ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 17 آبان 1394 / 12:24|کد خبر : 343|گروه : سیاسی

قضاوت با شما!

قضاوت با شما!

صبح امروز دو خبرگزاری از یک نماینده مجلس دو دیدگاه در مورد دولت منتشر کرد وما بالاخره نفهمیدیم دولت در کردستان خوب عمل کرده است یا بد؟

 به گزارش سارال خبر، صبح امروز دو خبرگزاری از یک نماینده مجلس دو دیدگاه در مورد دولت منتشر کرد وما بالاخره نفهمیدیم دولت در کردستان خوب عمل کرده است یا بد؟

وی نیز سردرگم است که چه بگوید برای خوشایند مردم کردستان حرف بزند یا خوشایند دولت؟

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران:
دولت روحانی تفسیرهای سختگیرانه ای از کردستان دارد
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله مرز عراق تا مدیترانه از فاصله تهران تا بندرعباس کمتر است و به همین علت کردستان می تواند دروازه تجارت خارجی ایران با اروپا شود.

به گزارش کردپرس؛ سیداحسن علوی تصریح کرد: وزارت خارجه می تواند کاری کند که وضعیت کردستان تغییر کند و و دروازه مبادلات خارجی کشور شود.

وی با انتقاد از عملکرد دولت تدبیر و امید در کردستان گفت: با این همه پتانسیل ها و ثروت کردستان دولت تدبیر و امید، تفسیرهای غلط و سختگیرانه از کردستان دارد و من از این شرایط ناراضیم.

علوی بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی کردستان را بسته و محدود خواند و اظهار کرد: ده ها مورد سرمایه گذار خارجی وارد کردستان شد که از سرمایه گذاری پشیمان شدند و انجام نشد.

وی با بیان اینکه شستا در سه جای کردستان معادن طلا در اختیار دارد گفت: شستا می تواند در کردستان سرمایه گذاری کند.

ادارات حیاط خلوت شخص خاصی نشود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: برخی از ادارات نباید حیاط خلوت شخص خاصی شود و تسهیلات باید عادلانه توزیع شود.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیکی کردستان گفت: ارتباطات اقتصادی و اجتماعی موجب شد مهاجرفرستی و بیکاری در کردستان افزایش یابد و در مقابل تحریم ها، فشار اقتصادی و نبود اعتبارات ملی به استان های مرزی و بخصوص کردستان ضربه های زیادی وارد کرد.

علوی همچنین یادآور شد: استان کردستان با این همه پتانسیل و ثروت های خدادادی و بخصوص نیروی انسانی تحصیلکرده و فعال دورنمای محرومیت را رقم می زند.

 نماینده مجلس:
دولت قدم های اعتماد ساز خوبی در کردستان برداشته است
سنندج- ایرنا- نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات و تلاش های دولت در راستای اعتماد سازی عمومی قابل تقدیر است و زحمات مدیران استانی و کشوری ستودنی است.
[دولت قدم های اعتماد ساز خوبی در کردستان برداشته است]

به گزارش خبرنگار ایرنا سید احسن علوی شامگاه شنبه در هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کردستان در سنندج افزود: با وجود اینکه بنده به دولت تدبیر و امید رای ندادم اما باید از اقدامات اعتماد ساز دولت قدردانی کنم.
وی خاطرنشان کرد: تدریس زبان کردی در دانشگاه کردستان، انتخاب یکی از مدیران موفق کردستانی به عنوان معاون وزیر نفت، انتخاب یک کردستانی اهل سنت به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ویتنام و کامبوج و تصویب اولیه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان از جمله این اقدامات اعتماد ساز است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه نگاه های سلیقه ای، ضعف نظام تدبیر در گذشته در کردستان و بدنه کارشناسی ضعیف در استان موجب تضعیف عملکرد و برنامه های دولت در استان و فرار سرمایه گزاران شده است.
علوی افزود: کردستان دروازه تجارت کشور محسوب می شود و با تکیه بر قابلیت های مرزی و توانمندی های طبیعی، آب و خاک و گردشگری این استان می توانیم علاوه بر شکوفایی این استان و رفع بخش مهمی از دغدغه اشتغال در این استان به اقتصاد ملی نیز کمک شایان توجهی نماییم.
وی خاطرنشان کرد: دغدغه های جامعه کارگری در استان به جا بوده و انتظار داریم مسئولان ارشد کشوری نگاه ویژه ای به این حوزه داشته باشند.
علوی افزود: مجموعه ورزشی کارگران کردستان حدود 20 سال است که در دست ساخت است و هنور به بهره برداری نرسیده است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نبود اعتبارات ملی و استانی و ضعف در نظام تدبیر در استان موجب مهاجر فرستی استان و محروم ماندن کردستان در حوزه های مختلف شده است.
علوی اظهار داشت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکی از وزارتخانه های وسیع کشور بوده و خودش یک کشور محسوب می شود لذا انتظار داریم با مدیریت صحیح مسئولان ارشد این وزارتخانه و همراهی مدیران استانی، شاهد ارتقای روز افزون خدمات به مردم کردستان باشیم.

قضاوت با شماست!

انتهای پیام/برچسب ها :

دولتکردستاننماینده مجلس

نظرات کاربران :

مراد [یکشنبه 17 آبان 1394 | 18:05] پاسخ

بنفهیدم این آقاموافق دولت است یامخالف دراول ایشان اظهارداشته اند من ازاین دولت تدبیروامید ناراضی هستم درمرحله بعدمیگوید خودم رأی ندادم ولی ازعمل کرداین دولت تقدیر می کنم به راستی این چه نوع تبلیغات انتخاباتی است لطفاً ماکه بیسوادهستیم راهنمایی کنید ما مانندایشان مخالف دولت باشیم ویااینکه حامی دولت این آقای علوی خودیک لطفی بکندجواب قانع کننده ای برایمان بنویسد چون احتمال دارد سخنان این نماینده محترم شبه ای نگران کننده برای ماباشد

چیا [دوشنبه 18 آبان 1394 | 23:06] پاسخ

آقایان بازیچه چیزی که مهمه در موردی که کار صورت گرفته باید تشکر کرد و جای ضعفی دیده میشود باید تذکر داد و تشکر میکنم از شما بااین کارا بیشتر تبلیغات میکنید واسه علوی.

ميهن [سه شنبه 19 آبان 1394 | 08:58] پاسخ

اين آقا هم مثل روساي اداراتي است كه با سوء استفاده از موقعيت نمايندگي به زور آنها را منصوب كرده در زمان دولت اصلاحات اصلاح طلب ميشوند و در زمان اصولگرايان اصولگرا ميشوند به هر حال ( له هر كويي باي بي اوان شه ن ئه كه ن)

سعید [سه شنبه 19 آبان 1394 | 09:18] پاسخ

بنده خود بیطرف هستم وکاری به دولت ونماینده ندارم ولی جای تأسف است این آقا ی نماینده خوداعلام نموده من به دولت فعلی رأی نداده ام اگرواقعاً این دولت کارآیی ندارد چراایشان وامثالهم نمایندگان دیگر آن راافشانمی کنند تااین مردم بدبخت وبیچاره بدانندواگراین آقای نماینده میخواهد بااین جبهه گیری به مردم تلقین کندکه من کارایی دارم وشمابه من رأی بدهید ذهی باطل مردم دیگرگول اینهمه حق کشی رانخواهند خوردآقای نماینده خودبهترازهمه میدانید که چه کارهایی کرده اید ازاستخدام فک وفامیل خوددراین شهرستان گرفته تامعامله پایاپای خود ببینید حضرتعالی یکنفررابه سقز جهت استخدام دربیمارستان امام خمینی معرفی نمودید ونماینده سقز فردی رابه حضرتعالی معرفی واکنون دربیمه تأمین اجتماعی مشغول بکاراست آیامیدانید این چه نوع کاری است تازه به دوران سالهای دوررفته اید به قول کوردی خومان ( ژن وژن ) آیافکرکرده اید دراین شهرستان چه جوانهایی بامدارک بالابیکار هستند ودارند به بیراهه میروند به راستی چه کسی چوابگوی این نونهالان تازه به ثمررسیده میباشد وجنابعالی دراین باره ودراین مدت چندسال چه کاری انجام داده اید وچهارسال دیگرچه گولی برسراین مردم بزنید خواهشاً اگرناراحت نمی شود حداقل بااین نوشتارمردم رابرعلیه دولت نشورانید عزیز جان برادر

هه تو [سه شنبه 19 آبان 1394 | 18:25] پاسخ

خیلی جای تعجب است جدیداً یکی ازمسئولین برگزیده ......... که بعنوان رئیس اداره مهمی آنهم مرکز آموزش برگزیده شده خودرابه دامن ........رسانده ومیخواهد هم اکنون ازایشان حمایت نماید واقعاً خیلی جای تعجب است تادیروز یارویاور این نماینده فعلی بوده واکنون میخواهد خودرابه دامن فردی که بگفته مردم بالاترین رأی می آوردپناه برده است دیگربدانید فرداوفرداها چنین مسئولانی چه بلایی برسراین مردم بیاورند ازهم اکنون مردم بایدمواظب باشند .

شهروند [دوشنبه 5 بهمن 1394 | 08:51] پاسخ

ایشان و اطرافیانش در پی کسب دوباره کرسی سبز بهارستان هستند این شیوه نیز یکی از روش هاست!

محمد [دوشنبه 5 بهمن 1394 | 08:53] پاسخ

اطرافیان ایشان مانند زمان ارباب رعیتی عمل میکنند هرکس ایشان را نقد کند فردا دم منزل شخص هستند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر