن سر پیشمرگه کُرد عراقی توسط جلاد داعشی در رسانه های مجازی منطق کردنشین سروصدا به پا کرده و نکته ایی که همگی بر آن التفات دارند، کامیارانی بودن این عضور گروه تکفیری داعش است.

جلاد داعشی بدون هیچ واهمه و پروایی و با طمائنینه خاصی سر این پیشمرگه عراقی را می برد وبا بیان جملاتی، سران حکومت اقلیم کردستان را تهدید می نماید.

این جلاد که خود را «محمد شرطی» می نامد، براساس تحقیقات صورت گرفته، «محمد ابراهیمی» نام دارد و اهل کامیاران است که با همسر وفرزندش از طریق مرزهای عراق از کشور خارج شده و به گروه تکفیری داعش پیوسته است.

براساس گفته های فرماندار کامیاران که با سایت خندان صورت گرفته، نیروهای امنیتی این شهرستان از فعالیت های این شهروند آگاهی داشته و وی را زیر نظر داشته اند، اما چگونه و از چه راهی توانسته از کشور خارج شده و به این گروه تکفیری بپیوندد، خود جای سوال دارد.

مسعود روحانی در این گفت و گو به خانواده های قربانیان داعش تسلیت می گوید و در ادامه بیان می دارد که برای جلوگیری از ورود جوانان ایرانی به چنین گروه هایی، معمولا کار فرهنگی صورت می گیرد؛ اما آیا واقعا در شهری چون کامیارانی که همیشه در معرض گسترش و نفوذ اندیشه های تکفیری و داعشی است کار فرهنگی صورت گرفته است؟

نگارنده در تحقیقاتی که در چند مسجدروستایی و حومه شهر کامیاران انجام داده ام، به غیر از فعالیت های امور فرهنگی بسیج مساجد، هیچ ارگان یا نهاد فرهنگی و غیر فرهنگی شهرستان تاکنون برای روشنگری و ارائه آموزش های صحیح شناخت گروه های الحادی و ارهابی فعالیتی نداشته است.

حضور فردی چون محمد شرطی در داعش می تواند زنگ خطری برای شهروندان وجوامع شهری باشد. مسئولین علاوه بر کنترل بیشتر بر افراد شناخته شده الحادی و تکفیری، بهتر است برای جلوگیری از الگوبرداری جوانان، از راه های شناخته شده آموزشی روشنگری نمایند.

جمله ایی که همواره واقعیت های جنگ با داعش را برای ما مبرهن می سازد این بوده که، مرزهای جمهوری اسلامی تا سوریه کشیده شده است. این بدان معنا نیست که خاک سوریه جزو جغرافیای ایران است، بلکه منظورنظر جلوگیری و همراه با آن، اقدام بر علیه کشورها و گروه هائیست که بر علیه منافع و سیاست های بین المللی ایران و انقلاب اسلامی در پیکار وجنگ علنی هستند.

پس در واقع حضورهرفرد ایرانی در گروه های تکفیری می تواند زنگ خطری برای گسترش القاهای الحادی در درون مرزها و چهارچوب شناخته شده ایران باشد و اینجاست که باید گفته شود که شهرهایی چون کامیاران نباید جولانگاه تکفیری ها، سلفی ها شده ومحلی برای گسترش اندیشه های الحادی و ارهابی باشد؛ پس صرف ادعای کار فرهنگی کردن نمی تواند روزنه های نفوذ را ببندد.

«محمد شرطی» جلاد داعش باید مورد غضب ونفرت مردمان ما قرار گیرد نه اینکه تبدیل به الگو و مایه افتخاری در ناخودآگاه شهروندان و به خصوص جوانان شود. گروه تکفیری داعش از لحاظ وجودی صدها کیلومتر از ما دور است، اما روح شیطانی آن در همین شهر رگ گردن ما را می زند، هوشیار باشیم و البته مسئولین هوشیارتر... .

انتهای پیام/برچسب ها :

داعشجوانکامیارانجلاددرنده

نظرات کاربران :

کارمند [سه شنبه 17 فروردین 1395 | 12:28] پاسخ

لعنت بر داعشیان

بوکان [جمعه 20 فروردین 1395 | 22:15] پاسخ

این خبر که این فرد اهل کامیارن هستنش رو سایت خبری زریان در شهرستان بوکان منعکس کردن ان هم با دلیل و مستند ، ولی فرداش سایت فرمانداری کامیارن به سایت زریان بوکان حمله کردن که این خبر درست نیست .
که س نازانه ام کابرایه خه لکی چویه . به لام به راستی ده به زور وریا بین

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر