ســرخـط خـبــرهـا :
شنبه 21 شهریور 1394 / 09:52|کد خبر : 113|گروه : سیاسی

امام جمعه موقت دیواندره:

مسلمان نباید هیچ وقت فریب دشمن را بخورد/ مهریه سنگین و مراسمات مجلل عروسی،جدایی زوجین را در پی دارد

مسلمان نباید هیچ وقت فریب دشمن  را بخورد/ مهریه سنگین و مراسمات مجلل عروسی،جدایی زوجین را در پی دارد

امام جمعه موقت دیواندره در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به موضوع وحدت در بین مسلمین گفت: دستهای پنهان و آشکار عامل پیدا شدن فتنه هایی گردیده که باعث تفرقه و اسلام هراسی و اختلاف بین مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار سارال خبر،ماموستا سید امجد قضایی امام جمعه موقت دیواندره در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به موضوع وحدت در بین مسلمین گفت: خدا کعبه را  قرار داده است  تا باعث قیام مسلمانان شود چون دین مقدس اسلام مکتب نجاتبخشی می باشد ونجات دادن تمام مستضعفین دنیا باید به وسیله دین وشریعت حضرت رسول(ص) انجام گیرد و بشریت از قید و بند اسارت مستکبرین عالم نجات پیدا کنند.

وی افزود: کنفرانس ها و اجتماعات متعددی در سال به عنوان اجتماعات تشریفاتی برگزار می گردد تا بتوانند درد ومشکلات انسانها که در قید وبند هستند یا مشکلات اقتصادی دارند نجات دهند اما در مقابل آن همه هزینه که صرف می شود نتیجه ای که باید فایده داشته باشد مشاهده نمی شود.

امام جمعه موقت دیواندره اظهار داشت: در دنیای اسلام اگر مسلمانان دنیا درانجمن اسلامی و کنفرانس عظیم الهی به نوعی که خدای بزرگ می فرماید بهره بگیرند و اتحاد وانسجام داشته باشند و در موسم حج  و جمع شدن تمام مسلمانان جهان در بیت الله شریف و مرقد حضرت رسول (ص) باید به عاملی تبدیل شود که مسلمانان تحت  اسارت و غارت و تعدی دشمنان اسلام قرار نگیرند.

ماموستا قضایی خاطرنشان ساخت:  قرآن دشمنان اسلام اعم از یهود ونصارا ومنافقان را به مسلمانان معرفی کرده است و تا زمانی که دنیا باقی باشد این دشمنی نیز برقرار است پس مسلمان نباید هیچ وقت فریب دشمن  را بخورد.

وی تصریح کرد:  دنیای اسلام در این چند سال اخیر با تحولاتی ازجمله  بیداری اسلامی رو برو بود که این تحولات هرچند به مقصد اسلام خواهی و هویت دینی شروع شد  اما دستهای پنهان و آشکار عامل پیدا شدن فتنه ها که باعث تفرقه و اسلام هراسی و اختلاف بین مسلمانان را به وجود آورد و قسمتی از خاک عراق و خاک سوریه تحت تصرف هجوم آنها قرار گرفت که چندین آواره و چندین شهید و آن همه خسارت به مردمان آن دیار وارد شد.

امام جمعه موقت دیواندره ضمن توضیح سراسری بودن دین اسلام گفت: دین اسلام دینی معتدل و میانه رو است دردنیای و تحقق آن یک امر حتمی و قطعی است و اسلام  روزی  به دین رسمی درمیان بشریت و تمام مسلمانان تبدیل خواهد شد پس مسلمان باید بصیرت داشته باشد و اینها را بفهمد و فریب نخورد.

 وی افزود: در بدو انقلاب که ملت مسلمان ایران متکی به ذات پروردگار و متکی به کلام خدا و متکی به شریعت حضرت رسول (ص) و رهبریت حضرت امام (ره) و همچنین انسجام ملت قیام کردند تا از سلطه بیگانگان نجات پیدا کنند و ارزش اسلامی خویش را به دست آوردند و از ابتدای انقلاب تا امروز هزاران بهانه و هزاران فتنه و هزاران تهاجم فرهنگی و ادعاهای نامشروع نسبت به این ملت بوده است و هست.

ماموستا قضایی در خطبه دوم به بحث ازدواج جوانان پرداخت و اظهار داشت: ازدواج و تشکیل خانواده در جامعه مطلبی بسیار مهم می باشد و برای انسان دیندار بسیار مهم است اگر انسان از روی تفکر و از روی آگاهی کامل درست فکر کند می داند که ازدواج تا چه حد تاثیر گذار است و مهم است و می تواند شخصیت انسان را کامل کند.

وی افزود: ازدواج تا جای مهم است مسائلی که خارج از قرآن وسنت حضرت رسول (ص) است نباید در بین ما رواج پیدا کند.

قضایی خاطرنشان ساخت: امروزه در امر ازدواج بسیار خیلی سختگیری می شود و خانواده ها با بستن مهریه های سنگین و مراسمات انچنانی فکر می کنند که شخصیت دختر را بالا  می برند و همه  اینها از نظر دین مشروع نمی باشد و در روز قیامت پدر ومادر باید پاسخگو باشند جز اینکه در قیامت برای دینش ضرر دارد در جامعه نیز اثر منفی بسیاری دارد.

امام جمعه دیواندره با اشاره به ازدواج آسان حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س) گفت:  مهریه سنگین و برگزاری مراسمات مجلل باعث جدای زوجین از همدیگر می شود و سبب شده است که جوانان تن به ازدواج ندهند واز نظر اقتصادی جوان فلج می شود واز پرداخت نفقه باز می ماند.

ماموستا قضایی در پایان اظهار داشت:مسئله نکاح از مهمات دین اسلام است باید برای بقای این سنت سختگیر نباشیم و توانای طرف را مد نظر داشته باشیم تا خدا از ما راضی باشد و فرزندانمان با عزت و عفت وپاکدامنی وارد زندگی شوند.

انتهای پیام/برچسب ها :

نماز جمعهتفرقهاتحاد مسلمانانازدواج جواناندیواندرهامام جمعه موقتماموستا قضایی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر