ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 3 مرداد 1395 / 08:29|کد خبر : 1278|گروه : سیاسی

یادداشت/

بازی با آمار بس است، با بی تدبیری مردم ناامید شدند

بازی با آمار بس است، با بی تدبیری مردم ناامید شدند

دولت واقعیات را باید ببیند و به امار واقعی و آنچه که در جامعه جاری است استناد نماید و با کلمات امیدوارکننده به مردم دلخوشی ندهد چرا که تدبیر واقعی در چاره سازی برای حل مشکل است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، سه سال گذشت و وارد چهارمین سال شدیم  قول صد روزه داده شد حال بیش از هزار روز گذشته است به مردم کردستان وعده های بسیاری داده شد که با سرکار آمدن دولتشان از توسعه و پیشرفت و اشتغالزایی برخوردارمان کنند هر روز به امید تحقق این شعارها از خواب بیدار شدیم اما گویا فقط یک رویا ی شیرین بود.

همیشه منتظر خبرهای خوش بودیم اما وقتی به روزنامه ها و جراید و رسانه ها نگاه کردیم دو کلمه سرتیتر اخبارشان بود:در کشور مشکل رکود و بیکاری داریم.

در این سه سال جوانان استان ما به جای اشتغال با این دو کلمه سرکار رفتند و به جای شغل معنی این کلمات را به خوبی یاد گرفتند.

دولت تدبیر و امید با سخنان شیرین «امید» داد اما عملکردش «نا امیدمان» کرد یک روز به برجام یک روز به برداشتن تحریم و یک روز با آمار کاهش تورم یک روز هم با فیش های نجومی!

جوانان سرزمینم ایران به ویژه کردستان سرخورده از این اوضاع هر روز با خیابان گردی و دنبال کار رفتن روز را به شب می رسانند و باز امیدوارانه منتظر تحقق وعده ها هستند.

لیسانسه ها دست فروش خیابان ها شده اند و در آمار دولت شاغل محسوب می شوند و آن را اشتغالزایی توصیف می کنند.

در آمار هم تورم کاهش یافته است و هم اشتغال افزایش ولی در واقعیت گرانی و بیکاری بیداد می کند اجناس ضروری و مایحتاج مردم درصد درصد افزایش یافته اما تورم نقطه به نقطه کاهش و این مصداق ضرب المثل معروفی است که می گوید :« دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس!».

تعریفی که در اقتصاد در مورد تورم گفته می شود عبارت است از محاسبه نرخ تورم متوسط در 12 ماه چرا که شاخص‌های نقطه به نقطه و ماه به ماه قابل تعمیم به یک سال نیستند و نمی‌توان کل 12 ماه را با آن نگاه کرد ولی انچه امروز ما شاهد هستیم همیشه گفته می شود تور نقطه به نقطه کاهش داشته است و لی با این شرایط برای مردم قابل درک احساس نیست چون این حرف علمی نیست.

این روزها بعضی از خانواده ها حتی نان خالی را هم با باز کردن دفتر نسیه از نانوایی می گیرند و دیگر به فکر گوشت قرمز و مرغ و غذاهای عادی نیستند بلکه پدر خانواده دغدغه اش تهیه نان خشک برای سفره خالی اش است.

بر همه قیمت ها و اجناس افزوده شد اما تنها دولت توانست از افزایش یارانه پرداختی در 7 سال جلوگیری کند و از روز اجرا تا به امروز ریالی به مقدار این پرداختی اضافه نشد و لی هر روز شاهد افزایش نرخ آب و برق و گاز و سایر کالاهای ضروری بودیم.

دولت واقعیات را باید ببیند و به امار واقعی و آنچه که در جامعه جاری است استناد نماید و با کلمات امیدوارکننده به مردم دلخوشی ندهد چرا که تدبیر واقعی در چاره سازی برای حل مشکل است.

انتهای پیام/b.tبرچسب ها :

دولتتدبیرچارهآماربیکاریرکود

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر