ســرخـط خـبــرهـا :
سه شنبه 12 آبان 1394 / 10:55|کد خبر : 326|گروه : سیاسی

جوابیه یکی از قربانیان تروربه نامه سرگشاده حسن امینی

ترحم بر پلنگ تیز دندان ، جفا کاری بود بر گوسفندان/اقدامات این اشخاص هیچ ربطی به اهل سنت و قومیت آن ها ندارد

ترحم بر پلنگ تیز دندان ، جفا کاری بود بر گوسفندان/اقدامات این اشخاص هیچ ربطی به اهل سنت و قومیت آن ها ندارد

یکی از قربانیان تروردر نامه ای به نامه سرگشاده حسن امینی مدیر ﻣﺪﺭﺳﻪﯼ ﻋﻠﻮﻡ ﺩﯾﻨﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﺨﺎﺭﯼ ﺳﻨﻨﺪﺝ که خواستار عفو یکی از این اشخاص شده بود جا بیه ای نوشته است و در آن آورده است: از سایر علمای دین و اصحاب رسانه نیز می خواهم به یاری ما مظلومین بیایند و از دولت بخواهند که کسانی که خانواده من و همشهریانم را عزادار نمودند را زود تر به سزای اعمالشان برسانند و از قصاص آنان جلوگیری ننمایند.

به گزارش سارال خبر،یکی از قربانیان ترور در نامه ای به نامه سرگشاده حسن امینی مدیر ﻣﺪﺭﺳﻪﯼ ﻋﻠﻮﻡ ﺩﯾﻨﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﺨﺎﺭﯼ ﺳﻨﻨﺪﺝ که خواستار عفو یکی از این اشخاص شده بود جوابیه ای نوشته است و در آن آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ولکم فی القصاص حیوه یا اولی الالباب لعلکم تتقون(سوره بقره آیه 179)
جناب استاد کاک حسن امینی، مدیر محترم مدرسه دینی امام بخاری سنندج
سلام علیکم
نامه شما به مسؤولین حکومت و جناب آقای روحانی و بقیه رؤسای کشور، آن هم پس از تأخیر طولانی مدت (5 ساله برای اجرای عدالت) قلب من و بستگانم را به درد آورد هر چند مطمئنم سایر خانواده های مظلومی که پدر و برادر خود را توسط این قاتلین از دست داده اند با دیدن نامه شما همین احساس من را خواهند داشت. با این و جود سعی می کنم به دور از احساس و به استناد به حدیثی که شما خودتان نقل کرده اید که «من رأی منکم منکراً فلیغیّره بیده فأن لم یستطع فبلسانه فأن لم یتسطع فبقلبه … » مواردی را خدمتتان عرض کنم .
جناب استاد؛ به نظر می رسد اطلاعاتی که به دست شما از این قاتلین رسیده است صحیح نبوده و کسانی که این اطلاعات را گفته اند افراد مغرضی بوده اند وگرنه شما حتماً از خانواده داغ دیدگان و کسانی که عزیزی را از دست داده اند حمایت می کردید، نه از افرادی که در قتل دیگران دستشان آلوده است.
من در دفاع از حق و نیز برای دفاع از مظلومیت مادرم به برخی از مطالب در خصوص اینان اشاره می کنم و امیدوارم این نامه من به شما برسد، تا شما از مظلومین واقعی دفاع کنید:
1- آقای شهرام احمدی و دوستانش در سال های 88 و 89 با عنوان گروه ابوبکر یا توحید و جهاد جان همشهری هایمان را گرفتند و در میدان آزادی شهر سنندج حتی به مردم کرد رحم نکردند و رو به مردم تیراندازی کردند، آیا این افراد چون اهل سنت و کرد هستند، نباید قصاص شوند؟
2- آیا به نظر شما این جوانان که با افکار تند و شبه داعشی خود حتی هم کیشان و اکراد را تکفیر می کنند، مستحق بخششند. مگر اعضای همین گروه ماموستا شیخ الاسلام و برهان عالی را ترور نکردند؟ و حتی همین ها شما را تکفیر نکردند؟ و به ساختمان مرکز نیروی انتظامی حمله نکردند؟ آیا آن روز این کارها را با اعتقاد اهل سنت و یا کرد انجام دادند؟ نه اینگونه نیست، اقدامات آن ها هیچ ربطی به اهل سنت و قومیت آن ها ندارد بلکه آن ها فقط قاتل هستند .
3- آقای استاد، من از اینکه عده ای با دادن اطلاعات غلط سعی در تخریب چهره منصف و عدالت خواهانه شما داشته و شما را وادار به نوشتن این نامه کرده اند بیشتر ناراحتم. چراکه کافی است در اینترنت در خصوص این افراد جستجو کنید که به وضوح فیلم و عکس های نماز جماعت و استفاده از کتب دینی اهل سنت که اتفاقاً توسط خودشان تهیه شده است را ببینید. که به وضوح مشخص است که این افراد به جرم عقیده شان در زندان نیستند (برخلاف آنچه می گویند) بلکه به خاطر آدم کشی و تیراندازی به مردم زندانی هسستند.

اگر این افراد چنانچه ادعا می کنند به خاطر عقیده زندانی شده اند پس چرا حتی در زندان هم برای مناسک و برنامه های مذهبی خود نظیر نماز جماعت و … آزادند. آیا این باور کردنی است که حکومتی جوانی را برای عقیده اش زندانی کند ولی در زندان به او امکان برپایی عقایدش را بدهد!!!!!
در آخر از شما استاد گرانقدر و حاکم شرع مردمی کردستان درخواست دارم تا در دفاع از مظلومین و دلسوختگانی که توسط آقای شهرام احمدی و سایر همکارانش در گروه ابوبکر آسیب دیدند بپاخیزید و سکوت را علیه آنان بشکنید و بدانید که ترحم به آن ها خیانت به مظلومین است.

تصاویر قربانیان و خانواده های برخی از آسیب دیدگان

 ترحم بر پلنگ تیز دندان ، جفا کاری بود بر گوسفندان/اقدامات این اشخاص هیچ ربطی به اهل سنت و قومیت آن ها ندارد


چرا که :
ترحم بر پلنگ تیز دندان ، جفا کاری بود بر گوسفندان
همچنین از سایر علمای دین و اصحاب رسانه نیز می خواهم به یاری ما مظلومین بیایند و از دولت بخواهند که کسانی که خانواده من و همشهریانم را عزادار نمودند را زود تر به سزای اعمالشان برسانند و از قصاص آنان جلوگیری ننمایند. چنانکه : وَعَنْ ابنِ عَبّاسٍ رضيَ الله عَنْهُمَا قالَ: قالَ رسولُ الله صلى الله عليه وآله وسلم: «مَنْ قُتِلَ في عِمِّيّا أَوْ رِمِّيّاً بحجَر أَوْ سَوْطٍ أَوْ عَصاً فَعَقْلُهُ عَقْلُ الْخَطأِ وَمَنْ قُتِلَ عَمْداً فَهُوَ قَوَدٌ وَمَنْ حَالَ دُونَهُ فَعَلَيْهِ لَعْنَةُ اللَّهِ».( سنن ابی داوود جلد 4 صفحه 183، سنن نسایی جلد 8 صفحه 40،سنن ابن ماجه جلد 2 صفحه 880، مسند شافعی جلد 1 صفحه 344)
ابن عباس رَضي الله تَعَالَى عَنْهُما مي گويد: رسول خدا صلى الله عليه وآله وسلم فرمود: «کسي که بطور غير واضح (با سببي نامشخص) يا با ضربه سنگ يا شلاق يا عصايي کشته شود، ديه اش، ديه خطا است، و کسي که به صورت عمدي کشته شود؛ پس قصاص است، و کسي که مانع (قصاص) شود، پس لعنت خدا بر او باد».
یکی از داغ دیدگان جنایات قاتلین گروه ابوبکر
11/8/1394

این در حالی است که حسن امینی در نامه ای سرگشاده به روسای قوای سه گانه خواستار عفو این مجرم شده و در این نامه آورده است:

ﺴﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮﺣﯿﻢ ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
ﺭﺅﺳﺎﯼ ﻣﺤﺘﺮﻡ ﻗﻮﺍﯼ ﺳﻪﮔﺎﻧﻪﯼ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺁﻗﺎﯾﺎﻥ :
ﺩﮐﺘﺮ ﺣﺴﻦ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ، ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺻﺎﺩﻕ ﺁﻣﻠﯽ ﻻﺭﯾﺠﺎﻧﯽ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﻋﻠﯽ ﻻﺭﯾﺠﺎﻧﯽ!

ﺳﻼﻡ ﻋﻠﯿﮑﻢ
ﭘﯿﺮﻭ ﻧﺎﻣﻪﻫﺎﯼ ﺳﺮﮔﺸﺎﺩﻩ ﯼ ﻣﻮﺭﺥ ۱۳۹۲/۰۶/۲۶ ﻭ ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻟﻐﻮ ﺣﮑﻢ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺯﻧﺪﺍﻧﯿﺎﻥ ﺍﻫﻞ ﺳﻨّﺖ، ﮐﻪ ﻣﺘﺄﺳﻔﺎﻧﻪ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺟّﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﮕﺮﻓﺘﻨﺪ، ﺍﯾﻨﮏ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﻌﻪﯼ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺟﺮﻡ ﻋﻘﯿﺪﻩ، ﺍﺯ ﺍﻫﻞ ﺳﻨﺖ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺷﻬﺮﺍﻡ ﺍﺣﻤﺪﯼ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﮔﻮﯾﺎ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﺟﻬﺖ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺣﮑﻢ ﺑﻪ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺍﺣﮑﺎﻡ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﻟﺬﺍ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺳﮑّﺎﻧﺪﺍﺭﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﯽﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑﮑﺎﺭﮔﯿﺮﯼ ﺣﮑﻤﺖ ﻭ ﺗﺪﺑﯿﺮ، ﻭ ﺑﺮﺗﺮ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺣﺮﻣﺖ ﻭ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺩﺭ ﺍﺳﻼﻡ، ﻭ ﻧﯿﺰ ﺧﯿﺮ ﻭ ﻣﺼﻠﺤﺖ ﻣﻤﻠﮑﺖ ﺑﺮ ﻫﺮ ﻣﻼﺣﻈﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ، ﺑﺎ ﺍﻗﺪﺍﻣﯽ ﺩﺭ ﺧﻮﺭ ﺟﺎﯾﮕﺎﻫﺘﺎﻥ، ﺩﺳﺘﻮﺭ ﻟﻐﻮ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺍﯾﻦ ﺟﻮﺍﻥ ﺭﺍ ﺻﺎﺩﺭ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ . ﺑﻪ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﭘﯿﺮ ﻭ ﺟﮕﺮﺳﻮﺧﺘﻪﯼ ﻭﯼ ﮐﻪ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﻧﯿﺰ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺩﯾﮕﺮﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺑﻬﺮﺍﻡ ﺍﺣﻤﺪﯼ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﮔﺮﺩﯾﺪ، ﺭﺣﻢ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ – ﺻﻠﯽ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻪ ﻭ ﺳﻠﻢ – ﻣﯽﻓﺮﻣﺎﯾﺪ : « ﻣﻦ ﻻ ﯾَﺮﺣَﻢ ﻻ ﯾُﺮﺣَﻢ » . ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺣﻢ ﻧﮑﻨﺪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﻭﯼ ﺭﺣﻢ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ .
ﺩﺭ ﻧﺎﻣﻪﻫﺎﯼ ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻣﺴﺘﺪّﻝ ﻭ ﻣﻔﺼّﻞ ﻣﻐﺎﯾﺮﺕ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﻋﺪﺍﻣﻬﺎ، ﯾﻌﻨﯽ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻭ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﻋﻘﯿﺪﻩ – ﭼﻪ ﺩﯾﻨﯽ ﻭ ﭼﻪ ﻏﯿﺮﺩﯾﻨﯽ – ﺑﺎ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﺍﺳﻼﻡ ﻭ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﺑﺸﺮﯼ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺍﺳﺎﺳﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﯿﺎﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺗﺒﻌﺎﺕ ﻣﺨﺮّﺏ ﺁﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺣﺪﺕ ﻣﻠّﯽ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻟﻔﺖ ﻭ ﺭﺍﺑﻄﻪﯼ ﺣﺴﻨﻪ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺬﺍﻫﺐ ﻭ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﻭ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭ ﺗﺬﮐّﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻧﯿﺰ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺎﺭ ﺍﻋﻼﻡ ﻣﯽﮐﻨﻢ : ﺩﺭ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻭ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﺍﺳﻼﻡ، ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻋﻘﯿﺪﻩ – ﭼﻪ ﺩﯾﻨﯽ ﻭ ﭼﻪ ﻏﯿﺮﺩﯾﻨﯽ – ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ .
ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ، ﺍﺯ ﻫﻤﻪﯼ ﺭﻫﺒﺮﺍﻥ ﺩﯾﻨﯽ – ﭼﻪ ﺳﻨّﯽ ﻭ ﭼﻪ ﺷﯿﻌﯽ – ، ﺁﺯﺍﺩﯾﺨﻮﺍﻫﺎﻥ، ﺭﻭﺷﻨﻔﮑﺮﺍﻥ ﻭ ﺻﺎﺣﺒﺎﻥ ﺍﺣﺰﺍﺏ ﻭ ﺗﺸﮑﻠﻬﺎ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻣﯽﺭﻭﺩ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﻗﻠﻢ ﻭ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻪ ﻭ ﺑﺎ ﯾﺎﺭﯼ ﺟﺴﺘﻦ ﺍﺯ ﻫﻤﻪﯼ ﺗﻮﺍﻥ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺧﻮﯾﺶ، ﺑﺎ ﺭﻭﺵ ﺩﯾﻨﯽ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺍﺯ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺷﻬﺮﺍﻡ ﺍﺣﻤﺪﯼ ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﻋﺪﺍﻣﻬﺎﯼ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ .
ﻫﺮ ﻋﺎﻟِﻢ ﺩﯾﻨﯽ ﻣﻄﺮﺡ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ – ﭼﻪ ﺳﻨّﯽ ﻭ ﭼﻪ ﺷﯿﻌﯽ – ﻫﺮ ﺣﺰﺏ ﻭ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻭ ﺗﺸﮑّﻞ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﮐﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺩﯾﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﻋﺪﺍﻣﻬﺎ ﻧﯿﺎﺑﺪ، ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﺟﻮﺩ، ﺳﮑﻮﺕ ﭘﯿﺸﻪ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺩﯾﻨﯽ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮﻗّﻒ ﺁﻥ ﺩﺳﺖ ﻧﺰﻧﺪ، ﻃﺒﻖ ﺣﺪﯾﺚ : « ﻣﻦ ﺭﺃﯼ ﻣﻨﮑﻢ ﻣﻨﮑﺮﺍً ﻓﻠﯿﻐﯿّﺮﻩ ﺑﯿﺪﻩ ﻓﺈﻥ ﻟﻢ ﯾﺴﺘﻄﻊ ﻓﺒﻠﺴﺎﻧﻪ ﻓﺈﻥ ﻟﻢ ﯾﺴﺘﻄﻊ ﻓﺒﻘﻠﺒﻪ … » ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺆﺍﺧﺬﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ .
ﻧﻬﺎﯾﺖ ﻣﻄﻠﺒﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﺪﺍﯾﺖ ﺁﻥ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﻣﯽﮔﻮﯾﻢ : ﺍﯼ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺍﺻﻠﯽ ﻭ ﺍﻭﻟﯿّﻪ !
ﺍﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻗﺪﺭﺕ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯾﺪ ! ﺑﯿﺎﺋﯿﺪ : ﺁﺑﺮﻭﯼ ﺍﺳﻼﻡ، ﺍﺭﺯﺵ ﺍﻧﺴﺎﻥ، ﻋﺰّﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﻭﺣﺪﺕ ﻣﻠّﯽ، ﺣﻔﻆ ﻭ ﺣﺮﻣﺖ ﺑﺮﺍﺩﺭﯼ ﺩﯾﻨﯽ، ﻭ ﺍﻣﻨﯿّﺖ ﻭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺭﺍ ﭘﺎﺳﺪﺍﺭﯼ ﮐﻨﯿﺪ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺩﺭ ﻧﻮﻉ ﺧﻮﺩ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ . ﺇِﻥْ ﺃُﺭِﻳﺪُ ﺇِﻟَّﺎ ﺍﻟْﺈِﺻْﻠَﺎﺡَ ﻣَﺎ ﺍﺳْﺘَﻄَﻌْﺖُ …

ﺣﺴﻦ ﺍﻣﯿﻨﯽ
 ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺪﺭﺳﻪﯼ ﻋﻠﻮﻡ ﺩﯾﻨﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﺨﺎﺭﯼ ﺳﻨﻨﺪﺝ

منبع: بارانی خبر

انتهای پیام/

 برچسب ها :

جوابیهقربانیترورحسن امینی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر