ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 19 اسفند 1394 / 12:40|کد خبر : 837|گروه : اقتصادی

وعده‌های دولت برای رونق اقتصادی از سال 93 تا 95؛

روحانی93:امسال را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام می‌کنم/ روحانی94:امسال هدف دولت رونق اقتصادی است/روحانی اسفند94: قول می‌دهم95 سال رونق اقتصادی باشد

روحانی93:امسال را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام می‌کنم/ روحانی94:امسال هدف دولت رونق اقتصادی است/روحانی اسفند94: قول می‌دهم95 سال رونق اقتصادی باشد

عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی و مشکلاتی که حل شدن آن‌ها را وابسته به مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام می‌دانست موجی از دلسردی را در میان مردم نسبت به دولت یازدهم ایجاد کرده است.

به گزارش سارال خبر؛ عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی و مشکلاتی که حل شدن آن‌ها را وابسته به مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام می‌دانست موجی از دلسردی را در میان مردم نسبت به دولت یازدهم ایجاد کرده است.

ناکام ماندن کاندیداهای حامی دولت در انتخابات مجلس نیز می تواند مهر تاییدی بر ناامید شدن مردم از وعده و وعیدهای اقتصادی،فرهنگی،سیاسی و اجتماعی دولت باشد. وعیدهایی که دولتی ها تحقق آن ها را همواره به آینده موکول کرده‌اند و با گذشت نزدیک به سه سال از عمر دولت روحانی، هنوز تحقق وعده‌های دولت برای مردم قابل لمس نشده است.

رونق اقتصادی، از جمله وعده‌هایی است که روحانی همواره آن را به تعویق انداخته است.

رئیس دولت یازدهم در روزهای گذشته در شرایطی به مردم قول داد تا سال ۹۵ سال رونق اقتصادی باشد که طی دوسال گذشته دوبار این قول را به مردم داده بود.

حسن روحانی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در همایش روز کارگر گفت: سال ۹۳ را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام می‌کنم.

تیم اقتصادی دولت که در اجرای قول رئیس جمهور در سال ۹۳ ناکام مانده بود، روحانی را مجبور کرد تا بار دیگر در فروردین ماه ۹۴ هدف دولت را تحقق رونق اقتصادی بخواند.

با وجود اینکه روحانی بارها در سال 94 مژده‌ی عبور از رکود و رونق اقتصادی را به مردم داده بود، به ناگاه با نامه‌ی چهاروزیر کابینه مواجه شد که به وی هشدار می‌دانند که شرایط کشور از رکود به سمت شرایط بحرانی در حال حرکت است.

رئیس جمهور که در از ابتدای سال 94 همواره به موضوع عبور از رکود تاکید می کرد و می توان گفت نامه چهاروزیر را هم نادیده گرفته بود، یک‌باره در دی ماه سال 94 به وجود رکود اقتصادی در کشور اینگونه اذعان کرد: "در شرایط امروز، اقتصاد مهمترین اهداف ملی ایران است و اقتصاد مقاومتی که رهبری بران تاکید و مجلس روی آن حساب و دولت هم برای ان ستاد فرماندهی تشکیل می دهد، اهمیت آن رامی رساند زیرا مشکل اصلی  و ساختار ما، بیکاری و رکود است.
امروز مشکل اصلی ما بیکاری و رکود است و مشکل اصلی ما نبود رونق است و خیلی از مشکلات ساختاری و اقتصادی است."

اما ماجرا به همین‌‌جا ختم نشد و تیم اقتصادی دولت که طی دوسال گذشته در تحقق رونق اقتصادی ناکام مانده، روحانی را مجبور کرده تا دوباره وعده‌ی تحقق رونق اقتصادی را به سال آینده موکول کند.
رئیس دولت یازدهم طی روزهای گذشته و در سفر استانی که به یزد داشت، در جمع مردم این استان گفت: قول می دهم سال ۹۵ سال رونق اقتصادی باشد.
حال مردم که نمی دانند این بار هم مانند سال های گذشته با وعده ای پوچ روبه رو هستند یا خیر، انتظار سال ۹۵ را می کشند تا باگذشت زمان، پاسخ سوال خود را در آن بیابند.

منبع: دانا

انتهای پیام/برچسب ها :

رئیس جمهوراقتصادرکودروحانی

نظرات کاربران :

حمه [پنجشنبه 20 اسفند 1394 | 07:54] پاسخ

ناکام ماندن کاندیداهای حامی دولت در انتخابات مجلس نیز می تواند مهر تاییدی بر ناامید شدن مردم از وعده و وعیدهای اقتصادی،فرهنگی،سیاسی و اجتماعی دولت باشد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر