ســرخـط خـبــرهـا :
یکشنبه 22 شهریور 1394 / 12:36|کد خبر : 122|گروه : اجتماعی

فرماندار دیواندره در جلسه برررسی مشکلات شوراهای شهرستان:

عدم آموزش اعضای شورای روستاها نقطه ضعف آنها در شهرستان است

عدم آموزش اعضای شورای روستاها نقطه ضعف آنها در شهرستان است

فرماندار دیواندره در جلسه برررسی مشکلات شوراهای شهرستان با حضور رئیس شورای عالی استانهای کشور گفت: یکی از معضلاتی که در شوراهای روستاها وجود دارد عدم آموزش اعضای شوراست و این یکی از نقاط ضعف آنها در شهرستان است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،صبح امروز بهرام فاتحی فرماندار دیواندره در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی سطح شهرستان با حضور رئیس شورای عالی استانهای کشور در سالن جحلسات فرمانداری گفت: هر گاه در جامعه ای تفکر شورایی و کار کردن و استفاده از فکر جمعی عملی شود قطعا آن جامعه بهتر برنامه ها و سیاست هایش را در مسیر درست قرار  خواهد داد.

وی افزود: وقتی بحث از شورا و همفکری می شود چند نظر و فکر با هم جمع شده و یک موضوع را بررسی و آن را عملیاتی می کنند و مشخص است که از یک فکر و خود رای بودن بهتر است.

فاتحی اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی دو شهر زرینه و دیواندره تلاش های خوبی را در دوره چهارم داشته اند و در شهر دیواندره بسیاری از پروژه های عمرانی که شروع شده یا شالوده آنها بنا نهاده شده است در طول حیات این شهر که قدمتی 56 ساله دارد کم سابقه بوده است.

فرماندار دیواندره خاطرنشان ساخت: دیواندره به دلیل مسیر به مثابه میان گذر مشهور بوده و غالب تفکر شهرداران گذشته نیز بر مبنای این تقکر بوده است و خدمات شهری آنچنانی ارائه نگردیده و برای اینکه شهر از این وضعیت بیرون بیاید از سرمایه های موجودکه در اختیار دارند استفاده کمتری شده است.

وی افزود: شهر دیواندره در طول قدمت خود تنها یک میدان داشت که با تلاش شوراهای جدید علیرغم نیاز به بودجه احداث چند میدان را شروع نموده اند که در جای خود کار بزرگی است.

فاتحی به برنامه های ارائه شده توسط شورا اشاره کرد و گفت: اگر اعضای شورا پیگیر شوند و بحثی که در سرمایه گزاری در  بلوار ساحلی و ورودی شهر را از فکر به عرصه عمل برسانند به اندازه  چند کارخانه برای شهر مفید خواهد بود با سرمایه گذاری اندک و فوری زمینه اشتغال  بسیار مناسبی را در شهر به وجود می آورد.

وی در ادامه گفت: اعضای شورای شهر زرینه نیز فعال بوده و فعالیت های خوبی از خود نشان داده اند .

فرماندار دیواندره به خصوصیات شهر زرینه پرداخت و اظهار داشت: شهر زرینه در حدود 12 سال است که به شهر تبدیل شده است تا چند سال پیش نیز همان تفکر روستا بودن روی افکار مسئولین و عملکردشان در مورد آن بود اما در دو سال گذشته  اعضای شورا و شهردار این شهر با اجرای برنامه های عمرانی و فرهنگی مناسب چهره آن را تغییر داده اند.

فاتحی گفت: معضلاتی که در شوراهای روستاها  داریم عدم آموزش اعضای شوراست و این یکی از نقاط ضعف شورا در شهرستان است شوراهای ما با شرح وظایف خود آشنا نبوده و در واقع در شهرستان ما یکی از بزرگترین معضلات بخشداران و فرمانداری مشکلاتی است که با شوراها دارند و متاسفانه این تفکرات هم به دهیاران منتقل شده است.

فرماندار دیواندره در پایان افزود: شورا متولی معرفی دهیاران هستند و دهیار محصول شورا در روستا است و دهیار باید فعالیتی انجام دهد و مردم را در روستا توانمند کند و باعث ماندگاری روستاییان در آنجا شود اما وقتی دهیار از دستگاه های مربوط درخواست زمین و مسکن شهری کند با واقعیت وجودی دهیار متناقض می باشد.

انتهای پیام/برچسب ها :

شورای اسلامیدیواندرهدهیارانسارال خبرفرماندار دیواندره

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر