ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 2 بهمن 1395 / 12:48|کد خبر : 1387|گروه : علمی

مدیر آموزش و پرورش دیواندره:

تربیت حرفه ای و مهارت آموزی بخشی از نظام آموزشی است

تربیت حرفه ای و مهارت آموزی بخشی از نظام آموزشی است

مدیر آموزش و پرورش دیواندره در جمع هنر آموزان شهرستان گفت: تربیت حرفه ای و مهارت آموزی بخشی از نظام های آموزشی است که هدف آن تربیت افراد برای ورود به دنیای کار و اشتغال است.

به گزارش سارال خبر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، با حضور مدیر گروه فنی حرفه ای و کار دانش آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان، کارگاه آموزشی یک روزه ویژه هنر آموزان شهرستان دیواندره برگزار شد.

 

محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره با تاکید بر فرایند یاد دهی-یادگیری در نظام تعلیم و تربیت، اظهار داشت: اصلاح، بهبود مستمر و بهسازی در نظام تعلیم و تربیت که جزء ملزومات است، سبب رسیدن به راهکارهایی برای زیستن بهتر و تعاملات بهتر اجتماعی می گردد؛ پس باید سعی کنیم بر اساس فرایند علمی و به روز یاد دهی- یادگیری که به اهداف روش ها محتوا و نحوه تدریس تاکید دارد حرکت کنیم تا زمینه تحقق اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت بیش از پیش فراهم گردد.

 

مدیر آموزش و پرورش و پرورش دیواندره گفت: آموزش و پرورش معيار رشد و بالندگي جامعه است؛ لذا براي ارتقاء اين معيار تعامل سه ركن اصلي آموزش و پرورش جز ضروريات مي باشد؛ چون بايد به يك فهم و گفتمان واحد رسيد.

 

وی با بيان اينكه شروع حركت بايد از خودمان باشد؛ گفت: سعي كنيم در اين کارگاه های آموزشی با ارائه نقد هاي درون سازماني  سازنده و منطقي و ارائه راهكار هاي لازم براي تقويت نقاط قوت، پوشش نقاط ضعف رفع خطاها و جلوگيري از انحراف اهداف سازماني از هيچ تلاشي دريغ نورزيم.

 

مدیر آموزش و پرورش  در ادامه سخنانش با اشاره به چند برابر شدن علوم در عصر تكنولوژي گفت: معلمان ما بايد همواره بايد به عنوان ياد گيرندگان مادام العمر به روز باشند و دانش آموزان را در فضاي ايجاد خلاقيت، نوآوري و ابداع قرار دهند تا در نهايت زمينه ساز رشد متعالي آنها و جامعه شوند.

 

وی با اشاره به تغييراتي كه در دنياي امروز در حال وقوع است؛ عنوان کرد: این تغییرات تهدیدی بنیادی نیست اما مهم است؛ پس ما باید با استفاده از راهکارهایی همچون استفاده از خود دانش آموزان برای کنترل خودشان، بهره گیری از توانمندی های اولیا و برنامه ریزی های دقیق و مدون شده فرایند شکل گیری اتفاقات زیر پوستی جامعه را رصد، و نحوه تغییر هنجار ها و تاثیر آن بر رفتار دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهیم؛ تا آسیب زا نباشد.

 

محمدی همچنین با اشاره به این نکته مهم که باید مواظب تهدید ها بود تا به آسیب تبدیل نشود؛ گفت: ایجاد انگیزه، عدم تاکید بر حافظه محوری، زایش افکار مثبت و سازنده، هوشیاری در مقابل فضای مجازی و رسانه های نو پدید از جمله عواملی است که قدرت و شدت زلزله های اجتماعی و پس لرزه های آن را همانند سردی روابط، فریب، نیرنگ و عدم همخوانی قول و فعل کنترل می کند.

 

محمدی همچنین اظهار داشت: هنر جویان به کسب مهارت های مورد نیاز بازار کار داخلی و جهانی احتیاج دارند، تغییر برنامه درسی و به کار گیری فناوری های نوین آموزشی، در فرایند یادگیری، سبب کاهش فقر مهارتی هنر جویان خواهد شد؛ که نیروی کار آینده را می سازند.

 

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به تربیت حرفه ای اظهار داشت: تربیت حرفه ای و مهارت آموزی بخشی از نظام های آموزشی است؛ که هدف آن تربیت افراد برای ورود به دنیای کار و اشتغال است.

 

 

مدیر آموزش و پرورش در پایان سخنانش به مواردی همچون ویژگی های هنرجویان، دادن جراءت به هنر جو در راستای بروز استعداد های نهفته اش، تربیت نیروی کار آفرین، تبدیل هنرستان به مکان یادگیری و عمل کردن، ترویج و شناساندن فرهنگ هنرستانی  به جامعه   تقویت هوش مهارتی اشاره و آنها کلید های طلایی تحقق اهداف در هنرستانها دانست.

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر