ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 5 اسفند 1394 / 08:32|کد خبر : 766|گروه : سیاسی

یادداشت/

در حد توانتان وعده دهید/کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به هر قیمتی نمی ارزد

در حد توانتان وعده دهید/کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به هر قیمتی نمی ارزد

باید مواظب بود که کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به هر قیمتی نمی ارزد. برای رسیدن به این منصب نباید دوستان چندین ساله خود را له کنید و برای تحقق آن، همه را نردبان کرده و چون صعود کردید دیگر نردبانی نباشد.

به گزارش سارال خبرکاندیداهای مجلس حین انجام تبلیغات کاندیداتوری با تخریب چهره های رقیب، دادن وعده های آنچنانی به مردم و صرف هزینه های بسیار زیاد در تبلیغات خود میخواهند با هر قیمتی که شده به کرسی سبز بهارستان برسند.

البته يكي از تصوّرات اشتباهي كه در ذهن برخی از افراد جامعه در رابطه با وظيفه ي نمايندگان مجلس وجود دارد اين است كه وظيفه اصلي نمايندگان قانون گذاری و نه دادن وعده هاي مختلفي در زمينه ی پروژه هاي عمراني و رفاهي به مردم منطقه است كه بسياري از اين وعده ها هم غيرعملي است.

در حالي كه اساساً نماينده منتخب مردم يك حوزه انتخابي است كه به عنوان نماينده افكار عمومي آن بخش از كشور، در بحث قانونگذاري و نظارت بر دستگاه هاي اجرايي ايفاي نقش نمايد. بر اين اساس مقام معظّم رهبري در بحث انتخاب مي فرمايند: وعده هاي غيرعملي ملاك نيست.

تا زمانی که نیازمند و مستمندی در جامعه هست، توجه به آنان و تأمین نیازهای ایشان امری ضروری است. جامعه پیکری تفکیک شده، و اعضا و اجزای آن جدا و بریده از هم نیست.

روی سخنم با دوستان عزیزی است که برای مجلس کاندید شدەاند، برادر یا خواهر گرامی آیا برنامه ای دارید؟ آیا نیازها را میشناسید؟ آیا آنها را اولویت بندی کردەاید؟ آیا شجاعت،شهامت و جسارت این کار را دارید؟ عزیزان اگر میدانید که یک نماینده دارای مصونیت قضائی است پس شجاع باشید.

آیا مشکلات اقتصادی مردم استان و حوزە انتخابی خود را میشناسید؟ آیا تا به حال  پدیده مهاجرت شغلی به خاطر کارگری را لمس کردەاید؟ آیا میدانید آن فرد جوانی که برای کارگری به تهران میرود که مشکلاتی دارد (ضمن احترام به تمامی کارگران عزیز) و چه ناهنجاری هایی را ممکن است با خود به منطقه بیاورد؟ آیا زیرساختها را شناختە اید؟ میتوانید در این زمینه مثمر ثمر واقع شوید؟ در زمینه گردشگری و فرهنگی برنامەای دارید؟ میتوانید جواب اعتماد این مردم را بدهید؟ دوست من میتوانید نگرش دولت را نسبت به استان کردستان تغیر دهید؟ شما در صورت موفقیت دیگر به مردم تعلق دارید، اگر میخواهید بروید مثل بعضی از نمایندگان سابق رو صندلی مجلس چرت بزنید و قدرت کلام کافی برای احقاق حق مردم نداشته باشید من از طرف تمام همزیانانم خواهشمندم کنار بکشید؟

دوست من چالش های اقتصادی ،فرهنگی ،اجتماعی و......را همگان میدانند دیگر هیچ کس نابلد نیست در حد توانتان وعدە بدهید. برای این لباس مقدسمان که به گفتە سازمان یونسکو زیباترین و یکی از بهترین لباسهای دنیاست ارزش قائل شوید پس خواهشاً چرت نزنید خوابتان نبرد،شما بازخورد افکار یک ملت هستید،قدر این زبان را که یکی از پربارترین زبانهای دنیاست بدانید برای حفظ این میراث گرانبها تلاش کنید، هر کس که عهدەدار این امر خطیر میشود  امیدواریم شجاع،شایسته،مدیر،و کاربلد باشد.

باید مواظب بود که کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به هر قیمتی نمی ارزد. برای رسیدن به این منصب نباید دوستان چندین ساله خود را له کنید و برای تحقق آن، همه را نردبان کرده و چون صعود کردید دیگر نردبانی نباشد.

در منطق اسلامی، رسیدگی به نیازمندان و مستمندان اقدام و برنامه ای فرعی و از سر منت گذاری نیست، بلکه حقی است معین و بخشی از برنامه اقتصادی-اجتماعی حکومت است.

دولت مؤظف است در قالب یک برنامه جامع، همه نیازهای مستمندان، نیازمندان، زمینگیران، از پا افتادگان، آوارگان، در راه ماندگان، خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست، بیماران، معلولان، مجروحان، کودکان عقب افتاده، یتیمان، سالمندان، اسیران، زندانیان، و جز اینان را تأمین کند.

در منطق پیشوایان دین، باید همه مردمان به درستی تأمین شوند، و این از جمله حقوق اجتماعی آنان است و پیامبر اسلام(ص) دولت‌ها را مؤظف به ادای این حق می دانست.

حال چقدر ما بعنوان دنبال رو پیشوایان دین به این مهم توجه نموده ایم، سوالی است که باید در دادگاه وجدان از خود بپرسیم.

متأسفانه توجه به این مهم بعنوان شاخصه اصلی جامعه دینی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است و بیشتر بعنوان شعار و گاهاً بسته به فرد مدعی مورد عمل واقع گردیده است.

در استان کردستان عدالت در تأمین اجتماعی نقش کم رنگی نسبت به بقیه موارد داشته و به همین دلیل کسانی که دارای شعار و اندیشه تأمین اجتماعی باشند مورد اقبال عمومی واقع می شوند.

یکی از عرصه هایی که در جهت رسیدن به این مهم نقش بسزایی داشته، انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، که هر بار با رنگ و قالب های متفاوتی ابراز موجودیت می‌نمایند.

باید توجه داشت که ایجاد تأمین اجتماعی آنهم به دیدگاه پیشوایان دینی، با سیاست بازی هیچگاه ایجاد نخواهد شد؛ چون این گروه گرایی و باندبازی های ایجاد شده برای آن است که حق دیگران راسلب و برای جریان خود هزینه کرد. و این می شود که فقر و ناداری در جامعه بسط داده شده و در هر کوچه و برزن که می روی رنگ و روی آن هویداست. این خواست اسلام نیست و کسی که برای تحقق این مهم تلاش ننماید مدیر و کارگزار اسلامی نیست.

به برکت نظام والای جمهوری اسلامی جهت تحقق این خواست و آرزوی پیشوایان دینی تلاش‌های بسیاری شده است که مناطق مختلف کشور بسته به استعداد و توانمندی خود از این فرصت استفاده می‌نمایند. و اگر نارسایی و نرسیدنی حاصل شده است بدلیل ناکارآمدی است.

کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی برای رسیدن به کرسی نمایندگی نباید از شعارهای عوام فریبانه و وقوم گرایانه استفاده کنند، چون در صورت موفقیت آنها و عمل نشدن به شعارها همانگونه که عوام فریفته شدند احتمال انتساب ناکارآمدی آنها به نظام می رود و اینجاست که شاید خدشه ای به آبروی آن وارد شود.

اگر به سوابق انتخاباتی و سیاسی این استان نگاهی گذرا و کوتاه داشته باشیم می بینیم کسانی که در بوته انتخاب مردم قرار است واقع شوند روزگاری همه باهم بوده‌اند.

اما تفاوت در سلیقه ها باعث شده امروز در کنار هم برای احراز یک تصدی باشند و اگر این تفاوت سلیقه ها نباشد رشد و ترقی جامعه بی شک راکد خواهد بود .

 اما برخی از آنها که تعدادشان معدود است در کنار یکدیگر نیستند بلکه در مقابل هم هستند و این شده است آفت و رونق دهنده بداخلاقی های سیاسی و رفتاری که تا بازار تهمت و افترا و هتک حرمت هم پیش می رود.

برای خدمت کردن و خدمتگزار بودن باید شایسته بودن فراموش نشود.

منبع: اورامانات

انتهای خبر/s.aبرچسب ها :

کرسی نمایندگیمجلسنمایندهوعدهکردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر