ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 15 شهریور 1394 / 13:25|کد خبر : 82|گروه : اجتماعی

گزارش/

افتضاح مهندسی و معماری در«مسکن مهر» دیواندره/ بعضی از واحدهای مجتمع 504 واحدی فروریخت+ تصاویر

افتضاح مهندسی و معماری در«مسکن مهر» دیواندره/ بعضی از واحدهای مجتمع 504 واحدی فروریخت+ تصاویر

در یک ظریف کاری مهندسی از لوله های فاضلاب با قطر کوچک در ساختمان های سه و چهار طبقه و شش واحده استفاده شده است که البته مشکل به همین جا ختم نشده و لوله ها ی خروجی فاضلاب در فضای باز و آن هم در محیط دیواندره با زمستان هایی سخت که آب براحتی یخ می زند قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، نزدیک به 10 سال از آغاز طرح مسکن مهر می گذرد و ازآن  زمان تاکنون این طرح در شهر دیواندره فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر نهاده و اعضای این شرکت های تعاونی آنقدر خون دل خورده اند که همگی دچار انواع بیماری های روحی و جسمی شده اند.

متأسفانه با سپردن کارها و امور مربوطه به افراد و پیمانکارهای ناشی و ناکارآمد ساختمان های قوطی کبریتی با ورودی بسیار تنگ و اتاقک هایی به عنوان مسکن، از مصالحی که در آن استفاده شده است بسیار بی کیفیت و درجه چندم بوده که تنها با یک مشت محکم فرو خواهد ریخت.

درپروژه 504 واحدی نیز مربوط به تعاونی مسکن مهر شماره 5 شهرستان که دارای 84 بلوک بصورت تیپ با اسکلت فلزی با زیربنای 42252 متر مربع می باشد خبر از فروریختن چند واحد آن رسیده است.

یکی از روزها که صاحب خانه برای نقاشی و آماده کردن واحد خود به آنجا مراجعه می نماید پس از باز کردن در متوجه فرو ریختن تیغه های داخلی و بسیاری قسمت های داخلی ساختمان می شود که این مشکل برای چندین واحد دیگر نیز اتفاق افتاده است.

البته درد یکی دو تا نیست، نه تنها راه ورودی اصلی بلکه همه خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی فاقد آسفالت و حتی جدول کشی بوده و در مراجعه به محل متوجه بسیاری از شیرین کاری ها مهندسی و معماری در آن نیز شدیم که از جمله آن که در عکس ها نمایان است وجود بلوک های عادی تو خالی به عنوان کرس چینی در روی شناژ آن می باشیم که از لحاظ مهندسی غیر قابل قبول می باشد.

از دیگر ظرافت کاری های مهندسی موجود، استفاده از لوله های فاضلاب با قطر کوچک در ساختمان های سه و چهار طبقه و شش واحده می باشد و البته مشکل به همین جا ختم نشده و مهندسین لوله ها ی خروجی فاضلاب  را در فضای باز و آن هم در محیط دیواندره با زمستان هایی سخت که آب براحتی یخ می زند قرار  داده اند.

شاید دوستان از قرار دادن لوله ها در بتن و یا خاک سخن به میان اورند ولی زیر کردن این لوله ها مساوی است با بستن درهای خروجی!

در این محل خبری از مدرسه و مراکز خدماتی دیگر از جمله بهداشت و درمان، بانک، پست،مسجد و ... نیست.

مخلص کلام اینکه مسکن مهر را می‌توان از پرماجراترین پروژه‌های چند سال اخیر دانست که با وجود نارضایتی مکرر مشکلات مهندسی و معماری را نیز باید به آن افزود.

انتهای پیام/

 برچسب ها :

مسکن مهردیواندرهشاهکار مهندسیفاضلابمحوطه سازیسارال خبر

نظرات کاربران :

Rezgar [دوشنبه 23 شهریور 1394 | 00:30] پاسخ

ای کاش همه ی این حرف ها به یک جایی میرسید.خدا خودش رحم کندبه مردمی که قرار است در این به اصطلاح خانه ها زندگی کنند.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر