ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 3 آبان 1396 / 22:45|کد خبر : 1488|گروه : اجتماعی

تخریب اموال بیت المال

تخریب اموال بیت المال ممنوع

تخریب اموال بیت المال ممنوع

تخریب اموال بیت المال در پارک ۲۲ گولان شهرستان دیواندره

به گزارش خبرنگار سارال خبر، مردم شهرستان دیواندره تخریب اموال بیت المال در پارکها از فرهنگ شما به دور است.چرا باید با این کار  فرهنگ شهر خودمان را زیر سوال ببریم .
همه ما در مکان های مختلف اعم از فضای طبیعی، تاریخی، فرهنگی کم لطفی باز دید کنندگان به آنجا را دیده‌ایم که با یادگاری نویسی بر آثار تاریخی به دلیل بی دقتی وثبت اثر از خود می توان با شرم ساری از کنار آن گذشت.اما شکستن صندلی، شیرالات و لوله‌های آب و نابود کردن سرویس بهداشتی وآتش زدن سطل اشغال پلاستیکی درپارک۲۲گولان وشکستن لامپهای روشنایی درپارکها این از شعور و فهم انسان به دور است با این کار چه می خواهید ثابت کنید با این کار خود را از مشکلات خالی می کنید نه این کار دودش به خودمان بر می گردد.چرااموال وبیت المال خود را از بین ببریم مگر نمی دانید هزینه این وسایل از جیب خودمان پرداخت می شود.
مردم شریف شهرستان دیواندره می دانید که پارک‌ها از هر لحاظ با کیفیت عالی باشد.این مایه سربلندی وخوشحالی برای شهرمان است.چون می دانید شهر دیواندره دارای خط مرزی است و مسافران زیادی از هر نقطه ایران به این جاسفر می کنند نظافت و پاکیزگی محیط پارکها مایه افتخار ماست.یک ماه گذشته با همت شورا و شهرداری شهرستان دیواندره در پارک ۲۲گولان شهرستان مسابقه نقاشی برگزار کردند که مسافرانی از کشور اسپانیا دراین پارک اطراق کردند و از پارک و هوای پاک لذت بردند.پس همشهریان عزیز از شما انتظار دارم درحفظ نظافت و پاکیزگی محیط و وسایل پارک واموال بیت‌المال خودمان کوشا باشید.روایات و گزارش‌های تاریخی بیانگر این است که پیامبر(ص) و امام علی(ع) بیت ‌المال را در اسرع وقت و به‌طور مساوی و براساس عدالت میان مسلمانان تقسیم می‌کردند.[3] البته پیش از آن‌که به روایات اشاره شود؛ توجه به چند نکته لازم است تا فهم و برداشت درستی از روایات انجام گیرد:
یک. سیره بهره‌مند شدن مساوی اقشار مختلف جامعه از بیت ‌المال بر پایه عدالت(هر چیزی را در جای خود نهادن)[4] و یک منطق دائمی و فراگیر استوار بوده است که پیروی از آن بر مسئولان و رهبران جامعه اسلامی لازم است. همچنین، در اموری که حکومت اسلامی متکفل پرداخت هزینه آنها است، صلاحدید حاکم اسلامی در چگونگی تقسیم منابع عمومی راهگشا خواهد بود.
دو. با توجه به شرایط‌ تاریخ صدر اسلام، می‌توان گفت؛ انباشت اموال در بیشتر موارد، توجیه­پذیر نبوده است؛ زیرا از یک‌سو؛ برای اداره جامعه در آن زمان، نیازی به انباشت اموال نبوده و از سوی دیگر؛ ذخیره‌سازی اموال، آنها را در معرض نابودی بر اثر عوامل طبیعی و انسانی؛ مانند سیل، سرقت، اختلاس و ... قرار می‌داد.
سه. تقسیم مساوی باقیمانده بیت‌ المال، اقدامی در نفی هر گونه ویژه‌نگری در اموال همگانی بود. البته پایاپای این تقسیم عمومی، حقوق کارگزاران حکومتی؛ نظیر قضات، فرماندهان نظامی و ... پرداخت شده و به فقیران و فرودستان جامعه نیز با توجه به توان مالی حکومت، رسیدگی بیشتری می‌شد. بر این اساس، باید به این نکته توجه نمود که تقسیم مساوی بیت ‌المال از سوی امیرمؤمنان علی(ع)، هرگز با اهتمامِ وی به رفعِ هرچه بیشتر فقر و محرومیت و نیز پرداخت کارمزد عرفی به کارگزاران حکومتی تقابل نداشت.
انتها خبر/برچسب ها :

تخریب اموال بیت المال در پارکها شهرستان دیواندره

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر