ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 12 آذر 1394 / 09:29|کد خبر : 422|گروه : سیاسی

یادداشت/

آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است/از نصب بنر خودتبریکی تا بنر فعالیت برای تبلیغات

آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است/از نصب بنر خودتبریکی تا بنر فعالیت برای تبلیغات

به اسم مردم خرج کردن‌ها و خودستایی ها ، هیچ توجیه عقلانی نخواهد داشت مگر به میزپرستی و حفظ جایگاه کنونی منجر شود و البته باید توجه داشت که دود همه‌ی این کارها فقط به چشم مردم می‌رود و قربانی اصلی، بیت‌المال و مردم و جایگاهی که اشغال‌شده است می باشد.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،وقتی مطلبی و یا فعالیتی  آنقدر روشن و واضح و گویا باشد که احتیاج به تعبیر و تفسیر ندارد از ضرب المثل معروف «آنچه را که عیانس چه حاجت به بیان است» استفاده می شود.

معمولا هرشخص یا مسئولی کاری را به نحو احسن انجام داده باشد خود به خود در جامعه و در بین مردم نمود پیدا می کند و نیازی نیست که در مورد آن توضیحی ارائه داد و وجود آن فعالیت و آسایشی که در نتیجه انجام آن برای مردم به وجود می آید بسیار روشن و واضح خواهد بود و همگان انجام دهنده آن را به خوبی خواهند شناخت.

هر دولت و دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس در راستای وظایفشان،اجرای اموری بر عهده آنان بوده و ملزم به انجام در قبال مردم هستند و نیازی نیست که آن مسئول خود و اطرافیانشان به مردم بقبولانند که این کارها که هرچند در حوضه آنها نبوده است انجام داده اند.

اما در وضعیتی مخالف با انجام وظیفه، سبب شده که «مسئولیت» از جایگاه اصلی خود که همان «خدمت و پاسخ در برابر وظایف» بوده است تنزل پیدا کند و تعریفی جدید که در نقطه‌ی مقابل حقیقت موضوع است، ظاهر شود و مسئول و نماینده مردم به جای «خادم» مردم خود را  «آقابالاسر»بداند و آنچه را که حق مردم بوده و از جیب مردم است منت خرج کردنش را هم به مردم بزند و با داشته‌های خودِ مردم بر آنان سروری کند و انتظار چاپلوسی و قدردانی و قربان صدقه رفتن هم داشته باشد.

به مسئولیت رسیدن که امانتی بیش نیست برای عده ای ، یعنی به نان و نوا و امکانات و استفاده رسیدن بوده  و نه خدمت به خلق الله.

به اسم مردم خرج کردن‌ها و خودستایی ها ، هیچ توجیه عقلانی نخواهد داشت مگر  به  میزپرستی و حفظ جایگاه کنونی منجر شود و البته باید توجه داشت که دود همه‌ی این کارها فقط به چشم مردم می‌رود و قربانی اصلی، بیت‌المال و مردم و جایگاهی که اشغال‌شده است می باشد.

طی یک ماهه اخیر و با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس عده ای از مسئولین و نمایندگان مجلس اقدام به نصب بنر انجام فعالیت،سخنراني در مراسم فوت عزيزان مردم و استفاده ابزاري و سياسي از انسانهايي كه به رحمت ايزدي پيوسته اند ....برای تشریح عملکرد خود می کنند.

یک سوال مهم ذهن مخاطبان را به خودمشغول کرده و آن سوال این است که چرا برخورد بازدارنده ای در مورد فعالیت های تبلیغی کاندیداها صورت نمی گیرد؟ فعالیت برخی نمایندگان برای رای‌آوری در حوزه انتخابیه نیز شروع شده است و  اخیرا مشاهده می شود که نمایندگانی که ظهور و بروز چندانی در پیگیری طرح های کلان ملی نداشته اند به شکل عجیبی مورد تقدیر و تشکر مردم (البته اين مردم چه كساني باشند خداداند) اقدام به نصب بنرهایی نموده اند که فعالیت های گسترده آقایان را در طول سه سال و اندی از نمایندگیشان در مجلس را نمایان می سازد.

شايد دفتر ارتباطات مردمي آقاي نماينده كه شامل (برادر و برادرزاده ها و دنبال كنندگان منفعت شخصي )حوزه انتخابیه این کار را انجام داده تا ادای دینی باشد و نیز شاید موجب افزایش آرائ در انتخابات دور بعدی مجلس!

 این در حالی است که بنرهای بسیار بزرگ با تصویر نماینده در جای جای شهر به طور وسیعی نصب گردیده و غالبا به شکل جالب و شگفت انگيزي مورد حمایت (مردم فرضي) واقع شده است و فعالیت دیگر دستگاه های اجرایی را به نام خود ثبت نموده انگار که این ادارات تمام و کمال با بودجه ایشان فعالیت می کنند.

البته شاید بندگان خدا از شرح وظایف یک نماینده خبر نداشته باشند و مسئولیت نظارت و قانون گذاری را بد متوجه شده اند.

برخي نمايندگان مجلس به جاي انجام رسالت نمايندگي، تكاپوي را براي عبور از فليتر دموكراسي و كسب مجدد رضايت مردم آغاز كرده‌اند، در حالي كه ملت غيور و با بصيرت کردستان ثابت كرده‌اند كه اسير پروپاگاندا نشده و نمايندگان خود را با كارنامه واقعي آنها درخانه ملت مي‌سنجند.

 لذا لازم است نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي ، با اتخاذ تدابير مردم‌پسند و پيروي از رهنمون‌هاي رهبر معظم انقلاب كه تبليغات زود‌هنگام انتخاباتي را منع فرموده‌اند، زمينه معطل شدن پروژه‌هاي اقتصادي و كندشدن روند خدمت رساني به مردم را فراهم نكنند تا ‌در امر خدمت‌رساني به مردم و رسالت نمايندگي مردم در پيشگاه خداوند تبارك و تعالي سربلند باشند.

انتهای پیام/برچسب ها :

بنرفعالیتنماینده مجلس

نظرات کاربران :

هاوشاری [پنجشنبه 12 آذر 1394 | 12:45] پاسخ

اگر اهدافشون آنچه باشه که در مطتلب فوق بدان اشاره شده ، خیلی متاسفم که اینجوری با احساسات و شعور این مردم بازی کنند ، مردم خیلی آگاهتر و زیرک ترند که با این جور تبلیغات بخوان رای بدن ، و از این سایت هم در قبال روشنگری شون در قبال این موضوع سپاسگزارم امیدوارم تداوم داشته باشد اگر اینچنین حرکاتی صورت بگیرد.

هه وتو [جمعه 13 آذر 1394 | 21:52] پاسخ

جناب تکاور
خیلی بدبینی، خوب بنده خدا عملکردشو تشریح کنه ایراد میگیری اگه تشریح نکنه بازم ایراد میگیرین، شما بگيد باید چکار کنه،؟؟اگه از حوزه ی انتخابیه سرکشی میکنه میگی چرا نميره مجلس واگه سرکشی نکنه میگین نمياد منطقه!!
يه کم انصاف خوب چيزيه بخدا

روشن [جمعه 13 آذر 1394 | 22:58] پاسخ

سلام. دست نگارنده درد نکنه. مهمترین وظیفه یک نماینده قانون گذاری ونظارت بر حسن اجرای قوانین است، و دخالت در امور دستگاه ها ی اجرایی و ادارات خارج از وظایف یک نماینده و گاها خلاف قانون است، اگر نماینده ای امورات اجرایی ادارات را به نام خود تمام کرده دست به عوام فریبی زده و به شعور مردم توهین کرده آنهم در آستانه انتخابات!!!!!
مردم فهیم تر از آنند که شعور سیاسی شان بازیچه ی نمایندگان و نامزدهای انتخاباتی است مردم فریب قرار بگیرد. نگران نباشید.
و مکرو مکرالله والله خیرالماکرین

نیشتمان [شنبه 14 آذر 1394 | 22:01] پاسخ

برادرتکاور این کاری که این آقای نماینده انجام داده بایستی رسانه بی خاصیت ومغرض شماانجام میداد وقتی شما ریزه خوار خاینین به ملت هستید چاره ای نیست بایستی خودمردم خودجوش اطلاع رسانی کنند هرچند به مذاق خیلیا خوش نیاد اما راستی سایرین چکارایی کرده اند چرا اطلاع رسانی نمیکنند مگ غیرازاینه که فقط دنبال پاچه خواریند زند ه باد خادم ملت کرد مهندس علوی

پاسخ مدیریت :
البته این نظر شخصی شماست!

هاوار [یکشنبه 15 آذر 1394 | 13:05] پاسخ

انصافا آقاي علوي دردوره نمايندگيشون بسيارخوب عمل كرده اند اينهمه راه روستايي كه آسفالت شد به همت وپيگيري ايشون بوده

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر