ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 24 مهر 1396 / 08:04|کد خبر : 1476|گروه : اجتماعی

ضرورت مشارکت مدرسه و خانواده

ضرورت مشارکت مدرسه و خانواده

خانه و مدرسه دو نهاد تربیتی مهم به شمار می آیند که در صدر عوامل تأثیر گذار بر روند رشد وتکامل رفتار و منش نو باوگان جامعه قرار دارد ومهم ترین عامل در تربیت ورشد فکری و اخلاقی، هماهنگی و همسویی نظری و عملی میان مربیان و خانواده است.

به گزارش سارال خبر، هر یک از دو کانون« خانه و مدرسه» به تنهایی امکان عمل موفقیت آمیز نخواهند داشت و باید به عنوان یک مرکز و نهاد تعلیماتی و تربیتی تلقی شوند و باید مجموعه سیاست ها و برنامه های که در آموزش و پرورش طراحی و به اجرا در می‌آید در این دو کانون بر اساس یک بینش و یک هدف دنبال شود.


اولیا به عنوان صاحبان اصلی سرمایه های با ارزش دارای حق اظهار نظر.، نظارت و در بعضی موارد دخالت در مسائل آموزش و پرورش هستند و تنها در این صورت است که فرایند پیچیده و عمیق تعلیم و تربیت می تواند به شکل درست وشایسته به اجرا گذاشته شود و موجبات تعالی فرزندان را به وجود آورد.


خانواده پایه و اساس کانون تربیت است که افراد تربیت شده در آن پس از ورود به اجتماع ویژگیهای مطلوب ونامطلوب خود را آشکار می‌کنند همین فرزندان امروز خانواده‌های آینده را می سازند.در همین راستا نقش مدیران به ویژه در عرصه تعلیم و تربیت و توانایی جذب مشارکت اولیای دانش‌آموزان حائز اهمیت است زیرا با فرهنگ سازی زمینه‌ی تعامل هدفمند اولیای دانش‌آموزان با مدرسه و بهره مندی از توانایی های فکری و عملی خانواده‌ها فراهم و تقویت می گردد.


یکی از راه های موثر برای ایجاد رابطه میان مطلوب معلمان و والدین لزوم هماهنگی خانه و مدرسه است.اگر انجمن اولیاء و مربیان کار خود را به خوبی انجام دهند،نه تنها وسیله‌ای برای ایجاد و توسعه روح همکاری میان خانه و مدرسه به وجود می‌آورد.

 

انتها خبر/برچسب ها :

مدارس دیواندرهخانواده های دیواندره ایاخبار دیوانرده

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر