ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 13 دی 1394 / 09:18|کد خبر : 509|گروه : اقتصادی

ادارات مستاجر در منازل مسکونی در شهرستان دیواندره

ادارات مستاجر در منازل مسکونی در شهرستان دیواندره

بی تدبیری ها و نبود فضای مناسب برای اسکان ادارات ،متاسفانه از سال های گذشته وجود داشته و انتظار میرود این وضعیت هر ساله بهتر شود ولی همچنان به قوت خود باقی مانده و در نتیجه موجب هدر رفت بیت المال و پر شدن جیب موجران شده است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، بدون شک علاوه بر ساختمان های تاریخی، ساختمان های ادارات دولتی در معرفی هویت یک کشور یا یک شهر، بسیار تاثیرگذار هستند.

وقتی که یک مقام دولتی یا یک گردشگر وارد شهرهای ما می شود معمولا به یکی از ادارات دولتی و یا موسسات مهم مراجعه می نماید و از یک نظر بناهای دولتی و موسسات بین المللی نماینده هویت یک کشور هستند.

پس از مدتها سال از شهرستان شدن دیواندره چندین اداره ی شهرستان هنوز مستاجر می باشند.

استیجاری بودن مکان علاوه بر تحمیل هزینه های مضاعف گاهی پس از اتمام زمان اجاره باعث سردرگمی شهروندان برای رسیدن به مکان اداره نیز شده است.

تعدادی از ساختمان های اداری شهرستان دیواندره  به حدی  کوچک می باشند که گاهی ارباب رجوع یادش می رود برای چه کاری به آن محل مراجعه کرده است و اگر مراجعه کننده، انسان دقیق و نکته بینی باشد گذشته از مشکل اداری خود در همین فکر غرق خواهد شد که چرا این ادارات از ساختمان مستقل برخوردار نبوده و شایسته یک  اداره دولتی نیست.

بی تدبیری ها و نبود فضای مناسب برای اسکان ادارات ،متاسفانه از سال های گذشته وجود داشته و انتظار میرود این وضعیت هر ساله بهتر شود ولی همچنان به قوت خود باقی مانده و در نتیجه موجب هدر رفت بیت المال و پر شدن جیب موجران شده است.

خانه‌به‌دوشی سالانه ادارات و سازمان‌های دولتی در دیواندره و تغییر نشانی آنها مشکلاتی را برای مراجعین به‌وجود می آورد.

در این خانه‌به‌دوشی بعضا در جابه‌جاییها اسناد و مدارکی نیز مفقود و یا جابه‌جا می‌شود.

اینها فقط چند نمونه از معضلات مستاجری ادارات در دیواندره است.

حال با این اوصاف خبرهای رسیده حاکی از واگذاری زمین به بعضی ادارات به گوش می رسد که به گفته منابع آگاه تقسیم آن نیز ناعادلانه بوده و مبلغ قیمت زمین نیز سه برابر قیمت کارشناسی شده می باشد.

چندی پیش در یک جلسه در فرمانداری شهرستان تقسیمات زمین به اطلاع مدیران می رسد که گویا در آن برخی ها زمین زیادی نصیبشان شده و چند اداره با هم مقدار ناچیزی سهم آنها شده است.

تقسیمات زمین که توسط یک منبع آگاه بیان شده است به گونه ای است که دو اداره انتظامی به تنهایی هرکدام 360 متر را به خود اختصاص داده و چهار اداره هرکدام 160 متر به آنها رسیده است.

حال جای سئوال اینجاست که فرماندهی انتظامی که خود دارای زمین بوده و آن را حصارکشی نموده است چرا چنین سهمی را به خود اختصاص داده است و ادارات که ضرورتا باید مکانی داشته باشند بدین صورت سهم گرفته اند که تعدادی از آنها زمین به درد ساخت و ساز اداری نخواهد خورد.

موضوع جالبتر اینکه زمین مذکور مربوط به شهرداری دیواندره بوده و با و جودیکه کارشناس رسمی دادگستری نسبت به موقعیت قیمت نهایی آن را مشخص نموده شهرداری اقدام به فروش سه برابر این قیمت نموده است.

 اما ادارات فاقد ساختمان ملکی :

اداره ی اوقاف و امور خیریه

اداره ی امور آب منطقه ای

اداره ی میراث فرهنگی

اداره ی کار ، تعاون و امور اجتماعی

اداره ی آب و فاضلاب روستائی

اداره ی بیمه خدمات درمانی

اداره ی محیط زیست

اداره صنعت و معدن و تجارت

انتهای پیام/برچسب ها :

ادارات مستاجردیواندرهمنازل مسکونی

نظرات کاربران :

معلم [پنجشنبه 17 دی 1394 | 09:56] پاسخ

با سلام با این روندی که پیشرو داریم به زودی اداره آموزش و پرورش هم مساجر می گردد زیرا حکم تخلیه سالن تختی -اداره و کانون شهید رشیدیان وچند جای دیگر.....گرفته شده است ومسولان ونمایندگان هنوز اندرخم یک کوچه اند.!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر