ســرخـط خـبــرهـا :
پنجشنبه 3 تیر 1395 / 18:28|کد خبر : 1195|گروه : اجتماعی

یادداشت/

شورای شهر برای هرگونه تصمیمی باید پاسخگو موکلان خود باشند

شورای شهر برای هرگونه تصمیمی باید پاسخگو موکلان خود باشند

شورای شهر خود با تصمیات درست یا غلط نقش بسیار مهمی در توسعه شهر دارند و برای هر گونه تصمیمی باید نسبت به موکلان خود پاسخگو باشند و در هیچ مقطعی این پاسخگویی از بین نخواهد رفت و وجدان خود را قاضی القضات عملکرد خود بدانند.

سارال خبر- از زمانی که کودکی بیش نبودیم ودر این شهر هر روز دیدگان خود را به سیمای شهر گشودیم و هر روز انتظار تعییری بزرگ در شهر بودیم شاید شاهد چهره های دیگر از شهر باشیم اما کمتر تحولی در این خصوص دیده ایم.

در چند سال اخیر که شوراها گامی در جهت مردم سالار پا به عرصه وجود گذاشته اند شاهد تحول متفاوت تری بوده ایم آنچه که بر سیمای شهر تاثیر گذاشته در زمان حال و گذشته تفاوتی که دارند در میزان تصمیمات بوده که درست یا غلط بودن آن به عهده مردم شهر است.

شورای شهر خود با تصمیات درست یا غلط نقش بسیار مهمی در توسعه شهر دارند و برای هر گونه تصمیمی باید نسبت به موکلان خود پاسخگو باشند و در هیچ مقطعی این پاسخگویی از بین نخواهد رفت و وجدان خود را قاضی القضات عملکرد خود بدانند.

موارد زیر وضعیت عملکردی شوراها می باشد که تاکنون  برای هر کدام سوالات بسیاری در اذهان مردم این شهر نهفته است که می طلبد که در جلسه ای علنی درمکانی عمومی پاسخگو عملکرد خود باشند تا شاهد نامی نیک در تاریخ شهرمان از آنان باشیم.

الف : عمرانی

آنچه رخ داده در برخی مورادهم چون توسعه فضاهای سبز -احداث میدان -تلاش برای باسازی فضاهای سبز – مشارکت دادن  بخش خصوصی و...قابل تحسین بود و در برخی دیگر بدون کار کارشناسی دقیق و اصول شهرسازی و.. صورت گرفته و امروزه نقص های آن و ضررهایی که به مردم این شهر وارد شده خود جای تامل دارد  که می توان به این موراد اشاره کرد

1-از بین رفتن پارک قدیمی شهر با بریدن درختان و اکوسیستم طبیعی ان که براستی برای احیای آن باید عمرها و زمانهای زیادی بگذرد تا به وضع اولی برگردد البته چمن کاری را نمیشه گفت احیاء کاری چرا پارک با درختهای کهنسالش عظمت خاص خود را داشت .

لازم به ذکر هست که یک بار به بهانه وجود معتادان در این شهر و یک بار به بهانه ریختن زباله توسط همسایگان اطراف پارک و یک بار هم به بهانه وجود کلاغها اقدام به بریدن درختان کردند و با ید به ابتکار این افراد  آفرین گفت.

2-از بین رفتن چشمه ها و ابهای جاری در سطج شهر با ساخت پاساژ که براستی از این نهرها می توان برای زیبا سازی  شهر استفاده ای زیادی نمود

3-حذف میدان اصلی بدون رعایت مسائل زیادی که در سایتهای مختلف راجع به آن بحث شد و متاسفانه تنها پارک ملت قربانی این طرح گردید و با اینکه طرح به مسابقه گذاشته شده بود و شهردار و شورای شهر با آن مانور زیادی دادند اما افسوس که امروز تنها شاهد هدر دادن پول بیت المال شدیم و آن طرح رویایی همانند از خواب پریدن به رویایی مشوش مبدل گردید ( لازم به دکر هست این طرح جدای از مسال فنی به جهت اینکه از اول خیابان امیر کبیر( اورژانس) هر دو طرف خیابان ازفضاهای اداری مملو گشته و کمتر مغازه ای در این راستا قرار دارد عملا طرحی بدون ایجاد توسعه شهری بوده است.

4-انتخاب شهردار و سر پرست بدون شهرداری بدون  رعایت زمان عمرانی شهری و عدم نظارت دقیق بر عملکرد آنان و دخالت در کارهای شهردار.

5-نبود راهکاری درست و اصولی برای سد معبر خیابانها البته جدیدا اقدام به خط کشی پیاده رومثل خط کشی مدارس نموده که  بیشتر به یک شوخی شبیه هست تا نظم به معابر شهری البته نا گفته نماند که عامل اصلی این امر خود شهر وندان هستند که حق شهروندی را رعایت نمی کنند اما این امر مانع از نظارت شهرداری نمی شود.

6-شهر دیواندره تنها یک خیابان طویل و دراز دارد و هر کی کار می کند روی ان متمر کز می شو د و گویا اینکه سایر خیابانها و شریانهای دیگر شهر مهم نیست و هیچ طرحی هم برای توسعه سایر خیابانها انجام نشده است حال اگر این شهر چندین خیابان داشت عوامل مربوطه چکار باید می کردند؟؟؟؟؟؟

7-باز سازی آسفالت خیابانها که متاسفانه بدون نظارت  دقیق بوده وبه صورت سطحی اقدام به لکه گیری کرده و متاسانه دوام چند روزه هم ندارد.

8-فروش معابر و کوچک سازی خیابانها تنها بخاطر منافع اندک شهرداری برای تامین منایع مالی بدون در نظر گرفتن عواقب بسیار ناگوار آن در اینده البته در این امر مسولیت پذری و پاسخگویی همه عوامل هرگز قابل اغماض نیست.

ب: زیست محیطی و بهداشتی

1-جمع اوری زباله های سطح شهر به صورت سنتی و عدم فرهنگ سازی در این زمینه

2-نبود طرح و سایت بازیافت زباله و قرار گرفتن سایت دفن در محلی شیب دار در مسیر جاده اصلی سنندج و نزدیکی به رودخانه به علت نشت شیرباله زباله والوده  شدن ابهای زیر زمینی.

3-ساخت و ساز بی رویه در حاشیه رودخانه به دلایل متعدد ریست محیطی و اسیب رساندن حشیه رودخانه

4-نبود کشتارگاه صنعتی به جهت نیاز شدید شهرستان و عدم حذب سرمایه گذاران برای این امر

5-نبود مدیریتی قوی در راس فعالیتهای شهرداری به جهت جذب کمکهای دولتی و کاهش هرینه های شهرداری وکوچک سازی این واحد و جلوگیری از ورود جذب نیرو در راستای استخدامهای دولتی و انتصابهای فرمایشی خود عاملی بر افزایش میزان بدهی های شهرداری و کاهش فعالیتهای عمرانی شهرداری و به تبع ان عقب ماندگی شهری شده که متاسفانه با سرپرست نمی توان بر این امر غلبه کرد و شهردار باید توانمند و با مدیریت و فردی باشد که توانایی متقاعد نمودن مسولان بالا دست را برای جذب سرمایه و بودجه را  داشته باشد این نکته را هم نباید فراموش کنیم همه در انتخابات شعار به خدمت داده بودند.

ج:فرهنگی:

1-عدم فعالیتهای درست بر مبنای اصول زیبا شناختی برای توسعه بصری جامع که به جهت استفاده نکردن از هنرمندان و صاحب نظران شهردای با الودگی بصری را مشاهده می کنیم

2-نبود المانهای زیبا در شهر

3-نبود کار فرهنگ سازی احاد جامع در زمینهای مختلف که متاسفانه تنها باز خورد کار فرهنگی اعضائ شورا شهر برگزاری 2 کنسرت موسیقی و توزیع دوبار کتاب برای کودکان بوده که این امر زیاد در مقوله فرهنگی نمی گنجد وکار فرهنگی با استمرار به نتیجه می رسد .

4- حل ننمودن مشکلات محله های زور اباد  خلیفه اباد و جاده ساحلی ،ساماندهی دست فروشان ،جمع اوری وانتی ها ی میوه  فروش، صنعت گران و..  که همگی نشان دهنده ضعف مدیریت و عدم پیگری مستمر و نداشتن طرح و برنامه مدون برای حل این موارد هستد.

امید هست که اعضائ محترم شورای شهر در زمان باقیمانده  با کارهای ماندگار نامی ماندگار از خود بجای بگذارند و نسبت به موراد مطرح شده نسبت به افکار عمومی در جلسه ای پرسش و پاسخ عمومی پاسخگو باشند.

ارسالی از کاربران

انتهای پیام/برچسب ها :

شورای شهردیواندرهمشکلاتموکلانپاسخگوتصمیم

نظرات کاربران :

جمال [شنبه 5 تیر 1395 | 09:18] پاسخ

اعضائ محترم شورای شهر باید برای هر کدوم این موارد پاسخگو باشند واقعا حرف همه مردم هست سکوت را نمی شود تا این حد تحمل کرد .روزی همه چی روشن خواهد شد و با ید وجدان خود را قاضی خود کنید البته اگر تارامش روحی و روانی خودتون براتون مهم هست و و وجدانتان در مقابل عق تعالی ارام و سر بلند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر