ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 14 دی 1394 / 09:52|کد خبر : 516|گروه : اجتماعی

خدمت به مردم با صبحانه کارمندی/صبحانه ای که حقوق ارباب رجوع را زیر پا می گذارد

خدمت به مردم با صبحانه کارمندی/صبحانه ای که حقوق ارباب رجوع را زیر پا می گذارد

صرف صبحانه پشت میز اداره یکی از مواردی است که اخیراً در ادارات دیده می شود و علیرغم منع قانونی همچنان ادامه دارد .

به گزارش سارال خبر؛ طی چند سال اخیر بحث تحول اداری و تکریم ارباب رجوع در ادارات بسیار مطرح شده است و در این ارتباط ادارات و موسسات دولتی موظفند به صورت معمول از ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح تا ۲:۳۰ دقیقه بعدازظهر به صورت تمام به حل و رفع مشکلات و نیازهای شهروندان بپردازند .
دربرخی ادارات بوکان ، فعالیت کارمندان در ظاهر از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه آغاز می شود ، اما عقربه های ساعت به ۹ نزدیک نشده که کارمندان با چهره ای شاداب ، وجدان خود را بیدار می کنند تا به مردم شهرشان خدمت کنند .
ساعت ۱۲ فرا می رسد ، آقایان ، کار را تعطیل می کنند تا فرزند دلبندشان را ازمدرسه جابجا و به منزل و یا اداره منتقل کنند .
حتی با برپاکنندگان سفره های صبحگاهی هم برخورد نمی شود. پیرزن و پیرمرد روستایی که با هزار بدبختی، صبح زود خود را به این اداره رسانده اند تا کارشان انجام شود و در نخستین فرصت به روستایشان برگردند، مجبورند زمان زیادی  به انتظار بنشینند تا بلکه گره ای از کارشان گشوده شود .
متاسفانه برنامه صرف صبحانه دربین کارمندان برخی  ادارات روز به روز گسترده تر می شود .
با این وجود امروزه ساعتهای کاری در بعضی از ادارات به مواردی غیراز پاسخ دهی به ارباب رجوع اختصاص داده می شود.

صرف صبحانه پشت میز اداره یکی از مواردی است که اخیراً در ادارات دیده می شود و علیرغم منع قانونی همچنان ادامه دارد .
براساس قانون صرف صبحانه در ادارات و موسسات دولتی ممنوع بوده و کارکنان ادارات حق ندارند وقت کاری خود را به صرف صبحانه اختصاص دهند اما ظاهراً عدم التزام به قانون، براساس اظهارات شهروندان کار را به جایی رسانده که اتاق بعضی از ادارات و موسسات درحال تبدیل به آشپزخانه بوده و بوی املت و نیمرو ساعت های اول روز سراسر محیط اداره را فرا می گیرد .
حتماً می گوئید این نویسنده خیلی سختگیر ، افراطی، و ….است حق دارید اما یک سئوال مگر همه ما کارمندان در ماه علاوه بر سی روز حقوق ۱۲۰ ساعت کمتر یا بیشتر اضافه کار دریافت نمی کنیم آیا مگر در ماه چند روز به نام تعطیل کاری برایمان در نظر نمی گیرند ، براستی واقعاً همه آنهایی که مشمول دریافت می شوند این میزان ساعت و روز را هستند و کار می کنند؟
مردم شریف و عزیز ؛ آیا می دانید در ادارات که ناهار بین پرسنل توزیع می شود گاهی بر سر یک غذا چه کدورت و بگو مگویی بین پرسنل در می گیرد؟ می دانید برخی به محض میل ناهار اداره را ترک به منزل یا کارهای شخصی یا کار دوم خود می روند ؟ می دانید بعضی مواقع ارباب رجوع چقدر باید منتظر باشد تا جناب مدیر یا مسئول غذایشان را میل کنند؟ آیا غذای کارگران و کارمندان با غذای مدیران از یک جنس است؟
چه قانونی اجازه صبحانه خوردن در اداره را داده است ؟
به راستی ‌آن وجدان کاری که همیشه ودرهمه جا ازآن سخن گفته می شود و مسئولان نیز برآن تاکید جدی دارند، با آنچه می بینیم  و می شنویم در تضاد است .
آقای مدیر، آقای کارمند!! آیا می دانی ساعت، ۹ را نشان می دهد و شما هنوز مسواک خود را نزده اید. به خاطر موی سپید آن پیرمرد و پیرزن روستایی، صبحانه خود را درمنزل میل کنید.

آیا کار سختی است؟ امتحان کنید حتما ازاین امتحان سربلند بیرون خواهید آمد .
وقت طلاست، بارها و بارها با این جمله برخورد داشته‌اید، اما در این خصوص این وقت تنها برای کارمندان طلا است و برای ارباب رجوع به برنز هم نمی‌رسد . متاسفانه برخی کارمندان تصور می‌کنند دیگران کاری ندارند و بیکارند و تنها خودشان هستند که زمانشان ارزشمند است اما ای کاش می‌دانستند اگر همین ارباب رجوع نبود او نیز در این مسئولیت و پشت این میز نمی‌نشست…
و اما قضاوت با مردم است . و برای فرهنگ سازی باید وارد میدان شد ، خوبی هایمان را تشویق و تقویت ، نقاط ضعف را برطرف ایرادات را اصلاح کرد.

منبع: بوکان نیوز

انتهای پیام/برچسب ها :

صبحانهکارمنداداره

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر