ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 23 آبان 1394 / 08:58|کد خبر : 358|گروه : اجتماعی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره:

تغییر رفتار با گفتار، تحکم و الزام حاصل نمی شود

تغییر رفتار با گفتار، تحکم و الزام حاصل نمی شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره در مراسم توجیهی آموزشیاران نهضت سواد آموزی اظهار داشت:اگر ما می خواهیم در مخاطبان خود و بخصوص فرزندانمان تغییر ایجاد کنیم؛ باید احساس درونی آنها را تغییر دهیم و این امر اتفاق نمی افتد تا زمانی که خود ما در رفتار مان تغییر ایجاد کنیم و با خوش رفتاری، خوش گفتاری و مثبت اندیشی الگوی بسیار مناسبی برای آنها باشیم.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،صبح امروز توفیق محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره در مراسم توجیهی آموزشیاران نهضت سواد آموزی در سالن اجتماعات این اداره اظهار داشت: موفقیت یعنی توانایی استفاده از دارایی های خود  و لذت بردن از زمان حال، لذا موفق کسی است که از داشته های خود لذت ببرد و به یک تعادل روانی در همین زمینه ها برسد.

وی در ادامه ی سخنانش در این زمینه عنوان کرد: دانش حرفه ای، نگرش مثبت و منش کریمانه سه مولفه ی بسیار ارزشمندی است که با مطالعه، مثبت اندیشی و خوش رویی به عنوان عوامل تقویت کننده این سه مهم  می توان مسیر ترقی خود را بیش از پیش هموار نمود.

 مدیر آموزش و پرورش دیواندره ضمن تقدیر از زحمات همه کسانی که در حوزه سواد آموزی شهرستان دیواندره در جهت تحقق اهداف اسناد فرادستی فعالیت می کنند عنوان کرد: شما قبل از حضور در سر کلاس ها ابتدا باید خودتان یاد بگیرید؛ و با بهره گیری از فناوریها و علوم جدید خودتان را به روز نموده و آن را به مخاطبان خودتان انتقال دهید؛ تا حقوق اولیه آنها را به عنوان یک فراگیر رعایت کرده باشید.

 محمدی با اشاره به این نکته مهم که تغییر رفتار با گفتار، تحکم و الزام حاصل نمی شود خاطر نشان کرد: اگر ما می خواهیم در مخاطبان خود و بخصوص فرزندانمان تغییر ایجاد کنیم؛ باید احساس درونی آنها را تغییر دهیم و این امر اتفاق نمی افتد تا زمانی که خود ما در رفتار مان تغییر ایجاد کنیم و با خوش رفتاری، خوش گفتاری و مثبت اندیشی الگوی بسیار مناسبی برای آنها باشیم.

وی به فضای مدارس و فرهنگ سازمانی غالب بر آن اشاره کرد و گفت: دانش آموزان و فراگیران تنها در یک فضای آرام، پویا و متعالی و در سایه یک فرهنگ سازمانی مناسب که مشتمل بر باور های مشترک کلیه افراد آن سازمان است  رشد می یابند.

مدیر آموزش و پرورش دیواندره عنوان کرد: هدف اصلی نظام تعلیم و تربیت تربیت نسلی متفکر، خلاق، و متخلق به اخلاق اسلامی است و این امر با کمک مدیران آموزشی به عنوان هدایت کنندگان اصلی نظام تعلیم و تربیت که نقشی بی بدیل در سیستم دارند تحقق خواهد یافت.

وی اظهار داشت: مهمترين هدف ما در حوزه سواد آموزي شناسايي، جذب و نگه داشت بي سوادان است؛ كه اين امر نيازمند ارائه آمار و اطلاعات دقيق گروه هدف 10-49سال، انسداد مبادي بي سوادي و نظارت و كنترل دقيق فعاليت هاي اين بخش مهم است.

محمدي همچنين دراين جلسه گفت: در راستاي تحقق اولويت هاي حوزه سواد آموزي اقداماتی صورت گرفته است و اولويت هاي حوزه سواد آموزي در جلسات هفته پيوند نیز تشريح گردیده و برنامه عملياتي حوزه سواد آموزي جهت مسدود كردن مبادي بي سوادي با پوشش ۱۰۰درصدي پايه ي اول ابتدايي براي اولين بار در شهرستان تدوين شده است.

وی در پایان با اشاره به توانایی های  مدیران آموزشی تصریح کرد: مدیران آموزشی باید از مجموعه ای از دانش ها، قابلیت ها، مهارت های لازم، در حوزه تخصصی و حرفه ای برخوردار باشند و بتوانند در مقام رهبران آموزشی نقش خود را به درستی ایفاء کنند.

انتهای پیام/برچسب ها :

نهضت سوادآموزیمدیر آموزش و پرورش دیواندرهجلسه توجیهی آموزشیاران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر