ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 25 مهر 1394 / 09:06|کد خبر : 251|گروه : اجتماعی

امام جمعه دیواندره/

امر به معروف و نهی از منکر اسلام را قدرتمند و منافقین را ضعیف می کند

امر به معروف و نهی از منکر اسلام را قدرتمند و منافقین را ضعیف می کند

امام جمعه شهرستان دیوندره در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: هر کس امر به پاکی بکند اسلام را قدر تمند کرده است هر کس نهی از منکر کند منافق را ضعیف کرده است اگر این امر مهم ترک شود همه جا را فساد فرا خواهد گرفت و ظالم قدرتمند می شود.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،ماموستا حسنی امام جمعه شهرستان دیوندره در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت:امیدوارم که حلول سال هجری قمری همراه با حلول ماه محرم الحرام سال فتح وپیروزی صلح وصفا ترقی وتعالی برای تمام مسلمانان وملت ایران باشد و سال شکست وذلت نابودی برای کافران ومنافقان ظالمین ومتجاوزین ودشمنان اسلام ومسلمان باشد.

وی به اتفاقات رخ داده در طول تاریخ برای انبیا و اولیا در ماه محرم اشاره نمود و افزود: ماه محرم الحرام از نظر پروردگار بسیار با اهمیت و جایگاه فاخری داردچرا که  در این ماه عرش، کرسی وقلم درست شده اند ودر همین ایام  ماه محرم بود که خداوند حضرت نوح وهمراهانش را از طوفان نجات داد و آتش نمرود را  برای حضرت ابراهیم تبدیل به گلستان کرد و حضرت یوسف وحضرت یعقوب را به هم رساند و فرعون را در رود نیل غرق کرد و حضرت موسی را از دست فرعون نجات داد.

ماموستا حسنی ادامه داد: در ماه محرم بود که خدا حضرت عیسی را از دست طایفه بنی اسرائیل نجات داد و در همین ماه  بود که حضرت امام حسین (ع) به خاطر رواج امر به معروف ونهی از منکر دفع ظلم وستم ایجاد عدالت و رواج احکام شریعت بر علیه یزید قیام فرمود وخود را فدای اسلام و احکام اسلام کرد.

امام جمعه دیواندره اظهار داشت: مردم استان کردستان همچون سالهای گذشته در مصیبت عظیم که به اهل بیت وخانواده حضرت ویاران با وفای حضرت وارد شد هر کدام به گونه ای عزا دار هستند و در ماه محرم وصفر مجالس و مراسم شادی وعروسی تعطیل را کنار می گذارند ومردم مسلمان این دیار روزه می گیرند وصلوات می فرستند وصدقات ونذورات خود را انجام می دهند.

امام جمعه دیواندره به محبت اهل بیت(ع) در میان مردم اهل سنت اشاره کرد و گفت:  مردم اهل سنت محبت اهل بیت حضرت را در قلب خود جا داده اند و همواره محب اهل بیت واصحاب حضرت هستند.

وی خاطرنشان ساخت: این ماه در نظر خدا دارای اهمیت بسیار است،خدا جنگ را در این ماه حرام کرده است نباید خونریزی اتفاق بیفتد مگر زمانی که دشمن قصد تجاوز به آب وخاک را داشته باشد خدا فرموده است : ای پیامبر از تو سوال می کنند در باره قتل و جنگ در ماه محرم بگو نباید در این ماه جنگ رخ دهد حتی با کافر مگر کفار قصد تجاوز داشته باشد.

ماموستا حسنی افزود: عربستان سعودی وسایر کشورها که با مسلمانان سر جنگ دارند باید از مسلمان کشتن دست بردارند خداریختن  خون دشمنان خود را در ماه محرم حرام کرده است چه رسد به اینکه مسلمان مسلمان دیگری را بکشد همانگونه که ما در سایر کشور ها مشاهده می کنیم و کفار به تماشا ایستاده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: خدا فرموده است هر کس به عمد مسلمانی را بکشد مانند آن است که تمام مسلمانان را کشته باشد کسانی که در راه دین خود را فدا می کنند به آنها مرده نگوید آنها زنده هستند ونزد خدا روزی دارند ودارای زندگی همیشگی هستند عذاب ونفرین خدا برای کسانی است که با اهل بیت حضرت جنگ کردند و آنها را به درجه شهادت رساندند.

ماموستا حسنی افزود: خداوند در مورد اهمیت  امر به معروف و نهی از منکر فرموده است باید گروهی در میان شما باشند که شما را به انجام کارهای خوب دعوت واز کارهای بد باز دارد آنها که چنین امری را انجام می دهند رستگارند.

وی در پایان گفت: معروف یعنی موافق قرآن  و مطابق عقل باشد و منکر نیز مخالف قرآن وعقل سالم انسان است و بزرگترین اعمال آن است که انسان امر به خوبی بکند و نهی از بدی بکند و از انسان فاسد دوری کند هر کس امر به پاکی بکند اسلام را قدر تمند کرده است هر کس نهی از منکر کند منافق را ضعیف کرده است اگر این امر مهم ترک شود همه جا را فساد فرا خواهد گرفت و ظالم قدرتمند می شود اگر در مقابل منکرات سکوت کنیم ایمانمان ضعیف است با امر به معروف ونهی از منکر شر وفساد در میان جامعه اسلامی کم می شود محبت در بین جامعه اسلامی زیاد می شود وخدا از ما راضی می شود.

انتهای پیام/برچسب ها :

نماز جمعهامربه معروفنهی از منکرامام جمعه دیواندرهماه محرم

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر