ســرخـط خـبــرهـا :
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 / 13:23|کد خبر : 1028|گروه : سیاسی

صدای اعتراض به جایی نرسید لوح تقدیر مدیرکل پاره شد

تقدیر از معلمان کردستان با یک لوح تقدیر خالی و عدم توجه به دغدغه های واقعی آنها

تقدیر از معلمان کردستان با یک لوح تقدیر خالی و عدم توجه به دغدغه های واقعی آنها

در هفته معلم، تقدیر از معلمان با یک لوح تقدیر خالی به دور از هر گونه توجه به دغدغه های واقعی آنها و خانواده هایشان انجام گرفته و این مراسمات به پایان می رسد غافل از اینکه قشری که اینگونه بی توجه از کنار مشکلاتشان گذشته اند کسانی هستند که مسئولیت سنگین آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده گرفته اند.

به گزارش سارال خبر، تقارن هفته معلم و هفته کارگر، یاد آور نکته جالبی می تواند باشد و آن اینکه هر دوی این قشر شاید نوع کارشان متفاوت باشد اما دردهایشان از یک جنس است.

کارگران چرخه های اقتصاد را با دست های پینه بسته شان می چرخانند و معلمان نیروهای متخصص عرصه اقتصاد را پرورش می دهند.

 دریافتی های ماهانه معلمان و مزایای ناچیزی که برای آنها در نظر گرفته شده است، در شرایط نابسامان اقتصادی کشور، جوابگوی هزینه های زندگی آنها نبوده و نیست.

در کشورهای توسعه یافته با توجه به اینکه اهمیت بالای آموزش و پرورش را در توسعه اقتصادی درک نموده اند، جایگاه معلمان به عنوان اهرم اجرایی این مسئولیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نیازهای معنوی و مادی آنها را در حد اعلا برآورده نموده اند تا بدنه آموزش و پرورش آنها از آسیب های ناشی از برآورده نشدن نیازهای معلمان، مصون بماند.

هر سال یک روز و نهایتا یک هفته را به نام معلم اختصاص می دهند و با برگزاری مراسم و همایش هایی که عمدتا از سوی سازمان آموزش و پرورش صورت می گیرد، از تعدادی معلمان تقدیر به عمل می آید.

تقدیر از معلمان با یک لوح تقدیر خالی به دور از هر گونه توجه به دغدغه های واقعی آنها و خانواده هایشان انجام گرفته و این مراسمات به پایان می رسد غافل از اینکه قشری که اینگونه بی توجه از کنار مشکلاتشان گذشته اند قشری هستند که مسئولیت سنگین آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده گرفته اند.

این بی توجهی در استان کردستان نیز از سوی مسئولین آموزش و پرورش در حق معلمان این استان بسیار بوده است؛ با وجود آنکه بارها معلمان زحمت کش کردستانی برای ایفای حق واقعی خود و حل مشکلات شان معترض شده اند اما هیچگاه جواب قانع کننده نگرفته اند.

در هفته جاری به مناسب هفته معلم، از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان، لوح های تقدیر به گروهی از معلمان سنندجی داده شد که آنها نیز در اعتراض به این کم توجهی و سهل انگاری در حل دغدغه های واقعیشان، لوح ها را پاره کردند.

پاره کردن لوح های اهدایی توسط گروهی از فرهنگیان یکی از هنرستان های شهر سنندج، نشان از درد بی شمار معلمان این استان دارد که تاکنون راه به جایی نبرده اند و این اقدام را تنها راهی برای بیان اعتراض خود از وضع موجود دانسته اند.

لوح های تقدیر در واقع زمانی دارای ارزش واقعی خواهد بود که حاوی ارزش مادی و معنوی باشد، این لوح ها به مانند نشان های افتخار باید شان معلمان را در جامعه حفظ نموده و موجب ارتقای معنوی و مادی برای آنها شود.

اما متاسفانه لوح های تقدیر و افتخار در جامعه کنونی ما کارکرد واقعی شان را از دست داده اند و به مانند کاغذهای بی مصرفی در گوشه ای از خانه تلمبار شده و خاک می خورند و هیچ گاه سندی برای ارتقای شان معنوی و مادی صاحبان آنها در زمینه شغلی شان نبوده است.

مسئولین محترم در آموزش و پرورش لابد بر این امر واقف هستند که آموزش نیروی انسانی کارآمد و متخصص در کشور، از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است که این مسئولیت خطیر بر دوش قشر زحمت کش معلمان این سرزمین نهاده شده است لذا باید بیش از پیش به دغدغه های مادی و معنوی آنها بها داده شده و گره از عقده مشکلاتشان باز شود.

از سوی دیگر بی توجهی به مطالبات واقعی معلمان، نه تنها تاثیر منفی بر عملکرد آموزشی آنها خواهد داشت بلکه غیر مستقیم بر پرورش نوجوانان و جوانان این سرزمین که سرمایه های ارزشمند کشورمان هستند نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

منبع:کردتودی

انتهای پیام/برچسب ها :

هفته معلمپاره کردن لوح های تقدیر توسط معلمان کردستانیاعتراضروز معلم در کردستانآموزش و پرورشحقوق معلمان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Saral Khabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر