ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 6 مهر 1394 / 10:39|کد خبر : 173|گروه : علمی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیواندره عنوان کرد:

افزایش زایمان طبیعی و بدون درد در بیمارستان دیواندره/ مراجعه به کلینیک تخصصی بیمارستان 93 درصد افزایش داشته است

افزایش زایمان طبیعی و بدون درد در بیمارستان دیواندره/ مراجعه به کلینیک تخصصی بیمارستان 93 درصد افزایش داشته است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیواندره در مورد بازخورد مثبت اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان ما شاهد افزایش 93 درصدی مراجعین به کلینیک تخصصی بوده ایم.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،صبح امروز دکتر حمید حاجیلاری مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره در گفتگو با خبرنگار سارال خبر در مورد اجرای مناسب طرح تحول نظام سلامت و بهبود ارائه خدمات درمانی در این شهرستان گفت: در راستای عملکرد مناسب بیمارستان امام خمینی ( ره ) در اجرای دستورالعمل ترویج زایمان طبیعی طرح تحول نظام سلامت این بیمارستان فعالیت قابل قبولی داشته و طبق آمار موجود زایمان طبیعی حدود 12.6 درصد افزایش داشته و مقدار انجام عمل سزارین نیز به همین میزان کاهش داشته است.

وی افزود: در سال 1392 قبل از اجرای تحول نظام سلامت این درصدها در زایمان طبیعی 54.9 درصد بود که تا پایان تیرماه سال جاری به 67.1 درصد افزایش یافته است.

حاجیلاری در مورد زایمان بدون درد و انجام آن در بیمارستان دیواندره خاطرنشان ساخت: مادران، نوزادان خود را به دو شکل طبیعی و سزارین به دنیا می‌آورند اما امروزه روشی برای انجام زایمان طبیعی ابداع شده که طی آن سعی می‌شود مادر بدون تحمل درد زیاد، نوزاد خود را به دنیا بیاورد. این روش، زایمان طبیعی با بی حسی اپی دورال می‌باشد که این نوع بی حسی، درد مداوم در قسمت تحتانی بدن فرد را سرکوب می‌کند و این امکان را به فرد می‌دهد که بدون بی هوشی درد خود را احساس نکند.

افزایش زایمان طبیعی و بدون درد در بیمارستان دیواندره/ مراجعه به کلینیک تخصصی بیمارستان 93 درصد افزایش داشته است

مدیر شبکه بهداشت دیواندره در مورد مزایای استفاده از زایمان بدون درد ادامه داد و گفت: هر خانم بارداری می‌تواند در هر مرحله از مراحل زایمان خود درخواست بی حسی اپی دورال داشته باشد و از مزایای اصلی آن  کاهش درد در حین زایمان طبیعی می‌باشد و طبق یافته های اماری این عمل در بیمارستان شهرستان در سال جاری درصدی در حدود 29 را نشان می دهد.

وی افزود: آغاز احداث بلوک زایمان جدید بیمارستان که از مصوبات سفر وزیر بهداشت به دیواندره می باشد پیگیر هستیم.

حاجیلاری به بحث کلینیک تخصصی بیمارستان امام (ره) پرداخت و گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان ما شاهد افزایش 93 درصدی مراجعین به کلینیک تخصصی بوده ایم در صورتیکه به آمار مراجعه نماییم می بینیم که در سال 91 تعداد مراجعین به این کلینیک عددی در حدود 1455 نفر در سه ماهه اول این سال بوده است و با اجرای طرح، این اعداد و ارقام در سه ماهه نخست سال 94 به 21864 نفر رسیده است و این آمار می رساند که افزایشی در حدود 93 درصد را شاهد هستیم.

افزایش زایمان طبیعی و بدون درد در بیمارستان دیواندره/ مراجعه به کلینیک تخصصی بیمارستان 93 درصد افزایش داشته است

حاجیلاری در پایان اقدامات وعملکرد شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در رابطه با طرح تحول نظام سلامت ،هتلینگ بیمارستان ومراکز روستایی به عنوان یکی از اولین شبکه های سطح استان کردستان هستیم و همواره شایستگی های مردم منطقه را مدنظر داشته وهمان را از مسئولین طلب می نماییم و بر این نکته تاکید داشته و داریم که این مردم شایان خدمات بیشتر از اینها هستند.

انتهای پیام/برچسب ها :

شبکه بهداشت و درمان دیواندرهزایمانکلینکبیمارستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر