ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 12 آذر 1394 / 11:11|کد خبر : 425|گروه : سیاسی

یادداشت/

آیا خون مردمان شما از مردمان ما رنگین تر است؟!/ بخاطر قربانیان منطقه خاورمیانه ،دنیا به جای سکوت باید خفقان بگیرد

آیا خون  مردمان شما از مردمان ما رنگین تر است؟!/ بخاطر قربانیان منطقه خاورمیانه ،دنیا به جای سکوت باید خفقان بگیرد

اگر به خاطر دو نفر از کشته های شما عالم و آدم در مجالس رسمی سکوت می کنند بخاطر قربانیان منطقه خاورمیانه ،دنیا به جای سکوت باید خفقان بگیرد.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، تروريسم عبارت است از توسل به زور و اقدام هاي خشونت آميز با انگيزه ها و اهداف سياسي يا غيرسياسي كه به طور پراكنده و مخفيانه انجام مي پذيرد، به گونه اي كه عنوان دفاع مشروع بر آن قابل صدق نباشد.

بشر قرن هاست كه با ترور دست و پنجه نرم مي كند ودر طول تاريخ، قوی و ضعیف، براي ترساندن يكديگر از ترور بهره جسته اند.

سازمان‌هاي تروريستي، بدون در نظر گرفتن امنیت غیرنظامیان به اقدامات خشونت آمیزمتوسل مي‌شوند و در جنایات خود از شیوه های گوناگون استفاده می‌كنند. این تهدید شامل خشونت گروه های مسلح تروریستی بویژه بر علیه شهروندان بي‌گناه می شود.

قربانیان، انسانهایی که بدون هیچ اشتباه و خطایی، قربانی ترور، گروگان‌گیری و آدم ربایی مي‌شوند. در این گستره تعریف، قربانیان کل جامعه را در بر می گیرد، قربانیانی که متحمل حمله تروریستی مي‌شوند جان، ارامش و امنیتشان را از دست می دهند.

 امروزه نيز با ترور و تروريسم رو در رو هستيم و علاوه بر همان داستان دراز تاريخي استفاده از زور و خشونت و ترور براي رسيدن به اهدافي خاص، هم اينك گروه هايي وجود دارند كه به نام دين اسلام، بطور گسترده اي دست به اين گونه اَعمال خشونت آميز مي زنند.

كاربرد جديد وازه تروریسم بعد از حملات 11 سپتامبر آمریکا، در مورد ادعاي نسبت بين اسلام و ترور بود اسلام از سوي غربيان بعنوان مهم ترين منبع براي ترور و تروريسم معرفي شد و همين عوامل دستمايه اي برای صاحبان زر و زور و تزوير جهاني شد تا آنها که دستگاههاي تبليغاتي، رسانه ها و مجامع بين المللي را در دست دارند، هر روز بيش از پيش، اسلام را به تروريست پروري متهم كرده و آن را به عنوان ايدئولوژي جنگ، خشونت و ترور به افكار عمومي جهانيان، معرفي كنند.

در واقع ترور و تروریسم به عنوان یک مکتب ضد بشری در حقیقت از داده های فرهنگ غربی و از ابزارهای اصلی فاشیسم، ماکیاولیسم و سایر مکاتب منحرف مادی گرایانه می باشد که تنها دلیل وجودی آن ها نیل به اهداف سیاسی خویش تحت هر شرایطی هر چند ضد بشری است، نه از چیزهایی که در جهان اسلام بوده است.

فرهنگ غنی اسلام به شدت با ترور مخالف بوده و در جهان اسلام هم به عنوان یک جریان و مکتب سابقه نداشته؛ چرا که از نظر ادبیات و فرهنگ و اعتقادات اسلامی و قرآنی ممنوع بوده است.

اسلام نه تروریسم را قبول ندارد و نه به هیچ کس اجازه عملیات تروریستی را می دهد. اسلام هیچ وقت قبول ندارد، بلکه حتی رضایت هم ندارد که فرد بی‌گناهی کشته شود، اسلام دین حقیقت و منادی دعوت به امنیت و سلامت بوده و بیش از همه ادیان و مکاتب حقوق بشری بر حفظ جان و امنیت انسان ها تأکید دارد و حتی برای هدف عالیه تبلیغ دین و یا جهاد در راه خدا، اَعمال تروریستی را مجاز نمی داند.

تروریسم، علت نیست بلکه معلول شرایطی چون ضعف یا شکست دولت، دیکتاتوری و نبود پایگاه مشروع مردمی، فرهنگ افراط و تندروی و در فرجام، مداخله خارجی و وابستگی به قدرت‌های بیرون از جغرافیای منطقه است.

در تمام موارد از حوادث تروریستی ردپای کشورهای استعمارگر و تلاش آنها برای جهت دادن به حرکتهای تروریستی در راستای هدف کلی خود مشهود است.

آنچه که امروز ما در منطقه خاورمیانه شاهد کشتار روزانه همشهریان بی گناه به دست عوامل تروریستی دست پرورده داعیان حقوق بشر به خاطر منافع آنان هستیم.

در افغانستان و عراق و یمن و بحرین و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی در خاورمیانه و آفریقا خشونت گرایان که هیچ کدام بویی از انسانیت نبرده و اسلام رحمانی را درک نکرده و نشناخته اند به نام اسلام دست به وحشیگری می زنند.

در این میان انسانیت و اسلام مورد ظلم قرار گرفته و سرمایه داران غربی و صهیونیسم بخاطر تامین منافع و به هم زدن آرامش مسلمانان و نیز به دست آوردن ارزان و چپاول منابع غنی انرزی منطقه دست به هر اقدامی زده و مسلمانان را با عنوان مذهب و دین به جان هم انداخته تا از این طریق هم تولیدات کارخانجات اسلحه سازی خود را به آنها فروخته و به جان هم بیاندازد و در مقابل نفت و گاز و معادن آنان را به یغما ببرد.

کشورهای غربی که خود امروز به عنوان یک هزارم از قربانیان گروه های تروریسم دست ساخته خود شده اند  روزی فکر نمیکردند که به جان خود آنها هم خواهند افتاد.

نفتی که از داعش با زیر قیمت می خرند و اسلحه ای که در مقابل به انان تحویل داده می شود تا مسلمانان بی گناه به جرم مسلمان بودن به شهادت برسند ایا جز این است که توسط انان مسلح می شوند؟

امروز در خاورمیانه روزی هزاران بی گناه توسط داعش و القاعده و النصره و دیگر تکفیریان با حملات انتحاری کشته و شهید می شوند و هیچ کشور اروپایی و آمریکایی یک ثانیه هم برای آنان سکوت نمی کنند و عاملان آن را آزادی خواه می دانند اما همینکه دو نفر از آنان  توسط دست پرورده های خود آن هم با یک نقشه از پیش طراحی شده کشته می شوند سالها در مناطق ما جنگ و چپاول راه می اندازند و ساعت ها سکوت می کنند که همشهریان ما ترور شده اند.

هر کدام از رئیس جمهوران و رهبرانشان فورا همه چیز را محکوم می کنند و در منطقه علاوه بر مزدورانشان که به جان مردم افتاده اند خودشان نیز با انها هم اهنگ شده و هردو انسان های یی دفاع و مظلوم این کشورها را مورد هجمه و حمله قرار می دهند آیا خون  مردمان شما از مردمان ما رنگین تر است؟!

از نظر آمریکا و متحدانش حمله تروریستی به یک کشور غربی بد است اما همین حمله به شهروندان بیگناه مردم دیگر کشورها اشکال چندانی ندارد!! این بازی با پوشش خبری رسانه های غربی هم حمایت می‌شود و این دو کاملا در یک راستا و در جهت یک هدف حرکت می‌کنند.

اگر به خاطر دو نفر از کشته های شما عالم و آدم در مجالس رسمی سکوت می کنند بخاطر قربانیان منطقه خاورمیانه از جمله سوریه و عراق باید دنیا خفقان بگیرد.

استکبار  برای بزک کردن چهره آن انجام می دهد، ناشیانه می‌کوشند تروریستها را مخالفان سیاسی قلمداد کنند و به وقت لزوم کارنامه حقوق بشری برای آنها تشکیل دهند.

داعشی ها به جای اینکه اسرائیل و صهیونیستها را دشمن اسلام بدانند به جان خودی ها افتاده اند و دفاع از یک فلسطینی مسلمان را ئوظیفه خود نمیدانند بلکه کشتن یک مسلمان برای آنان واجب تر است.

بنابراین که اگر قرار است جبهه‌ای برای مقابله با ترور تشکیل شود، باید در کنار جنگ با تروریست‌ها، تقویت دموکراسی در منطقه، کمک به ثبات و قدرت دولت‌ها و پایان دادن به دخالت‌های خارجی را نیز در دستورکار قرار دهند.

انتهای پیام/برچسب ها :

ترورتروریسمخونغربداعش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر