ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 10 تیر 1395 / 12:51|کد خبر : 1218|گروه : سیاسی

یادداشت/

نان نظام را می خورند و دل در گرو ضد نظام دارند!

نان نظام را می خورند و دل در گرو ضد نظام دارند!

افرادی که پس از ناکامیهای انتخابات دور دوم مجلس بسیار پر کار ظاهرشده و نقشهای متفاوتی را در عرصه فضای مجازی ایفا میکنند و رفتارهای دو پهلو را دستمایه کرده تا به هر قیمتی که شده اظهار وجود نمایند.

به گزارش سارال خبر به نقل از کُردتودی، این پرکاری همانند پرخوری، آفتهای زیادی را بدنبال دارد که شاید خود کمتر به آن توجه کند. در جریان انتخابات، خود متوجه زیاده روی خود گردید و بلافاصله در یک چرخش عجیب با دفاع از پیشمرگان مسلمان و تمجید از یکی از همسنگران سابقش که بتازگی پستی گرفته بود این پشیمانی مشاهده میگردید.

موضعگیری عجولانه و نابخردانه علیه نامزدی و دفاع خشک و بی منطق از نامزدی دیگر ، دو کاندیدای مجلس که شانس رای آوری آنان در شرایط برابر درمقابل رقیب کم نبود را به ورطه ناکامی کشانید و در نهایت با واکنش یکی از این کاندیداهای راه نیافته به مجلس که مقصر اصلیش ایشان بود ، مواجه گردید که از آن به «پیاوه تی سه ر به خو» یا به تعبیر دیگر مخدوم بی عنایت میتوان نام برد.

پرسه های سیاسی به چهارگوشه کشور و اظهار نظرهای غیر کارشناسانه در حوزه های غیر مرتبط یکی از آفتهای بزرگ ایشان میباشد که شاید خود گواهی از پیری عقلی زودرس باشد . وی در حالی در گفتگو با روزنامه های اصلاح طلب خود را مربی اخلاق معرفی میکند که توهین آمیز ترین حرفها را به عقبه سیاسی خود و همسنگران سابق در طول انتخابات دور دوم مجلس فعلی روا داشت او در این برهه اصلی ترین رسالت هرکس را نهادینه کردن اخلاق در جامعه معرفی کرد در حالی که بیانیه 29 ماده ای ایشان علیه فردی از کاندیداها گواهی بر دوری خود از جرگه اخلاق و تقوا میباشد.

تذبذب و تزلزل در افکار سیاسی ایشان، دستش را در عرصه سیاسی رو کرد و اما در حوزه دانش و علوم طبیعی است به اندازه معلوماتش بداند ولی مواضع متزلزلش در مسائل سیاسی، قطعا دیدگاههای علمی ایشان را هم مورد تشکیک قرار میدهد.معمولا هم سالان ایشان به دور از دنیای سیاست بدنبال تحقیق و پژوهش و کتابت اندوخته های خود میباشند ولی ایشان با جوله های سیاسی، روزی در مراسم ختم بخاری در زاهدان حضور دارد روزی از حقوق تالشیان دفاع میکند هر از چند روزی هم در راهرو های مجلس به افاضه سیاسی میپردازد، روزی مصاحبه های جنجالی به راه می اندازد.

در تازه ترین اظهار نظرهای این ققنوس معانی درگیریهای شهرهای اشنویه و سرو آباد را مورد تشکیک قرار دادند. این اندیشمند بسیار گوی و کم اندیش که سخت در سر چند راهی قرار گرفته است بعضا افاضاتی دارند که موجودیت و هویت خود را زیر سوال میبرد ایشان که به یمن عقبه ارزشی ایثارگری سیاسی خانوادگی ، دوره ای نمایندگی را درمجلس تجربه کردند و حال ، خود را مخزن اطلاعات سیاسی و قوانین میداند مهر فرزندی را زود فراموش کرده اند از رفتارهای چند پهلویشان چنین بر می آید که از گذشته خود پشیمان و نادم هستند. 

فعال سیاسی اصلاح طلب که خود را پاشنه آشیل اصلاحات در کردستان میدانید(هرچند که چنین نیست) آیا فکر کرده اید شما که سنگ توسعه و پیشرفت کردستان را به سینه میزنید مگر نیاموخته اید که امنیت شرط اصلی سرمایه گذاری و رونق و پیشرفت میباشد؟ کسی که برای این اشرار که امنیت جامعه و موضوع سرمایه گذاری را به چالش کشیده اند دعوت نامه برای ورودشان  به ایران نفرستاده و یا فرش قرمز زیر پایشان پهن نکرده اند اگر بصیرت سیاسی داشته باشید خوب میدانید که این فریب خوردگانی که شما آنان را با مدافعین امنیت و آسایش مردم یکی میدانید به تحریک چه کسی و یا کسانی وارد کشور شده اند؟  چرا سیاسی یک بام و دو هوا را پیش گرفته اید ؟  هم میخواهید دل گروههای تروریست را از خود نرنجانید و هم افاضه ای در حوزه سیاست داشته باشید.!  شما که هر صبح و شام در شبکه های قومی پرسه میزنید قطعا اخبار آنان را هم رصد میکنید و اگر انصاف داشته باشید میبینید که چه کسی دایه دلسوزتر از مادر کردستان ایران شده است.

اگر انکار کنید این بلاهت عقل را میرساند و اگر قبول کنید و غیر مسئولانه قضاوت کنید مجرمید.حال اگر دلت در گرو کردستان است ببین چه کسی این آرامش را برهم میزند؟  اگر در برابر مخل و مهاجم آسایش مردم سکوت کنید به حکم بسیاری از احادیث و روایت موثق مقصری. نمایندگان فعلی مجلس را به سکوت در مقابل این درگیری متهم کرده و ایجاد شبهه میکنید و آنانرا بر بی موضعی شماتت میکنید البته اگر چشم باز کنی یکی از همان نمایندگانی که به آرمانهای خون پدرش پایبند است موضعگیری تندی هم علیه درگیریهای اخیر کرد ولی به مذاق شما وهم فکرانتان خوش نیامد و پوشش ندادید و اصلا آنرا نشنیدید.

گویا فقط سنسورهای شنوایی شما در برابر موارد و مسائل حاشیه دار حساس شده اند. گویا قصد دارند با همه عقبه های خود وداع کنند باید از ایشان پرسیده شود شما که عرقی نسبت به گذشته خود ندارید چطوری میتوانید برای جامعه خود دلسوزی کنید؟  شاید این همه هیاهو ی اخیر بیشتر به خاطر مطرح بودن نامتان در بین جامعه میباشد. نقل است در روستایی فرزندی شلوغ و ماجراجویی بود که از شدت شلوغی کسی به او اهمیتی نمیگذاشت و هرکاری میکرد که صدای کدخدا و بزرگان روستا را در بیاورد کسی به او وقعی نمیگذاشت.

این کودک ماجراجو خیلی دوست داشت به هرطریق ممکن نامش مطرح شود. چون کسی اهمیت نمیداد روزی بخاطر اینکه اسمش در بین اهالی آورده شود مجبور شد در آب انباری روستا خرابکاری کند که اگر پرسیدند چه کسی اینکار را کرده نام فلانی آورده شود. او حاضر بود نامش مطرح شود بهر قیمتی که ممکن باشد.!!!  این شرایط بی ربط با حکایت ایشان نمیباشد ایشان که در منفی بافی و انتقادات بی اساس، گوی سبقت را از رسانه های بیرونی ربوده اند و از هر اظهار نظری در عیان و نهان ابا ندارند و نهایتا هم انتقادات تند خود را روانه جامعه کرده و باشبهه افکنی افکار را مغشوش میکند تا شاید یکی پیدا شود با او برخورد کند شاید بتواند ژست اپوزسیون بگیرد که بعید میدانم کسی این کار را انجام دهد و این حسرت همچنان بر دل ایشان خواهد ماند. ایکاش کمی از انوار علم و معرفتی که فقط علمش را یاد گرفته در اعماق وجودش اثر میکرد.

یادداشت: طاها توفیق                                                                                                       

انتهای پیام/برچسب ها :

نظامضد نظامانتخابات دور دومدو پهلودل در گرو

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر