ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 19 مهر 1394 / 09:44|کد خبر : 224|گروه : اجتماعی

استخدام به سفارش نماینده مجلس در شهر دیواندره

استخدام به سفارش نماینده مجلس در شهر دیواندره

کارمند یکی از ادارات شهرستان دیواندره به سفارش نماینده مجلس شهرستانی که نماینده شهرستان دیواندره نیست و به اجبار مدیرکل، بدون گذراندن مراحل استخدامی به طور ناگهانی در جایگاه کارمندی قرار گرفته و مشغول به کار شده است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات باید با اطلاع‌رسانی قبلی به مردم، برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش باشد تا مناسب‌ترین و شایسته‌ترین افراد جذب دستگاه‌های دولتی شوند و برای همه شرکت کنندگان شرایط یکسان در نظر گرفته شود.

در قانون اساسی و سایر قوانین کشوری، آیین نامه مربوط به استخدام در دستگاه‌های دولتی درج و مشخص شده و همچنین هر وزارتخانه‌ای برای جذب نیرو یک آیین‌نامه داخلی و مقرراتی خاص دارد و اگر استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات به شکل سفارشی باشد، خلاف قانون عمل شده است.

براساس خبر واصله از یک منبع آگاه، یکی از کارمندان در اداره تامین اجتماعی شهرستان دیواندره  با سفارش یکی از نمایندگان مجلس شهرستانی که نماینده شهرستان دیواندره نیست و به اجبار مدیرکل، بدون گذراندن مراحل استخدامی به طور ناگهانی در جایگاه کارمندی قرار گرفته و مشغول به کار شده است.

این درحالی است که در پی برگزاری آزمون استخدامی سال 91 تقریبا سه سال طول کشید تا افراد قبول شده با گذراندن مراحل مختلف از هفت خوان رستم عبور کرده و با هزاران دعا و نیایش بالاخره سرکار رفتند ولی جای بسی تعجب است که شخصی بدون گذراندن  این  سختی ها و تنها با سفارش نماینده مجلس و جالب تر اینکه ه و در یک شهرستان غیر بومی مشغول به کار شود.

 کارمند جدید اهل شهرستان سقز می باشد و لابی گری و اعمال نفوذ در شهرستانی که خود شاهد سیل عظیم جوانان بیکار و نیازمند است بکارگیری نیرو ظلمی در حق آنان است.

استخدام‌های سفارشی و خارج از ضابطه و قانون برای دولت تبعات منفی بسیاری  به همراه دارد، زیرا درجه‌بندی افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت علمی و شایستگی آنان باعث بدبینی مردم نسبت به عملکرد مسئولان می‌شود.

انتهای پیام/برچسب ها :

استخدام سفارشیکارمنددیواندرهتامین اجتماعی

نظرات کاربران :

باران [یکشنبه 19 مهر 1394 | 20:41] پاسخ

ببخشید مهم نیست از کدام شهر و کدام نماینده همین مسئول نمایندگی .... مگر ... اقای .....نیست ؟ با چه ازمونی سرکار امده خب عزیزم ایشونم با سفارش نماینده اومدن متاسفانه.

غمه خوره [سه شنبه 21 مهر 1394 | 09:36] پاسخ

عزیزم این اولین باروآخرین بارنیست که سفارشاتی نمایندگان بدون قیدوشرط وبابهترین پست وتازه میز وصندلیهای مجلل برای این گونه افرادتازه استخدام سفارشی تهیه می شود برادرجان فقط وفقط اگر پارتی داشته باشید مطمئن هستم هیچگونه مشکبل بکارگیری واستخدام نخواهیدداشت.
آقایان نماینده خیلی ازاینهابیشترانجام داده اند وآب ازآب تکان نخورده همین آقای که اکنون ......و درشهرستان مشغول بکارشده وآن آقای نماینده که سفارش داده فرداوفرداها چه کاری توسط مسئولین به ایشان می کنند.
آقایان نماینده شماهاخدارامگردرنظرندارید آن فوق لیسانس ودکترای بناوچانی وآن لیسانس وفوق دیپلم سارالی - دیواندره ای و...... چرابایدچوب اینهمه تظلمات شماآقایان بخورند وبیکاروتازه بعضی دارای زن وبچه هستند مگرخداازشماراضی می شود ؟عزیزان اگرماقوه اجرائیه خوبی داشته باشیم بیایدوخداگونه بررسی نماید ازاول ورودآقایان به مجلس تاکنون دراین شهرستان حداقل بالای 200 نفرکارمندسفارشی داریم راازکارکنارگذاشته وافرادلایق وشایسته وبی پارتی راجایگزین نمایند ازاین کارهاخیلی زیاداست فقط ماخداراداریم ومطمئن باشیدخدای تبارک وتعالی حق اینهمه ظلم وستم که توسط چنین نمایندگانی انجام شده خواهدگرفت برای مثال فردای انتخابات ببینیدوبس.

هواره برزه [چهارشنبه 22 مهر 1394 | 07:39] پاسخ

شما مثل اینکه تازه آگاه شده اید وچنین فردی رادیده اید بیاییدازسازمان ......گرفته تا......... ازبدوورودیکی ازنمایندگان......تاکنون بیش از 80 نفرفامیل یک خانواده رابکارگرفته اند ویااینکه حتی خداراشاهدمی گیرم حتی یکی از....... بدون اینکه ........ پارسال بعنوان پیشنماز یکی ازمدارس معرفی بعدازچندماه ........ ایشان رابیمه وبعلت کهولت سن آن رادرظرف این چندماه بازنشسته نمودند واکنون دارای حقوق است ای کاش توی این نظام مقدس اسلامی کسی بود که جلوی اینهمه ظلم وستم راگرفته ویاران استخدام شده این آقایان بدون آزمون ومصاحبه و.... راازادارات اخراج تامنبعد چنین نمایندگانی جرات چنین کاری رانمی کردند

11 [چهارشنبه 22 مهر 1394 | 07:54] پاسخ

انشاالله بده بستان نمايندگان نباشه!

همه جاحاضر [چهارشنبه 22 مهر 1394 | 12:01] پاسخ

یک خبردیگر برای عزیزان خواننده سایتها جدیداً یکی ازنمایندگان محترم فشاربر یکی ازمسئولین این شهرستان آورده که باید فلانی که یک معلم تازه استخدام شده وقبلاً نهضتی بوده باید که او را بعنوان مسئول ........ شهرستان دیواندره معرفی نمایید جالب اینجاست این آقاکه توسط نماینده به مسئول این شهرستان معرفی گردیده هیچی از.......بلدنیست فقط ایشان درنهضت بعنوان آموزشیارخدمت کرده . ولی اکنون میخواهند ایشان رابعنوان رئیس ........ به استان معرفی نمایند واگراین مسئول شهرستان این اقدام را انجام ندهد ممکن است توسط آن نماینده محترم مسئول فوق رابرکنارنمایند

حسن [جمعه 8 آبان 1394 | 01:37] پاسخ

سلام مگه آقای نماینده شهر خودمان نکرده که مااز نماینده سقزگله می کنیم 20 نفررامی شناسم

کارو [چهارشنبه 2 دی 1394 | 20:57] پاسخ

ای کاش من هم فامیل نماینده بودم

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر