ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 21 تیر 1395 / 21:16|کد خبر : 1239|گروه : اجتماعی

آرامستان های دیواندره نیازمند توجه بیشتر مسئولین شهری

آرامستان های دیواندره نیازمند توجه بیشتر مسئولین شهری

آرامستان های شهر دیواندره متاسفانه به علت سهل انگاری دستگاه های مربوطه به وضعیت بسیار تاسف باری مبدل شده و چهره ای بسیار زشت به شهر داده است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر، در شهر دیواندره یک قبرستان قدیمی و بهشت محمدی در حومه شهر وجود دارد و این آرامستان ها  متاسفانه به علت سهل انگاری دستگاه های مربوطه به وضعیت بسیار تاسف باری مبدل شده و چهره ای بسیار زشت به شهر داده است و شاید اگر با کمی همت نسبت به  پاک سازی و کاشت نهال در قبرستان قدیمی صورت می گرفت امروزه شاهد مکانی آرام بخش برای بازماندگان و چهره ای زیباتر در داخل شهر می شدیم.

باید پرسید چرا ما باید نسبت به همه چیز شهرهای دیگر غبطه بخوریم حتی درمورد ارامستانهای شهرمان؟!

اما در مورد قبرستان جدید که متاسفانه بخاطر پیشنهاد شهردار وقت در مکانی بسیار بد قرار گرفته و چنانچه شاهد هستیم این قبرستان فاقد سرویس تردد بوده و افراد نیازمند متاسفانه کمتر می توانند به زیارت اموات خود بروند

از مشکلات آن می توان به این موارد اشاره کردکه شهرهای دیگر گامهای بسیار خوبی در این زمینه برداشته اند اما مسئولین شهری دیوانده در زمینه چنین مسائلی غفلت نموده و گویا گوشی برای شنیدن درد مردم ندارند و برایشان کوچکترین اهمیتی ندارد.

1-نبود چراغ راهنما و علائم خطر و سرعت گیردر هر دو باند  در ورودی بهشت مهمدی به علت قرار گرفتن در مسیر جاده سنندج و خطر ساز بودن آن.

2-وجود دوقطعه خالی در این ارامستان  و عدم استفاده از ان چرا که هم اکنون قبرها در مکانی بسیار بد که قبل گودال بوده و با خاک و.. پرشده قرار گرفته و موقع کندن قبر متاسفانه به جای کاهش درد بر درد آنها می افزاید چرا که همگی شاهد قرار گرفتن عریزانشان در مکانی بسیار بد هستند و اگر  مسئولین ما به ارامستانهای دیگر شهرها سر بزنند چقدر مرتب و تمیز و اصولی و بر اساس فقه قبرها کنده شده و چه احترامی برا بازماندگان قائل هستد به طور حتم شهردار و شورای دیواندره شاید به خود بیایند.

3- محل عبور مردم فاقد سنگفرش بوده و متاسفانه در فصل بارندگی وضعیت بسیار نامطلوبی برای مردم ایجاد می کند و نبود شیر آب در مکانها با فواصل مختلف جهت تامین آب برای آبیاری نهال های کاشته شده توسط مردم می باشدکه در این محوطه فقط  یک شیر آب وجو دارد.

4-نبود سیستم روشنایی مناسب در محلهای مختلف ارامستان بهشت محمدی.

5- نبود پارکینک مناسب که متاسفانه به یک معضلی بسیار جدی در مواقع فوت اموات مردم تبدیل شده است.

لذا با ذکر تمام این موراد در خواست ساماندهی هر چه سریعتر این امر را از مسئولین ذیربط داریم تا از غم خانواده های داغدار کمی کاسته شود.

انتهای پیام/برچسب ها :

آرامستاندیواندرهبهشت محمدیقبرستانمسئولین شهری

نظرات کاربران :

کار [دوشنبه 21 تیر 1395 | 21:44] پاسخ

شهرداری وشوراهای با احترام لطفا پاسخ دهند...

احمدی [سه شنبه 22 تیر 1395 | 10:42] پاسخ

موارد بسیار مهم و جدی هستند شاید اولین اقدام توقف تدفین اموات در قطعه حاضر و تدفین در قطعه های خالی باشد و این موارد مطرح شده نیاز به پیگیری و انتخاب فردی متعهد و مسول می باشد قبلا هم در سایت این موارد رو خوانده بودیم اما شهرداری تنها به رفع تکلیف خود و تبرئه خود پاسخگو بودند و هیچ کاری رو انجام ندادند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر