ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 6 دی 1394 / 13:21|کد خبر : 494|گروه : اجتماعی

مسبب حوادث رانندگی؛ جاده ها یا مسئولین/برگشت دادن بودجه استان ها به مرکز هنر نیست

مسبب حوادث رانندگی؛ جاده ها یا مسئولین/برگشت دادن بودجه استان ها به مرکز هنر نیست

بدون تعارف لازم است مدیران در وجدان خفته خود نگاهی عمیق و دقیق به علت حوادث رانندگی ببندازند تا کمتر از جان هموطنان نثار نا امنی جاده ها و بی مسئولیتی مدیران شود.

به گزارش سارال خبر به نقل از  کُردتودی، حوادث جاده های استان کردستان با تمام پیچ و خم های که دارد غمگین ترین منظومه ادامه دار تاریخ است که تا بوده، جزء اشک چیزی برای هموطنان به دنبال نداشته است.

جاده های که به دلیل ترانزیتی بودن و شرایط کوهستانی، با هزاران پیچ و خمی که دارند، نا امنی را برای مسافران به ارمغان آورده اند.

تراژدی غمباری که تابستان و زمستان نمی شناسد، در تمام شرایط جوی و فصلی، خون می ریزد و جان می گیرد، کاش مدیران مربوطه به جای اینکه در جاده های اروپایی و ایتالیایی به گشت زنی و قدم نهادن خوش باشند، کمی هم به فکر گلستان کردن کوهستان های دیار خود باشند.

بدون تعارف لازم است مدیران در وجدان خفته خود نگاهی عمیق و دقیق به علت حوادث رانندگی ببندازند تا کمتر از جان هموطنان نثار نا امنی جاده ها و بی مسئولیتی مدیران شود.

وجود جاده های پر پیچ و خم در کردستان که سرانجامی جزء مرگ برای مسافران خود ندارد هنوز موجب بیداری مسئولان نشده و با شانه خالی کردن مسئولان از بار مسئولیت خود، آنها برای رویدادهای تلخ جاده ای تبرئه می شوند.

باید طلای گرانقدر در گوش مسئولان حلق آویز شود که برگشت دادن بودجه استان ها به مرکز هنر نیست، بلکه هنر صرف کردن بودجه و حق هر استان برای مردمی است که برای زندگی در این سرزمین حق آب و گل بر دوش مسئولان دارند.

متاسفانه مسئولان استان کردستان در سال های اخیر با برگشت دادن بودجه استان سهم استان را از رشد و توسعه در بخش های مختلف از بین بردند و هیچ کار عمده و وسیع عمرانی را در حق استان انجام ندادند.

البته ارتقای فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بر هر فردی ضروری است و بدون توجه و رعایت نکات ایمنی قطعا در مسیر، امنیت نصیب فرد نمی شود، ولی این امر تنها بخشی از مساله و مشکلات است و همه مشکلات و مصائب رانندگی تنها از تخطی فرد راننده سرچشمه نمی گیرد.

بی شک وجود ارابه های مرگ در زمستان های برفی و جاده های مه آلود، بوی مرگ را به مشام هر رهگذری می رساند و این کار نیاز به همت والای دارد تا بودجه های سرازیر شده را برای ترمیم دردهای مردمی که در این جاده قربانی پیشانی تلخ و سیاه و پرپیچ و خم جاده شدند، صرف کنند.

جاده های که قدمتی به بلندای تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی دارد آن هم به دست مهندسان رژیم پهلوی، جاده های که تاریخ عمرشان بیش از آنچه در ذهن ماست، حکم فرمای ساخت آن است.

اگر مدیران و مسئولان سخن از قدیمی بودن جاده ها بزنن قطعا باید در پاسخ به آنها گفت، پس 35 سال بودجه این استان و بودجه جاده های استان کجا رفت؟ که شما در این مدت با این بودجه عظیم 40 ساله نتوانستید کاری از پیش ببرید و مردم هنوز با دستپخت و نسخه قدیمی جاده های استان رفت و آمد می کنند، پس سهم شما از بالندگی و رشد جاده های کردستان به کجا رسید؟

مشکلات بیشمار جاده ای در کردستان از زیرساخت، جاده پرپیچ و خم، خودروهای ناامن و عدم وجود کیفیت در ساخت جاده ها، قدیمی بودن جاده های که بدون کارشناسی لازم احداث شدند، همگی از مصائب مردم استان است که نیاز به نظارت و همت مسئولان همراه با عزمی جدی برای احداث راهی مناسب و کارشناسی شده دارد.

کاش مدیران دولت تدبیر و امید، به‌جای برگزاری انواع و اقسام همایش ‌های بی ‌اثر با اختصاص بودجه مناسب، و در صورت نیاز جهشی، محورهای شریانی و البته پرخطر استان را در اولویت بهسازی قرار دهند، تا رانندگی در چشمان منتظر رانندگان و خانواده آنها تعبیری زیباتر یابد.

انتهای پیام/برچسب ها :

جادهکردستانمسببمسئولان

نظرات کاربران :

مظلوم [سه شنبه 8 دی 1394 | 23:51] پاسخ

حدفاصل زرینه به دیواندره قتلگاه شده ومسولین عین خیالشان نیست وپیمانکار فرصت طلب و...... هنوز عرضه انجام یک مترجاده راندارد خدابه مردم رحم کردکه جاده مرگ رادرنزدیکی ظفرابادکه نه شانه خاکی داردونه دارای ویژگی های یک جاده اصولی واساسی میباشد راافتتاح نکردند ای کاش نمایندگان سنندج دیواندره درمجلس برای مردم کاری میکردندنه اینکه ازتهران بلند شوندودرمجلس ختم فوت شدگان تصادفات شرکت واشک عجزوناتوانی بریزند ازپروردگاربترسید که ازکمکاری وتسامحتان بطورقطع ویقین نمی گذرد.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر