ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 2 دی 1394 / 12:19|کد خبر : 483|گروه : اجتماعی

کلاف سردرگم مسکن مهر کردستان/در سایه بی توجهی وقت اضافه مسکن مهر هم به اتمام رسید

کلاف سردرگم مسکن مهر کردستان/در سایه بی توجهی وقت اضافه مسکن مهر هم به اتمام رسید

پروژه مسکن مهر یکی از بزرگترین پروژه های اجرای کشور در حوزه محرومیت زدایی و کمک به قشر کم درآمد بود که در دوران دولت نهم با سرعت چشمگیری کلنگ آن در تمام نقاط کشور به زمین زده شود.

به گزارش سارال خبر به نقل از کُردتودی، این پروژه در راستای محرومیت زدایی و پایان دادن به بی خانمانی، قشر وسیعی از جامعه در قالب گروه های هدف در تمام شهرهای کشور شکل اجرایی به خود گرفت.

با پروسه طولانی تحویل این پروژه به متقاضیان کم کم جزء خون دل خوردن چیزی برای متقاضیان و افرادی که در لیست انتظار تحویل مسکن از این پروژه بودند، نماند.

در گذر زمان و عدم توجه دولت به تکمیل و تحویل مابقیه این پروژه به متقاضیان کم کم مهر بی خیالی دولت به سقف سر، افراد به زمین زده شد و با طولانی شدن مدت زمان، این پروژه در سایه بی توجهی ها، کم کم مهر، مسکن مهر به دست فراموشی سپرده شد.

این فرصت سوزی و نزدن بیل آخر در تکمیل و تحویل مسکن مهر، توهین به اقشار جامعه بود چرا که خیل عظیمی از متقاضیان پروژه مسکن مهر در نهایت هر آنچه داشتن و نداشتن را فدای خانه دار شدن خود در گذر صد سال کردند.

زمان بر شدن تکمیل و تحویل این پروژه زهر از کاسه صبر چکاندن است که در نهایت مشکلات مردم را چند برابر کرده است، کاری که رخت زیبای از چهره شهر را هم با وجود نیمه کاره بودن پروژه و هزینه های جاری که در نهایت برای متقاضیان در بر دارد بیش از پیش می کند.

در استان کردستان 25 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شد و 15 هزار واحد دیگر نیز هنوز معلق و پا در هوا مانده است.

بیشتر واحدهای نیمه کاره با اتمام 80 درصدی از پروژه رها شده اند که این ضعف بزرگی است که نیاز به کمی تکاپو و جنب و جوش از سوی متولیان، مسئولان و تعاونی ها برای نیل متقاضیان به سمت خانه هایشان دارد.

رئیس خانه مطبوعات کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: تعاوني مسكن مهر هنرمندان و خبرنگاران استان كردستان بصورت 108 واحدي در 9 بلوك هفت طبقه اي در خيابان پاسداران روبروي دانشگاه کردستان بنا شده است.

وی بزرگترین مشکل مسکن مهر را تعاونی‌های کم کار دانست و گفت: پروژه مسکن مهر هنرمندان و خبرنگاران کردستانی به دلیل دیرکرد تعاونی مربوطه هنوز روند تحویل و تکمیل نهایی آن انجام نشده است.

مسعود احمدی بیان کرد: این پروژه که تحویل آن می تواند جرقه ای در زندگی هنرمندان باشد، 75 درصد آن به اتمام رسیده و فقط کارهای داخلی، نازکاری و روکاری های درون ساختمان روند تکمیل و تحویل را به تاخیر انداخته است.

وی با بیان اینکه پرونده پروژه مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان در برج 11 سال جاری نوبت دادرسی دارد، عنوان کرد: خانه هنرمندان با طرح شکایت از تعاونی پروژه مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان امیدوار است با ارائه مدارک مورد نظر و تکمیلی به دادگاه این پروژه را در نهایت و بعد از چند سال به سرانجام برساند تا مرهمی بر دردهای چند ساله هنرمندان شود.

احمدی با بیان اینکه مشکل پروژه ها کم کاری تعاونی ها بود، بیان کرد: در مسکن مهر سه منبع اصلی برای هزینه های آن در نظرگرفته شد، که اولین آن منابع بانکی بود که بانک ها تاکنون خوب همکاری کردند، دوم آورده متقاضیان و سوم هم منابع مالی دولت به عنوان یارانه بخش مسکن بود که در نهایت امیدواریم بعد از اتمام پایان وقت دادگاهی، بعد از شش ماه این پروژه تحویل داده شود.

پروژه مسکن مهر یکی از بلاتکلیف ترین پروژه ها است که این روزها به دلیل عدم عمل به تعهدات، دردسرهایی را ایجاد کرده است که حضور و پایه کار بودن مسئولان امر و نظارت های آنها منجر به پایان خوش این پروژه خواهد شد.

مسکن مهر و آرزوی خانه دار شدن در روزهای اول اجرایی پروژه مسکن مهر، نور امیدی را در دلهای میلیون ها ایرانی زنده کرد و در نهایت خیلی از آنها را خانه دار کرد، نوری که با بی نظارتی و بی توجهی متولیان به خاموشی کشیده شد.

خیلی از افراد با فروش خانه‌های قدیمی خود به امید گرفتن مسکن نو تمام داشته های خود را پول کردند و به مسکن دادند، ولی مسئولان به تعهدات خود عمل نکردند، این خانه ها زمانی به مردم تحویل داده می شوند که عمر مفید خود را در دوران طولانی ساخت از دست داده اند و دیگر قابلیت استفاده ندارند.

این پروژه در تمام این مدت با چالشها و مشکلاتی همراه بوده که نه با ایثار مدیر عامل تعاونی ها و نه با صبر ایوب مردم  حل نشده است، مشکلاتی که در نهایت نداشتن کارشناسی درست ایجاد شد و در نتیجه تدبیر ناصحیح تر به ورطه فراموشی سپرده شد.

امید است دولت تدبیر و امید گام موثری در تکمیل پروژه های مسکن مهر بردارد و هرچه سریعتر این پروژه خواب رفته در سراسر کشور را بیدار کند و در نهایت واحدهای آن را به اتمام برساند.

انتهای پیام/برچسب ها :

مسکن مهرکردستانبی مهری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر