ســرخـط خـبــرهـا :
جمعه 13 شهریور 1394 / 12:55|کد خبر : 67|گروه : فرهنگی

جهت استحضار ریاست های علمی کاربردی و پیام نور دیواندره:

بنر برای تبلیغ کالاست، علم آموزی تبلیغاتی نیست/دانشگاه محلی برای درآمدزایی بعضی ها

بنر برای تبلیغ  کالاست، علم آموزی تبلیغاتی نیست/دانشگاه محلی برای درآمدزایی بعضی ها

دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور دیواندره برای کسب درآمد این روزها دست به تبلیغات گسترده زده اند تا دانشجو جذب کنند و مدارکی را به دانشجویان ارائه دهند و در این راه نیز خود درآمدی کسب کنند و به مدرک گرایی و بیسوادی دامن بزنند.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، در گذر مسیرم از کوچه و خیابان های دیواندره چشمم به کاغذهایی رنگی با کیفیت خوب می افتد که بر در و دیوار شهر چسبانده اند و در آن انواع رشته های تحصیلی درج شده است و از کسانی که طالب مدرکند نه علم خواسته است به این مراکز رفته ثبت نام کنند و درآمد این به اصطلاح دانشگاه ها را تامین کنند.

آنچه که در این تبلیغات مشهود است این است که دانشجو را با هر شرایطی پذیرش می کنند و فقط مانده که در آن از پیر و جوان خواهش کنند که برای گرفتن مدرک یا گرفتن مدارک بالاتر به آنها مراجعه نمایند.

در دور میدان مرکزی شهر بنر بزرگی را می بینم که با خط درشت نوشته است پذیرش دانشجو بدون کنکور!

تحصیل در دانشگاه پیام نور! یعنی ارزش علم و تعلیم تا به این حد پایین آمده است که باید برای آن تبلیغ کرد؟ نه ارزش علم تنزل پیدا نکرده است این مدرک گرایی و بی توجهی به سواد و کسب درآمد است که خود را بالا کشیده اند.

دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور دیواندره برای کسب درآمد این روزها دست به تبلیغات گسترده زده اند تا دانشجو جذب کنند و مدارکی را به دانشجویان ارائه دهند و در این راه نیز خود درآمدی کسب کنند و به مدرک گرایی و بیسوادی دامن بزنند.

هرم جمعیتی کشور تغییر نموده است و متقاضیان ورود به دانشگاه ها کاهش یافته و شعبه دانشگاه های خصوصی بخاطر درآمد زایی افزایش یافته است و این خود باعث رقابت جدی و نفسگیر برای جذب دانشجو در بین این موسسات و به اصطلاح دانشگاه ها شده است.

طبق آمار رسمی دانشگاه های دولتی تنها ۱۷ درصد دانشجویان در آن مشغول به تحصیل هستند و بیشتر آنان در  دانشگاه های غیردولتی با پرداخت شهریه ادامه تحصیل می دهند.

اکنون بیش از ۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه ها وجود دارد و این موجب می شود که رقابت برای پر کردن این صندلی ها افزایش پیدا کند و از هرشیوه ای اقدام به پذیرش دانشجو نمایند.

آنچه که امروز ما شاهد آن هستیم رقابت برای پذیرش دانشجو  و جذب شهریه و درآمد به سطح خیابان و کوچه و پیامک و شبکه های اجتماعی آمده است و در این شهر کوچک ما هم از این امر مستثنی نبوده و به این کارزار وارد شده اند.

در این کارزار دو عنصر مهم وجود دارد یکی رقابت بر سر مقدار شهریه که هرچه شهریه کمتر ثبت نام بیشتر و دیگر که مشترک است بدون کنکور بودن آن ها می باشد ودر این میان آنچه که حذف شده است کیفیت آموزش و امکانات است و در ساختمان آموزشی تنها یک میز و صندلی با فضایی محدود وجود دارد و البته اساتیدی که خود آنها نیز نیاز به آموزش دارند.

دانشگاه های غیر انتفاعی و علمی کاربردی و پیام نور در میدان تبلیغات با روشهای  مختلف، با بیان رشته ها و دوره ها سعی می کنند که خود را  از خطر ورشكستگي در امان نگه دارند و پشت کنکوری ها را جذب کنند.

انتهای پیام/برچسب ها :

دانشگاهعلمدانشجوسارال خبر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر