ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 7 آبان 1396 / 19:40|کد خبر : 1493|گروه : اقتصادی

صندوق سرمایه‌گذاری و شرکتهای سرمایه‌گذاری

تفاوت صندوقهای سرمایه‌گذاری وشرکتهای سرمایه‌گذاری

تفاوت صندوقهای سرمایه‌گذاری وشرکتهای سرمایه‌گذاری

تفاوت صندوقهای سرمایه‌گذاری و شرکتهای سرمایه‌گذاری چیست؟

به گزارش خبرنگار سارال خبر صندوق سرمایه گذاری مشترک، یک نهاد مالی مشابه شرکت سرمایه گذاری است که از یک طرف وجوه سرمایه گذاران را جمع آوری می کند و از طرف دیگر این وجوه را با مدیریت صحیح سرمایه گذاری می کند.
عصر بانک؛ فرق اساسی یک صندوق سرمایه گذاری با یک شرکت سرمایه گذاری، باز بودن سرمایه آن میباشد. به این معنا که در یک صندوق سرمایه گذاری، هر سرمایه گذار می تواند در چارچوب اساسنامه در هر زمانی به صندوق وارد یا از آن خارج شود؛ اما در یک شرکت سرمایه گذاری، ورود و خروج سرمایه صرفا در قالب افزایش یا کاهش سرمایه و با طی تشریفات مندرج در قانون تجارت صورت می پذیرد. چون ورود و خروج سرمایه و سرمایه گذار در صندوقهای سرمایه گذاری یک عمل مجاز و تعریف شده است، بنابراین دیگر نیازی به نقل و انتقال واحدهای سرمایه گذاری نمی باشد اما در شرکتهای سرمایه گذاری در صورتیکه شخص سرمایه گذار قصد خروج از شرکت را داشته باشد، باید واحد سرمایه گذاری خود را به شخص دیگری منتقل نماید و یا چنانچه شخصی بخواهد سهم خود را در شرکت افزایش دهد، باید سهام مورد نظر خود را از سایر سهامداران خریداری نماید.
انتها خبر/برچسب ها :

تفاوت صندوقهای سرمایه‌گذاری و شرکتهای سرمایه‌گذاری

نظرات کاربران :

کرمی [دوشنبه 8 آبان 1396 | 09:30] پاسخ

با سلام و احترام
یادداشت بسیار کاربردی و ضروری بود زیرا در دیواندرە صندوق های خرد و تعاونی و ... بە منظور جمع آوری سرمایە و اعطای تسهیلات لازم بودە کە این مطلب در هدایت کاری آنان بسیار موثر و مفید می باشد.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر