ســرخـط خـبــرهـا :
دوشنبه 21 تیر 1395 / 14:03|کد خبر : 1237|گروه : اجتماعی

عبورومرورپرخطر ادوات کشاورزی در شریانهای اصلی و عدم کنترل بر این مسله

راه سازان برای ماشین آلات کشاورزی در کردستان راهی بسازند

راه سازان برای ماشین آلات کشاورزی در کردستان راهی بسازند

عدم تدابیر مناسب راه سازان برای تعبیه راههای ادوات کشاورزی در استانی همانند کردستان که یکی از قطب های کشاورزی است و همچنین دارای محور پرتردی همانند محور بانه می باشد نیازمند اقدامی ایمن در این زمینه می باشد.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،استان کردستان که در کشاورزی و تولیدات دامی دارای جایگاه ویژه ای درکشور است و شخم زدن که  الفبای اولیه هر کشت و برداشتی است و مدیریت ادوات کشاورزی از اصول ایمنی می باشد و کم توجهی به ان مقدمه تراژدی های دردناکی خواهد بود.

در فصل شخم بهاره و پاییزه  ترافیک عبور و مرور ادوات کشاورزی نسبت به ماههای دیگر سال بالا می رودکه باعث بروز مشکلاتی در عبور و مرور شریانهای اصلی کشور  خواهد شد یکی از رفتارهای پرخطر در این فصل تمایل رانندگان ماشینهای کشاورزی  به رانندگی در جاده های برون شهری است مطمنا سرعت کم در جاده های بدون پهنای کافی ریسک زیادی را به این جاده های نا ایمن تحمیل خواهد کرد البته یکی از دلایل گرایش رانندگان در ورد به شریان های اصلی  تخریب جاده های بین مزارع و همچنین تخریب جاده خاکی موازی با شریان اصلی است که راه و شهرسازی در احیای این جاده ها نیاز است برخود جدی با کشاورزان متخلف نماید.

این ریسک در هنگام شب تشدید می شود چون هیچ گونه چراغ راهنمایی در ماشین های کشاورزی استفاده نمی شود ویا اگرهم تعبیه شده است به دلیل سرویس نشدن همیشه خاموش و با امدن به جاده های اصلی مقدمات حادثه تلخ را رقم خواهند زد مطمنا سرعت زیاد بالای 90کیلومتر یک دستگاه سواری و قرار گرفتن تراکتور در نقطه کور جاده با سرعت 20کیلومتر به حادثه ای تلخ می انجامد تصورش شاید تلخ باشد اگر با سرعت 90کیلومتر به یکی از تونل های منتهی به سنندج وارد شوی و همان لحظه یک تراکتور در حال عبور در تونل حرکت کند عدم تدابیر مناسب راه سازان برای تعبیه راههای ادوات کشاورزی در استانی همانند کردستان که یکی از قطب های کشاورزی است و همچنین دارای محور پرتردی همانند محور بانه می باشد نیازمند اقدامی ایمن در این زمینه می باشد.

یکی دیگراز مشکلات عدم وجود تابلوهای راهنمایی رانندگی مناسب کشاورزی در استان کردستان است راه و شهر سازی برای هر خطری با هماهنگی ادارات ذیربط موظف به نصب علایم راهنمایی رانندگی است این سوال مطرح است ایا ادوات کشاورزی منبع وکانون خطر در جاده های محسوب نمی شوند؟ ایا نباید برای پیش گیری راهی ایمن را در پیش گرفت تا خانواده های داغ دار نشوند؟ ایا گذاشتن جریمه رانندگی و به حساب اوردن این وسایل به عنوان وسیله نقلیه موتوری برای راهنمایی رانندگی سخت و غیر ممکن است؟

 عدم پوشش بیمه ادوات کشاورزی در هنگام بروز مشکلات جدی برای کشاورزان پیش می اورد و زیر پوشش بردن ادوات کشاورزی و اجباری بودن  می تواند برای بیمه گران منبع درامدی باشد ولی دلیل امتناع از ان معلوم نیست ولی میطلبد با دیدی فنی مهندسی این چالش که مقدمه حوادث خواهد بود مورد تحلیل کارشناسان ذیربط قرار گیرد تا این شکاف موجب از بین رفتن منابع مالی و انسانی نشود

یوسف نادری ( عضو شورای ترافیک شهرستان دیواندره )

انتهای پیام/برچسب ها :

ترددادوات کشاورزیکردستانراهنمایی و رانندگیتصادفکشاورزانراه سازی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر