ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 14 شهریور 1394 / 10:37|کد خبر : 74|گروه : اجتماعی

امام جمعه دیواندره:

فرهنگی که امروزه زنان ما به آن گرایش پیدا کرده اند، فرهنگ غرب است

فرهنگی که امروزه زنان ما به آن گرایش پیدا کرده اند، فرهنگ غرب است

امام جمعه شهرستان دیواندره در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: فرهنگی که امروزه زنان ما به آن گرایش پیدا کرده اند، فرهنگ غرب است و این یک معضل جدی برای جامعه اسلامی و زنان مسلمان است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، ماموستا عبدالحمید حسنی امام جمعه شهرستان دیواندره در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به موضوع حق و حقوق زنان  و مردان بر همدیگر در جامعه اسلامی گفت: به خاطر دودلیل مردان مسلمان بر زنان خویش حکم دارند یکی به دلیل امر خداوند و دلیل دیگر توانایی مردان است چون که تدبیر مردان از زنان بیشتر است.

وی اظهار داشت:شارع مقدس بنا به حکمت و علم خود در مورد زنان و مردان اوامری حکم فرموده است که در این زمینه علم و اگاهی به حکمت پروردگار را می طلبد.

ماموستا حسنی گفت: مرد با قبول زحمت بیشتر وناراحتی ها و انفاق از دارایی ها و زحمات خود و مدیریت خانواده و برعهده داشتن دخل و خرج نسبت به زنان مسئولیت بیشتری داشته در نتیجه در این موارد مرد بر زن برتری دارد .

امام جمعه دیواندره خاطرنشان ساخت: از نظر پیامبر (ص) یک زن صالح از هزاران مرد ناصالح بهتر است هر زنی که به همسر خود خدمت کند درهای  جهنم به روی  وی بسته می شود چرا که بهترین زنان برای مردان مسلمان، خانمی است که اگر همسرش وی را نگاه کرد خوشحال شود و امر شوهر خویش را به جا آورد.

وی تصریح کرد: اگر زنی همسرش در منزل نبود نفس خویش را از نامحرم حفظ کند و ناموس خود را حفظ کند و از همسر خویش اطاعت نماید و اگر مرد به آراستن زنش در بیرون از خانه رضایت داشته باشد خدا گناه آن را برای مرد ثبت می کند.

ماموستا حسنی در ادامه به تهاجم فرهنگی غرب اشاره کرد و گفت:  فرهنگی که امروزه زنان ما به آن گرایش پیدا کرده اند، فرهنگ غرب است و این یک معضل جدی برای جامعه اسلامی و زنان مسلمان است چراکه می دانند تربیت نسل ها به دست آنان صورت می گیرد و از این طریق می خواهند بنیان خانواده و جامعه اسلامی را متزلزل کنند.

امام جمعه دیواندره افزود: واجب است بر عالم که حق را مخفی نکند و  هر آنچه را که می گویند به آن عمل کنند.

انتهای پیام/برچسب ها :

امام جمعه دیواندرهنماز جمعهسارال خبرزن و مرد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر