ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 14 بهمن 1394 / 08:53|کد خبر : 655|گروه : اجتماعی

یادداشت/

دعا و نذر فرزند برای پرداخت حقوق عقب افتاده و تمدید قرارداد پدر کارگر

دعا و نذر فرزند برای پرداخت حقوق عقب افتاده و تمدید قرارداد پدر کارگر

دختری که دیگر توان نگرانی پدر از بیکاری ندارد، آنقدر تحت تاثیر قرار گرفته که برای تمدید قرارداد و پرداخت حقوق پدر کارگرش دست به دعا برداشته و نذر و نیاز می کند .

به گزارش سارال خبر به نقل از  بازتاب،این روزها حال و روز صنایع بسیار وخیم است ، صنایعی که هر کدام به دلایلی این روزها تعطیل و یا نیمه تعطیل شده و دیگر رمق و انگیزه ای برای کارگران باقی نمانده است.

کارفرمایانی که این روزها هر گونه که تصمیم بگیرند کار می کنند، گاهی کار، گاهی بیکار.
نقش صنایع در تولید داخلی می تواند بسیار با اهمیت باشد اما حالا صنایع مانند دومینو یکی پس از دیگری از پا می افتند و دیگر جانی برای بلند شدن ندارند.
مشکلات صنایع در همه جا فرا گیر شده و وعده های بسیاری برای رفع این مشکلات با  برداشتن تحریم ها داده شد اما در این دوران پساتحریم هم گره ای از مشکلات صنایع باز نشده است.
وقتی مشکلات صنایع به اوج خود می رسد و بی رونقی در این واحد ها اوج می گیرد، در درجه اول کارگران این واحد ها بیشترین ضربه را می خورند.
این کارگران باید همیشه شرمنده خانواده خود باشند و در این  شرایط خانواده های آنها دو چندان از این مشکلات رنج می برند.
اما حالا اینقدر مشکلات کارگران افزایش یافته که انگار امیداوری وجود ندارد تا جایی که فرزندان این کارگران برای تمدید قرارداد پدران کارگرشان که عمری است در تلاش هستند، نذر می کنند.
شاید برای فرزندان سخت باشد مشکلات زندگی را درک کنند اما مشکلات آنقدر زیاد شده که فرزندان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و به فکر نذر ونیاز برای گرفتن حقوق که حق حقیقی پدرانشان است می افتند.
با دستان کوچکشان برای تمدید قرار داد پدر و پرداخت حقوق آنها  دست به دعا برداشته و نذر می کنند.
برای فرزندان  سخت است که پدری زحمتکش باز هم شرمنده شود، توان دیدن شرمندگی پدر را ندارند، یاد روزهایی می افتند که پدر گرچه خسته از سر کار بر می گشت اما برای لقمه ای نان حلال کار می کرد و امیدوار بود که می تواند هر چند اندک، اما مایحتاج خانواده را تامین کند.
با توجه به این پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) تاکید داشتند که قبل از خشک شدن عرق کارگر باید حقوق و دستمزد او پرداخت اما حالا برخی از کارفرمایان دستمزد کارگران را به زمانهایی دیگر موکول می کنند و برایشان مهم نیست چه رنجی در زندگی این کارگران وجود دارد.
طی ماه های اخیر اخباری مبنی بر این که حقوق کارگران واحدهای صنعتی به تاخیر افتاده و کارفرمایان برای رسیدن به خواسته های خود کارگران را سپر بلا قرار داده اند به گوش می رسد و استرس و امنیت شغلی کارگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

وحشت بیکاری بر سر کارگران
دیگر امروز کارگری که بیش از 15 سال در یک واحد صنعتی فعالیت کرده و سلامتی و جوانی خود را صرف تولید کرده است نباید دغدغه گرفتن حقوق و قرار داد یک ماهه داشته باشد.
در یک نظام دینی مبتنی برآموزه های دین اسلام زندگی می کنیم که اهمیت بالایی به کار و کارگر داده است ولی متاسفانه برخی از کارگران در واحدهای صنعتی چندین ماه است که حقوق دربافت نکرده اند.
مسئولان باید با نظارت دقیق و کارشناسانه مشکلات واحدهای صنعتی را بررسی و برای رفع مشکلات آنان اقدام کنند.
در آستانه سال نو و ایام خریدهای نوروزی نباید کارگران به جهت دریافت نکردن حقوق شرمنده خانواده هایشان شوند ولی متاسفانه امروز شاهد عدم پرداخت حقوق امروز بزرگترین دغدغه کارگران شده است.
باید بیش از اینها به تولید اهمیت داده شود زیرا گسترش تولید باعث رونق اقتصادی می شود و دراین راستا اشتغالزایی ایجاد می شود .
انتهای پیام/برچسب ها :

تمدید قراردادنذردعافرزندحقوقکارگر

نظرات کاربران :

مظلوم [پنجشنبه 15 بهمن 1394 | 13:32] پاسخ

تو رو خدا به مسئولین و کارفرمایان بگویید که ذره ای هم به جوانان فکر کنند حدود یکسال است که فقط از روی خصومت شخصی یک رئیس اداره دولتی از کار بیکار شده ام و خدا شاهد است که اگر چندرغاز بیمه بیکاری نبود از گرسنگی مرده بودیم جوان بیست و چند ساله ای هستم که دارای زن و یک بچه و مستاجر و وام ازدواج دارم و خدا ناظر سخنانم است که شرمنده زن و بچه ام هستم و تاکنون کاری پیدا نکرده ام و اگر حمایتهای خانواده ام نبود شاید الان وضعیتم بگونه ای دیگر بود سر سال است و الان تنم برای کارگران و قشر ضعیف جامعه که هیچ حامی ندارند میلرزد فقط بخاطر خدا ای کسانی که دستتون به جیبتون میرسه و قدرت دارید کسی رو از کار اخراج نکنید تا مثل من آواره نشوند و شرمنده و سرافکنده پیش زن و بچه نباشند چون چوب خدا صدا نداره شاید معتقد نباشید اما حتما روزی خدا حکم حق خواهد کرد (( گر چرخ روزگار به دستت داد تیغ برنده هرچه میخواهی ببر اما نبر نان کسی ))

قمر [شنبه 17 بهمن 1394 | 12:19] پاسخ

تو رو بخدا ببین کارمان به کجا رسیده که باید برای گرفتن حقوق و بیکار نشدن باید دست به دعا شویم (اگر دستمان همیشه رو به اسمان باشد فرجی خواهد شد)

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر