ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 20 اسفند 1394 / 08:40|کد خبر : 843|گروه : اجتماعی

مسئولان همیشه وقت ندارند:

عدم حضور مدیران کردستان در همایش ها نشان از ضعف مدیریت است

عدم حضور مدیران کردستان در همایش ها نشان از ضعف مدیریت است

سریال ترک سالن‌های همایش‌ به ویژه همایش‌های بین المللی و ملی از سوی مدیران و مسئولان استان کردستان در حالی همچنان ادامه دارد که شیوه مدیریتی استان در اکثر حوزه ها همچنان سنتی است.

به گزارش سارال خبر، برگزاری همایش های علمی و دانشگاهی در حوزه های مختلف مدیریتی با حضور افراد صاحب نظر بهترین فرصت برای آشنایی با علوم روز از سوی مدیران و مسئولان در شرایط مختلف کاری است ولی گویا در بعضی از شرایط مدیران نسبت به این مهم بی توجه هستند.

برگزاری همایش های علمی و دانشگاهی آن هم با حضور اساتید به نام خارجی در استان کردستان طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است ولی در اکثر قریب به اتفاق این همایش ها و نشست ها همواره صندلی های مدیران و مسئولان دولتی در این استان خالی بوده است.

دومین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی عمران شهری در شرایطی از روز گذشته و با حضور جمع زیادی از افراد صاحب نظر داخلی و خارجی در این بخش در سنندج آغاز شده است که همانند سایر همایش های این چنین مسئولان زحمت حضور در این جلسه را به خود ندادند و صندلی های آنها باز هم در این همایش هم خالی بود.

عدم حضور مسئولان و مدیران دولتی در این همایش بین المللی تا جایی به چشم آمد که نه تنها استاندار کردستان، بلکه غفوری آشتیانی یکی از افراد صاخب نظر در حوزه زلزله هم در همایش اول و دوم عمران شهری در سنندج به آن اشاره کرد و خواستار حضور مسئولان در این گونه نشست های علمی و دانشگاهی شد.

اظهار تاسف از عدم حضور مدیران دولتی در همایش های علمی

به گفته غفوری‌آشتیانی مشکل اصلی خرابی های زمان وقوع حوادث ازالفبای مدیریت شهری است، متاسفانه مسئولان کشور ما فکر می کنند که به اندازه کافی دانش دارند و لذا نیاز به آگاهی از مسائل و موضوعات مختلف علمی ندارند.

وی ضمن اظهار تاسف از عدم حضور مسئولان و مدیران ادارات و سازمان های دولتی در همایش های علمی و دور ماندن آنها از شیوه های نوین علم مدیریت، ادامه داد: عدم حضور مدیران در کنفرانس ها و همایش های علمی، فرهنگی و اجتماعی نشان از ضعف مدیریت است.

وی عنوان کرد: در کشورهای توسعه یافته مدیران در اکثر همایش های علمی شرکت می کنند چرا که معتقدند در عرضه چند روز و به صورت ساندویچی مطالب ارزشمند و مفیدی را یاد می گیرند و یا اینکه برای آنها یادآوری می شود و این موضوع را مهم تر از کار خود در ارگان و سازمان هایشان می دانند.

سارال خبر دیواندره

در دومین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی عمران شهری، استاندار کردستان به همراه هیئتی شامل معاون هماهنگی امور عمرانی و جمع دیگری از مدیران استان حدود یک ساعتی از برگزاری افتتاحیه گذشته بود که وارد سالن شدند.

حضور استاندار و هیئت همراه او زیاد طول نکشید و تنها به زمان سخنرانی استاندار ختم شد و بعد از پایان سخنرانی همه از سالن خارج شدند، اقدامی که در نخستین همایش بین المللی عمران شهری هم رخ داد با این تفاوت که در آن همایش معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار به همراه هیئتی حضور پیدا کرده بود و بعد از سخنرانی معاون هم همه خارج شدند.

کارکردن به معنای گوش دادن، بهره بردن و یادگیری است

این استاد نمونه پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله باردیگر در دومین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی عمران شهری از ترک سالن همایش از سوی مسئولان استان انتقاد کرد و گفت: مسئولان ما همیشه وقت کم دارند چراکه به مسائل و دانش روز گوش فرا نمی دهند.

غفوری آشتیانی عنوان کرد: اگر مسئولان بیشتر گوش دهند با وقت کمتری می توانند کار موثرتری انجام دهند چونکه کارکردن خود به معنای گوش دادن، بهره بردن و یادگیری هم هست.

وی بازهم به ساندویچی دریافت کردن دانش و اطلاعات مفیدی در چنین کنفرانس ها و همایش های علمی اشاره کرد و اظهارداشت: در سایر نقاط دنیا مدیران، شرکت در این همایش ها برایشان بسیار حائز اهمیت است و برای آن وقت می گذارند چون معتقدند در طول برگزاری این گونه برنامه ها می توانند ساندویچی مطالب ارزشمندی را فرا گیرند.

همواره برگزاری همایش هایی با حضور صاحب نظرات و اساتیدی از دانشگاه‌های معتبر اعم از داخلی و خارجی بهترین فرصت برای انتقال تجربیات و دانش از سوی این افراد به شرکت کنندگان و مدعوین به ویژه مسئولانی که مجری برنامه های مختلفی هم هستند، است.

تاکید استاندار کردستان بر حضور مدیران در همایش های علمی و دانشگاهی

استاندار کردستان در افتتاحیه دومین همایش بین المللی عمران شهری بر حضور مسئولان دستگاه های مرتبط با حوزه عمران شهری در این همایش تاکید کرد و خواستار بهره برداری آنها از مطالب مهم در این گونه همایش ها و نشست های علمی و پژوهشی شد.

هرچند در نخستین همایش بین المللی عمران شهری مسئولان استان حضوری کمرنگ داشتند ولی امیدواریم با تاکید مسئولان ارشد استان امسال شاهد حضورپررنگ مسئولان و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان درپانل های دومین روز این همایش باشیم.

کشورما اگرچه از نظرتولید علم در چندین رشته در دنیا حرف برای گفتن دارد ولی متاسفانه در زمینه پیاده کردن علم و دانش و بکارگیری آن همواره در رده های پایینی نسبت به سایر کشورهای دنیا قرارگرفته است و این مسئله هم به نحوه برخورد افرادی که مسئولیت اجرایی دارند برمی گردد که این افراد اگرچه به ظاهر بر استفاده از دانش روز تاکید دارند ولی در عمل حرکتی در این راستا نمی کنند.

عدم حضور مسئولان و مدیران استان کردستان در همایش بین المللی عمران شهری در حالی برای دومین بار تکرار می شود که امروز سنندج و سایر شهرهای این استان در موضوعات ارائه شده در این همایش از جمله محیط زیست، پسماند، حاشیه نشینی، مدیریات جامع شهری و مسائل دیگری دست و پنجه نرم می کنند.

اختصاص چندین ساعت از وقت یک مدیر دولتی که بخشی از آن هم مربوط به ساعاتی خارج از زمان حضور در ادارات و سازمان هاست می تواند زمینه را برای آشنایی با مسائل روز که مبتنی بر یافته های جدید علمی را فراهم کند و این مهم در آینده پشتوانه ای مهم برای تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های مدیران و مسئولان است.

منبع:خبرگزاری مهر

انتهای پیام/برچسب ها :

مدیرهمایشکنفرانسضعف

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر