ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 28 آبان 1394 / 09:05|کد خبر : 377|گروه : سیاسی

یادداشت/

مشاوران فرماندار یا فرماندار مشاوران مسئله این است!؟

مشاوران فرماندار یا فرماندار مشاوران مسئله این است!؟

آنگونه به نظر می رسد که مشاوران انتصابی فرماندار براساس جناح بندی سیاسی و در نظر گرفتن منافع جناحی مشاوره داده و بیشتر به جای مشاوره به دنبال تحمیل نظر خود به فرماندار و دخالت های بی مورد در انتصابات و قانع کردن بالادستی خود هستند.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، مشاور فرد متخصصی است که کمک می‌کند تا درک بهتری از مسائل و مشکلات داشته باشید و بتوانید با راحتی و کارآمدی بیشتری با مشکلات مواجه شوید.

اما مشاور و مشاوره در امور سیاسی و اجتماعی نیز با در نظر گرفتن مشکلات جامعه سعی می شود بهترین راهکارها در زمینه مسائل به شخص مورد نظر کمک کند نه اینکه دیدگاه های خود را تحمیل نماید.

یک مشاور سیاسی و یا اجتماعی و غیره خوب کسی است که مصلحت گرا و واقع بین، نترس و حقیقت گو باشد و اوضاع و شرایط و نیاز مندیهای سیاسی - امنیتی حال را بخوبی درک نموده و بر مبنای آن به ارایه نظر بپردازد و بی دلیل از اهمیت و خطرات احتمالی پدیده های سیاسی و اجتماعی ( داخلی و خارجی ) در تحلیل و ارایه نظر خود نکاهد و در کم خطر و یا پر خطر نشان دادن وقایع تند روی و غلو نکند.

منافع شخصی و یا جناحی را در ارایه تحلیل و مشاوره مد نظر قرار ندهد و منافع ملی و جمعی و نظام را مد نظر قرار دهد و با تحلیل های نا پخته و یکسو و رادیکال دشمن تراشی نکند .

شخصیت و بیان مشاور باید اثر گذار باشد و گرنه تحلیل ها و نظرات ارایه شده توسط او هر چقدر هم درست و مفید باشد تحقیقا فاقد اثر لازم بر مسئول مربوطه می باشد .

هرچقدر در جه مسئولیت فرد مشاوره گیر نده بالا تر باشد مشاور ایشان نیز باید به فنون و مهارت مشاوره به همان نسبت بالاتر و به روز تر باشد .

بلاخره مشاور باید خدا ترس و متشرع و حقیقت بین بوده و از ریا و دروغ و چاپلوسی که افت های زشت و پر خطر هستند بدور باشد.

در این صورت است که مسئول سیاسی و یا اجتماعی و غیره با اعتماد بنفس بیشتر و تسلط کامل تر و با درجه تبعات خطر سیاسی و امنیتی کمتر به تصمیم سازی می پردازد.

اما متاسفانه آنچه ما در شهرستان دیواندره شاهد هستیم چیزی غیر از نکات بالاست و آنگونه به نظر می رسد که مشاوران انتصابی فرماندار براساس جناح بندی سیاسی و در نظر گرفتن منافع جناحی مشاوره داده و بیشتر به جای مشاوره به دنبال تحمیل نظر خود به فرماندار و دخالت های بی مورد در انتصابات و قانع کردن بالادستی خود در استان می باشند.

و به نحوی خود را صاحب فرمانداری و تنفیذ کننده حکم  فرماندار می دانند ولی باید به دوستان یادآور شد که هرگونه جناح بندی سیاسی و دخالت در امور ادارات در شان یک مشاور نبوده و مشکلات بی شمار مردم این منطقه که نسبت به سایر نقاط کشور مضاعف می باشد در زیر پرده سیاسی کاری و جناح بازی شما مخفی خواهد ماند و دود ندانم کاری شما در چشم مردم بی نوای شهرستان خواهد رفت.

اینکه منافع حزب  و جناح را بر خواسته های برحق مردم ترجیح دهید و به جای مشاوره دادن به فرماندار برای رفع مسائل شهرستان به دنبال تامین خواسته ها و خوش آیند دوستانتان در استان و پایتخت باشید جفایی عظیم به ملت است.

اصلا مشاوران فرمانداران نباید در کارهای اجرایی دخالت کنند، تنها باید تصمیم ساز باشند و در تصمیم گیری مدیران به وی  کمک کنند و نباید با فعالیت های دیگر به انحراف بروند و بایستی مطالبات مردم در حوزه های مختلف را به مدیران انتقال دهند.

سیاسی کاری و غربالگری سیاسی  مخالف با روند توسعه است و تنها شایسته سالاری را باید مد نظر قرار داد و اگر از در غربالگری سیاسی وارد شود، از در دیگر توسعه و پیشرفت فرار خواهد کرد.

مشاورین باید بدانندکه در مدیریت اجرایی شهرستان باید نگاه سیاسی و جناحی را در انتخابها و پیش برد امور کنار گذاشت وضابطه به جای رابطه بنشیند زیرا برای یک کشور اسلامی نامناسب است که همه در یک اداره برای انجام کار خود دنبال آشنا بگردند.

انتهای پیام/برچسب ها :

مشاوران فرمانداردخالتتحمیل نظر

نظرات کاربران :

غمخوار [یکشنبه 1 آذر 1394 | 21:48] پاسخ

واقعاً مشاورین جناب فرماندار بهترین وآگاه ترین انسان هستند بلخصوص آقای عسکری وازهمه مهمتر یدالله زینت گری اینهاحقیقتاً ازهمه چیز آگاه دارند وهیچوقت کمی نمی آورند

به خوا [سه شنبه 3 آذر 1394 | 13:21]

کوره !

محمد [یکشنبه 8 آذر 1394 | 12:05] پاسخ

با سلام
متاسفانه شما هم در مطالبتان هم جناح گیری کردی وداری از جناح خواصی دفاع می کنی امید است با دیدی باز مطالبنان بیان بفرمایید با تشکر

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر