ســرخـط خـبــرهـا :
سه شنبه 12 مرداد 1395 / 13:13|کد خبر : 1309|گروه : سیاسی

در آستانه ورود به سال آخر ریاست جمهوری حسن روحانی

سه قفله شدن کشور با کلیدهای تدبیر و امید

سه قفله شدن کشور با کلیدهای تدبیر و امید

24 خرداد 92، دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران با نام دولت تدبیر و امید و با ریاست و سکانداری حسن روحانی آغاز به کار کرد.

به گزارش سارال خبر،در شرایطی که روحانی کابینه خود را تشکیل داد و زمانی که به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب شد قول برطرف کردن 100 روزه مشکلات اقتصادی را داده بود.

روحانی قبل از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور و در برنامه های تلویزیونی خود بارها کلیدی را به عنوان حلال مشکلات مردم نشان داده بود.

با انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور و قول حل مشکلات در زمان کمتر از 100 روز، در نهایت دولت روحانی با چند برابر شدن تمام مشکلات وارد چهار سالگی خود شد.

مسکن مهر به عنوان یکی از پروژه های حمایتی از مردم در روزهای اولیه سرکار آمدن حسن روحانی به قفل بزرگ توقیف و کندی ساخت و ادامه اجرا و در نهایت عدم افتتاح و تحویل برخورد.

در حالی که خودروهای فرسوده از خیابان های کشور جمع آوری شده بود و مردم انتظار خودروی جدید را در سر می پرورانیدن در یک اقدام قابل تامل چرخ خودروسازی کشور با افزایش قیمت چندین برابری خودروهای بی کیفیت روبه رو شد! قدرت خرید مردم هم که از قبل کاهش یافته بود توان خرید کالای گران و بی کیفیت را نداشت و باز هم خودروهای فرسوده روانه خیابان های کشور شدند و این یعنی قفل بزرگ تر تدبیر بر امید در صنعت خودروی کشور.

با کم شدن توان خرید مردم و افزایش تورم و رکود و گرانی موجود در بازار در نهایت بازار هم سه قُفله شد و وضعیت معیشت مردم را تحت الشعاع خود قرار داد.

بازارهای کشور همگی به حالت راکد درآمده و در نهایت جنب و جوش و تردد در آن زیاد است اما خریدی در آن انجام نمی شود و همین مهر تائیدی بر سه قُفله شدن بازار است.

در حالی که دولت تمام تلاش و وقت و هزینه خود را برای ثمره بخشیدن مذاکرات هسته ای و برداشتن تحریم ها صرف کرد، اما در نهایت برجام، بی فرجام و بی سرانجام ماند.

بنا به گفته روز گذشته مقام معظم رهبری در بین اقشار مختلف مردم برخی شهرستان ها، نتیجه های قابل ملموس و قابل مشاهده برجام، بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا را نشان می دهد.

یعنی در حقیقت حسن روحانی و تیم کاری وی مذاکرات هسته ای را هم بدون نتیجه و دستاوردی سه قُفله کردند و بی نتیجه با امیدهای واهی آمریکا رها شدند!

با نتیجه گیری از وضعیت موجود و شرایط بازار، معیشت مردم و اوضاع بد و وخیم دولت در حوزه اقتصادی و سرانه ملی که در نهایت دامن قطع بودجه فرهنگی کشور در برخی دستگاه ها را گرفت، می توان گفت دولت تدبیر و امید، ناامید و بی تدبیر در گردونه آمریکایی برجام بدون هیچ دستاوردی رها شده است.

با افزایش وضعیت وخیم موجود کم کم پای اوضاع بد اقتصادی به دیگر حوزه ها هم کشیده شده و با ورود روحانی به سال آخر سکانداری دولت، می توان نتیجه گرفت که دولت هم قفل شد!

در روزهای اخیر هم خبرهای از حذف یارانه در بین اکثریت اقشار کشور به گوش می رسد، یعنی دولت با کسری بودجه و ناتوانی در اعمال قول های که برای اجرای شدن و نتیجه دادن آنها تنها 100 روز از مردم فرصت خواسته بود، سعی در حذف یارانه پرداختی به مردم دارد.

یارانه تنها وجه دریافتی مردم از سوی دولت است که متاسفانه دولت با شکست های که تجربه کرده است در نتیجه تنها راه نجات خود را حذف وجه پرداختی به مردم با نام یارانه دیده است، و آخرین چنگ خود را می زند.

یعنی می توان با قاطعیت گفت، در روزهای آینده و به زودی یارانه هم با دستان تدبیر و امید قُفل می شود!

با حذف یارانه آخرین ضربه مهلک دولت به مردم زده خواهد شد و این در حالی است که مدیران دولتی همه دارندگان فیش های حقوقی با ارقام نجومی هستند.

نجومی بودن فیش حقوقی دولتمردان در حالی است که همواره مردم را با دریافت حقوق کمتر از یک میلیون تومان تشویق می کنند، و زندگی با این حقوق کم را مناسب می دانند.

رونمایی از پرده های جدید بازی دولت با مردم در حالی است که در طول این سه سال دولتداری و در آستانه ورود به سال چهارم یعنی سال آخر ریاست حسن روحانی، وضعیت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در بین جوانان تحصیل کرده همچنان بی نتیجه مانده است و دولت نتوانسته در این حوزه اقدامی مناسب و ارزنده انجام دهد.

باید دید در سال پایانی دولتداری تدبیر و امید، چه حربه ای برای پیش افتادن توسط دولتمردان انجام می شود تا نتیجه و ثمرات ارزشمندی به جای گذارد و فرصت و شانس مجددی برای دولتداری در چهار سال آینده باشد.

منبع:کُردتودی

انتهای پیام/برچسب ها :

روحانیتدبیر و امیدقفلکلیدمردممشکلاتدولتچهار سالکابینه

نظرات کاربران :

حسنی [سه شنبه 12 مرداد 1395 | 17:56] پاسخ

سلام ، مشاورین محترم فرماندار در اتاق فکر مشغول چاره اندیشی هستند، شما صبر داشته باشید

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر