ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 20 مرداد 1395 / 16:23|کد خبر : 1343|گروه : اجتماعی

وای بر وای فای لعنتی و فرکانس های مضر و بی خاصیتش

وای بر وای فای لعنتی و فرکانس های مضر و بی خاصیتش

مهمانی های امروزی با دورهمی های قدیم خیلی فرق کرده است، روزگاری همه دور هم جمع می شدند تا فقط کنار هم باشند و قدر لحظاتشان را می دانستند.

به گزارش سارال خبر، امروزه تمام کسانی که در کنار هم هستند فقط جسما و بدون حضور هیچ مهر و عاطفه و لطفی در کنار هم می مانند.

در گذشته مهمانی ها برای حرف زدن و بحث کردن در خصوص موضوعاتی بود که ذهن ها را درگیر کرده بود، اما امروز در مهمانی فقط به دنبال رمز وای فای می گردند، تا فقط جسم شان در کنار هم باشد نه قلب و روحشان.

مهمانان بی تفاوت نسبت به صله رحم و پرسیدن اوضاع و احوال یکدیگر! همه در کنار یکدیگر با گوشی خود در تنهایی به سر می برند.

میهمانی ها شلوغ است اما صدای دلینگ دلینگ پیام های شبکه های اجتماعی بالاتر از هر صدای دیگری به گوش می رسد، البته این موضوع تنها منحصر به میهمانی ها و دورهمی های خانوادگی نیست، در تمام اجتماعات این موضوع حاکم بلا معارض است. 

امواج و فرکانس های اینترنت در سال های اخیر منجر به دوری و افتادن فاصله بین خانواده ها شده است، حتی گاها اقوام را به فاصله یک تاریخ از هم دور می کند.

امکاناتی که امواج اینترنتی برای افراد مهیا می کند، در حقیقت هزینه های رفت و آمد و زمان از دست رفته برای جابه جا شدن را کاسته و آسودگی فرد را به ارمغان می آورد همین موضوع زمینه ای را فراهم کرده که افراد گزینه اینترنت را بر دیدار حضوری ترجیح دهند.

حتی زمانی که افراد دور هم جمع می شوند در هر مراسمی باشد، تنها با سرگرمی به وسیله گوشی خود وقت خود را سپری می کنند.

در مهمانی ها افراد با وای فای و اینترنت به دنیای مجازی که خودشان ساخته اند وصل شده و دیگر هیچ توجه ای به اطراف ندارند، غافل از اینکه امکان دارد دیدار آخر همان لحظه باشد.

وای فای در سال های اخیر روابط اجتماعی را تا حدود زیادی تحت تاثیر خود قرار داده و منجر به گستردگی و وسعت شکاف بین روابط شده است.

تاثیرات منفی که این امواج بر سلامت روح و جسم فرد به جای می گذارد قطعا غیرقابل جبران است، اما مهمتر از همه تاثیراتی است که بر روح و قلب روابط اجتماعی و عاطفی با اطرافیان به جای می گذارد، تاثیراتی که هرگز و با هیچ چیزی جبران نخواهد شد.

روابط فرد بسته به اطراف و کنش و واکنش های آن است، یعنی بازتابی از وقایع در قالب رویدادهای که نتیجه آن به ما بازمی گردد.

اگر هر لحظه که کنار هم هستیم قدر هم را حقیقتا و قلبا بدانیم، می توان با این تفکر که شاید دیگر نباشیم و یا کسی از اطرافیان ما نباشد، به هم خیره بشیم و طوری رفتار کنیم که انگار دیگر هرگز همدیگر را نمی بینیم، شاید بهتر بتوان مضرات وای فای را درک کرد.

کم کم با گسترش ابزارهای ارتباطی دید و بازدید ها کم رمغ تر شده و رنگ و بوی اصلی خود را در گذر زمان و در نتیجه به روز شدن امواج جدید، از دست می دهد، چرا که برخی ارتباط خود را با دوستان و آشنایان خود در حد برقراری یک تماس تلفنی محدود کرده اند.

اما برخی همچنان صله رحم را به جای می آورند با این تفاوت که بیشتر برای استفاده از وای فای میزبان به مهمانی می روند تا دیدار با میزبان! وای بر این امواج جدا کننده و لعنتی که فرکانس های آن تا کیلومترها از شعاع قلب ما را برش می زند.

منبع:کُردتودی

انتهای پیام/برچسب ها :

وای فایصله رحمخانوادهگوشیاینترنتروزگارسارال خبرموبایل

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر