ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 21 دی 1394 / 09:38|کد خبر : 548|گروه : علمی

التماس نامه های پایین برگه امتحان دانشجویان!

التماس نامه های پایین برگه امتحان دانشجویان!

این دانشجویان همه تلاش خويش را بکار مي برند تا از زحمت دانش پژوهي برهند و نمره اي شکار کنند وديگر هيچ و پشت برگه امتحان را عرصه و مجالی بزرگ برای نوشتن التماس نامه و دردنامه نوشتن میبینند و از هر جمله ای برای به رحم اوردن دل استاد استفاده میکنند از مرگ اقوام درجه اول گرفته تا عروسی, از مریضی و بیمارستان رفتن گرفته تا ....

به گزارش سارال خبر، این روزها که امتحانات دانشجویان  کم کم به خط پایان نزدیک شده است و دانشجویان باید منتظر باشند تا نتیجه یک ترم تحصیلی خود را بعد از اعلام نمره ها ببینند, اساتید هم سخت مشغول تصحیح ورقه های امتحانی هستند ورقه هایی که نتیجه یک ترم درس خواندن دانشجو در آن مشخص میشود, ورقه هایی که نمره درج شده روی آن, حکم پاس شدن یا نشدن, مشروط شدن یا نشدن یک دانشجو را مشخص می کند.
اساتید در حین بررسی این ورقه ها با انبوهی از «مصیبت‌نامه‌ها» مواجه می‌شوند, نامه هایی برای به رحم آوردن دل استاد و گرفتن نمره قبولی و خلاصی از مشروط شدن و پاس نکردن درس.
نامه های چند خطی و گاه چند صحفه ای با التماس های عاجزانه که در پایین برگه امتحانی نوشته می شود یکی از شیوه های رایج دانشجویانی است که می خواهند آخرین تیر خلاصی را برای دریافت نمره و پاس شدن درس بگیرند.
برخی دانشجویان که یک ترم را با اندک زحمتی به سر میبرند، بیشتر اوقات با این امید در جلسه امتحان حاضر می شوند تا با نوشتن عریضه ای و با کمک گرفتن از کلماتی شاید عاطفی و تاثر برانگیز و حتی خودمانی برای گرفتن تنها یک نمره 10 دل استاد را به دست آورند.
این دانشجویان همه تلاش خويش را بکار مي برند تا از زحمت دانش پژوهي برهند و نمره اي شکار کنند وديگر هيچ و پشت برگه امتحان را عرصه و مجالی بزرگ برای نوشتن التماس نامه و دردنامه نوشتن میبینند و از هر جمله ای برای به رحم اوردن دل استاد استفاده میکنند از مرگ اقوام درجه اول گرفته تا عروسی, از مریضی و بیمارستان رفتن گرفته تا ....
چیزی که از این پاورقی ها میتوان دریافت کرد این است که آمار فوت مادربزرگ ها و پدربزرگ ها به طرز غیر قابل باوری در زمان برگزاری امتحان افزایش پیدا میکند, اکثر این دانشجویان ترم آخرهستند و فقط همین یک درس را داشتن ! اکثر این دانشجویان شاغل هستند و خرج یک خانواده پر جمعیت بر دوششان است و...
اما با تمام این اوصاف سوال اینجاست که آیا هر کسی که گرفتاری‌ بیشتری دارد باید نمره بیشتری بگیرد یا هدف از امتحان، سنجش میزان دانسته‌های دانشجویانی است که قرار است فردا براساس این دانسته ها در پست های مختلف حساس و غیر حساس مسئولیت داشته باشند...
در زیر چند نمونه از نامه هایی که دانشجویان در انتهای برگه امتحانی نوشتند را ببینید:

استاد من خیلی شرمنده ام، خیلی درس شما رو خوندم ولی حول(هول) شدم و از شدت استرس همه چیز از ذهنم پاک شد.... تو رو خدا به من کمک کن، من هیچ وقت این لطف شما رو فراموش نمی کنم.... دانشجوی کوچک شما...

استاد شرمنده، من روز امتحان با پدرم دچار مشکل شدم, من شرایط بسیار بدی در خانواده دارم و دارند منو مجبور به ازدواج می کنند, من مجبورم برای فرار از این ازدواج توی درس ها قبول بشم....تو رو خدا به من کمک کنید.

استاد به خدا ۳ شب کامل خوندم، اما از شدت استرس همه چیز یادم رفته, من نمی تونم زیاد تمرکز کنم چون حالم بد می شه...استاد تو رو خدا به من کمک کن من مشروط نشم. از تون خواهش می کنم.

استاد سلام من تا حالا ۴ بار از این درس افتادم، دیگه حالم داره بهم می خوره استاد بخدا اعصاب ندارم، این ترم ۷ مه و من هنوز این درس را پاس نکردم تو رو خدا کمکم کنید.
استاد من دفعه سوممه که این درس رو می گیرم، من خیلی خونده بودم ولی امتحان خیلی سخت بود، تو رو خدا  تورو خدا استاد و....استاد جون هر کسی که دوستش دارید یه ۱۰ به من بدید، استاد خواهش می کنم.

استاد با توجه به شکستگی که در سر من ایجاد شده، من نتونستم خوب به وظیفه خودم عمل کنم لذا از شما تقاضای مساعدت و یاری دارم.

استاد تو رو خدا با دست باز صحیح کنید من یه ۱۲ می خواهم تا مشروط نشم، تو رو خدا...

با سلام من به نمره خود اعتراض ندارم ولی من دانشجوی ترم آخر هستم و 24 واحدم فوله اگر لطف شما شامل حال من بشه و به من ده بدین من میتونم درسم را در این ترم تموم کنم با شرمندگی خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد...

آيا با خود انديشيده ايم که اين همه امکانات عظيم و منابع مالي نجومي آموزش عالي چه ميزان بايد استخراج علمي، فني و کاربردي جدي داشته باشد و اکنون چه ميزان دارد؟ واقعيت آن است که ما بعضا عادت کرده ايم که چيزي را بخواهيم ولي از لوازمش اعراض مي کنيم، در نتيجه شکل و صورت برايمان اصل مي شود و درون و محتوا و اساس در حاشيه قرار مي گيرد و اين مي شود که دانشجوي اتفاقا مستعد ما براي زحمت درس و مشق بي انگيزه مي شود و به مدرکي ظاهری و سطحی از دانش بسنده مي کند و راه هاي گوناگون و کم زحمت خريدن و التماس گرفتن نمره از استاد را طي مي کند.

منبع: کرددانش

انتهای پیام/برچسب ها :

دانشجوامتحانالتماسنمرهبرگه امتحان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر