ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 12 دی 1394 / 14:25|کد خبر : 505|گروه : سیاسی

فضای مجازی؛ مهره باخت یا سکوی پرش کاندیداها

فضای مجازی؛ مهره باخت یا سکوی پرش کاندیداها

به دلیل گستردگی استفاده کاربران از فضای مجازی، لازم است که همه کاندیداها با رعایت حدود اسلامی و قانونی در سایت ها و فضای مجازی از تخریب و بزرگ نمایی و دادن وعده و وعیدهای واهی پرهیز کنند.

به گزارش سارال خبر به نقل از کُردتودی، فضای انتخابات، فضای رقابت سالم در راستای اهداف سیاسی کشور است، اما اگر این رقابت توام با قانون مداری و اخلاق باشد ارزشمندتر و بسیار سازنده تر خواهد بود.

در 12 اسفند 94 دو انتخابات مهم و حساس مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود و در حال حاضر تا انتخابات های آتی  تقریباً 2 ماه مانده است.

تلاش برای برگزاری پرشور انتخابات و حضور حداکثری مردم در انتخابات از الزاماتی است که باید توسط کاندیداها با رعایت خط قرمزها مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از تمام امکانات و فضاهای موجود برای ترغیب مردم به حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، با گستردگی فضای مجازی دارای اهمیت بوده و با رعایت اصول اخلاق مداری و قانون مداری عرصه را بر کاندیداها باز می کند.

ضمن اینکه در فضای مجازی در راستای تولید و تبادل اطلاعات فضا برای قامت نمایی وجود دارد، نقش فضای مجازی در عرصه انتخابات بسیار مهم است و استفاده کاندیداها از رسانه های مجازی برای انتخابات بسیار موثرتر و ارزشمندتر است.

به دلیل گستردگی استفاده کاربران از فضای مجازی، لازم است که همه کاندیداها با رعایت حدود اسلامی و قانونی در سایت ها و فضای مجازی از تخریب و بزرگ نمایی و دادن وعده و وعیدهای واهی پرهیز کنند.

با توجه به اینکه اگر فضای انتخابات ناصحیح هدایت شود خواست دشمن محقق می‌شود؛ لذا حضور حداکثری مردم در انتخابات و رای آنها به صندوق‌ها باعث پیروزی مردم و شکست دشمن خواهد شد، در واقع هر رایی که به صندوق انداخته می‌شود باعث موفقیت نظام جمهوری اسلامی و ضدیت با نظام استکباری است.

روابط الکترونیکی که در جهان حاکم است و همچنین با دست ساخته بودن آنها، می توان به راحتی در فضای مجازی همه ابعاد اجتماعی را متاثر از خواسته ها و نیازهای خود کرد؛ و لازم است که از این فناوری در راستای توسعه اجتماعی بهره برد.

حضور کمرنگ مردم در انتخابات مهره برد دشمن در عرصه سیاسی و نفوذ در دژ امنیتی کشور است که با پرشور کردن این انتخابات به دور از مبالغه و تخریب بار دیگر حماسی از حضور توسط مردم رقم خواهد خورد.

شروع تبلیغات انتخاباتی که در حال حاضر در شبکه های اجتماعی توسط کاندیداهای که هنوز صلاحیت آنها تائید نشده است، کلیک خورده، ماهیت و خط مشی تفکر کاندیداها را نمایش خواهد داد و همین امر فضا را برای حضور دشمن هم باز خواهد کرد.

طبیعی است که در جریان برگزاری انتخابات ما همیشه با یک التهاب در جامعه مواجه هستیم و این حاکی از بلوغ اجتماعی و سیاسی جامعه ایرانی است که با یک شور و شوق به استقبال یک حادثه تاریخی و یک رخداد بزرگ انقلابی در کشور می رود و آن برگزاری انتخابات است و نشان از دغدغه به خاطر مردم در جهت تعیین سرنوشت خودشان و نشان از بالندگی نظام اسلامی دارد و این یک تابلوی درخشانی از حضور مردم در انتخابات است.

با توجه به اینکه تبلیغات زود هنگام کاندیداها در فضای مجازی آغاز شده است باید در این زمینه دستگاه های مسئول به وظایف خود در این باره عمل کنند تا در اجرای قانون خطا صورت نگیرد و اخلاق مداری در انتخابات به دور از تخریب شخصیت ها و شان نظام اسلامی فراهم شود.

امسال متولدین 76 هم می توانند در انتخابات شرکت کنند و مدیریت صحیح این فضا اگر مناسب هدایت شود درصد بیشتری از افراد وارد مرحله رای دادن خواهند شد و رای آنها قطعا موثر و تاثیر گذار در عرصه سیاسی کشور به نفع توسعه همه جانبه خواهد بود.

انتهای پیام/برچسب ها :

فضای مجازیانتخاباتکاندیداها

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر