ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 24 تیر 1395 / 13:42|کد خبر : 1251|گروه : اقتصادی

گزارش/

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

بخاطر اختلافات بین دستگاه های داخلی شهرستان احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره برای بیمه شدگان این مجموعه با اما و اگر همراه شده است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، در تاریخ سوم اردیبهشت ماه سال 1394 خبری در خروجی سایت ها با عنوان «واگذاری زمین رایگان برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره توسط شورا و شهرداری این شهر» قرار گرفت و نقطه امیدی در دل کارگران و بیمه شده های این نهاد روشن گردید.

طبق این صورتجلسه که با حضور دکتر فولادی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان کردستان،بهرام فاتحی فرماندار دیواندره،بهزاد اسماعیلی شهردار وقت،اعضای شورای اسلامی شهر،زاهد رسولی رئیس شعبه تامین اجتماعی دیواندره در دفتر شهرداری امضا شد مقرر گردید که قطعه زمینی با کاربری درمانی واقع در شهرک شهدا با پلاک ثبتی 5803 فرعی از 58 اصلی که در مالکیت شهرداری است مساحت 3000 متر به صورت رایگان از این زمین برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان واگذار و در اختیار سازمان قرار گیرد.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

بعد از اتمام جلسه، حضار از زمین محل احداث درمانگاه در شهرک شهدا بازدید کردند. شهردار وقت  نیز با تبیین موقعیت زمین مذکور اظهار داشت که محل پیشنهادی در جای مناسبی برای این کار قرار دارد و برای انجام این امر از نظرات کارشناسان شهرداری بهره گرفته شده است.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

در ادامه رایزنی ها و پیگیری برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهر دیواندره سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، دیواندره، کامیاران در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نوشت.

جناب آقای دکتر تقی نوربخش

مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی

سلام علیکم

اخیراً اطلاع یافتم که به زودی کلنگ ساخت یک بیمارستان در شهرک سلامت اصفهان زده خواهد شد ، این خبر از این جهت که گستره چتر حمایتی آن سازمان هر روز قشرهای بیشتری از جامعه را پوشش می دهد موجب مسرت و خوشحالی است و از سوی دیگر موجب تاسف و تعجب ، چرا که شهرستان دیواندره و کامیاران از حوزه های انتخابی اینجانب مجموعاً با دارا بودن جمعیت بیمه شده ای قریب به یکصد هزار نفر هنوز از نعمت یک درمانگاه محروم مانده اند. حال اینکه در اصفهان با دارا بودن ۱۴ بیمارستان ، درمانگاه و کلینیک اختصاصی تامین اجتماعی باز هم احداث مراکز درمانی در دستور کار قرار مییگیرد. لذا با تمام احترامی که برای مردم بزرگوار و شریف اصفهان قایلم پیگیری مطالبات موکلینم را از متولیان امر بعنوان بخشی از وظایف خود دانسته و انتظار دارد به جهت تحقیق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات آن سازمان توجه جدی به مناطق مذکور نموده و نتیجه را جهت تنویر اذهان مردم شریف منطقه به اینجانب امر به ابلاغ فرمایند.

در خاتمه توفیقات روز افزون جنابعالی و همکاران خدوم و تلاشگران را در خدمت به جامعه بیمه شدگان و ایران اسلامی عزیز از خداوند منان خواستارم.

سید احسن علوی

نماینده مردم شریف سنندج ، دیواندره و کامیاران

اما پس از گذشت یک سال نظر شورای شهر دیواندره تغییر کرده و تمامی مفاد صورتجلسه را ملغی نموده و در نامه ای که رئیس شورای شهر در مورخه 13 خرداد به سرپرست شهرداری نوشته است به صورت دستوری به وی ابلاغ نموده که از هرگونه اقدامی که منجر به واگذاری زمین مذکور شود خودداری نماید و هرگونه اقدام در این زمینه مستوجب عواقب برای شهردار خواهد بود ودلیل رئیس شورای شهر این است که مفاد صورت جلسه به تصویب شورا نرسیده است و آن را فاقد وجاهت قانونی می داند و این در حالی است که صورت جلسه را خود رئیس شورا امضا نموده است.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

و در ادامه این دعوا رئیس شورا در نامه ای دیگر به مورخ 20 خرداد 95 به سرپرست شهرداری از واگذاری اراضی حق السهم شهرداری با کاربری های مختلف به ادارات دولتی تذکر داده است.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

روز گذشته زاهد رسولی رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه دیواندره در مصاحبه ای با خبرنگاران شهرستان در مورد این صورت جلسه و مراحل احداث درمانگاه تامین اجتماعی گفت: زمینی که شهرداری و شورای شهر قول مساعد برای واگذاری رایگان آن داده بودند اکنون آنها سرباز زده اند و طی قرار کارشناسی خواهان پرداخت متری 400 هزار تومان که کل 3 هزار متر معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان می باشد هستند و البته طبق نظریه کارشناسی زمین مربوطه نیز پلاک ثبتی آن با پلاکی که قول داده بودند فرق دارد.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

وی افزود: مهندس حسن زاده سرپرست شهرداری نیز طی نامه ای در تاریخ 8 تیرماه 95 از اداره ما خواسته است که اگر خواهان زمین هستید و قصد تملک آن را دارید ظرف یک هفته مهلت دارید بهای آن را پرداخت کرده و صاحب زمین شوید و در غیر این صورت در پایان یک هفته مهلت اگر اقدامی صورت نگیرد به منزله انصراف شما از خرید آن می باشد و ما براساس نیاز خود آن را تغییر کاربری می دهیم.

کارشکنی و بد قولی در احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره+سند

رسولی در ادامه اظهار داشت: در صورت واگذار نشدن زمین کار احداث درمانگاه به تعویق خواهد افتاد و شاید به دلیل کم میلی ادارات مافوق نیز به فراموشی سپرده شود و با این کار حدود 24 هزار بیمه شده تامین اجتماعی از نعمت بهره وری از این درمانگاه بی بهره خواهند شد که اغلب مردمان بی بضاعت و کم درآمد هستند و این خود با مسئولیت رئیس شورای شهر که رئیس خانه کارگر شهرستان نیز هستند منافات دارد.

در میان این دعوا باید به مسئولین دو دستگاه گوشزد کرد کسانی که در این بین ضرر خواهند کرد مردم بیچاره و رنجدیده شهرستان هستند و آنها قربانی خودخواهی های شما می شوند و کاری که عام المنفعه می باشد نباید محل تسویه حساب شخصی و اداری شود.

 با توجه به آمار بیمه شدگان، مسافت زیاد تا شهر و محرومیت منطقه نیاز به استقرار درمانگاه تامین اجتماعی در بخش از ضروریات منطقه می باشد.

از آنجا که عمده بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان دیواندره از قشر ضعیف و کم درآمد جامعه هستند و دربخش های مختلف همانند قالی بافی، کارگران ساختمانی ، رانندگان وغیره افرادی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند و اغلب محتاج هستند، خدا از کسی که در مورد این اشخاص کوتاهی کند نخواهد گذشت.

انتهای پیام/برچسب ها :

تامین اجتماعیدرمانگاه تامین اجتماعی دیواندرهکارشکنیبدقولیدیواندرهشورای شهربیمه شدگان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر